Skocz do zawartości
IGNORED

pomocy RADMOR 5102 nie działa!!!


dere

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, NIE DAWNO KUPIŁEM RADMORA 5102 ALE NIE DZIAŁA. GRA BARDZO CICHO LEDWO MOŻNA USŁYSZEĆ I NA DODATEK TYLKO JEDEN KANAŁ. CO ROBIĆ?POMÓŚCIE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dejeight" mam do ciebie pewne pytanie związane bezpośrednio z twoim ostatnim postem.

Chodzi o to że ostatnio wpadła mi w ręce wieża "Fischera" starego typu i w jednym klocku.

Problem polega na tym że nie odzywa się zupełnie wzmacniacz, nie gra żaden kanał.

Zauważyłem że z tyłu jest wejście typu "DIN" na korektor.Wiem że np:WS-442 musi mieć włożone zworki, jeśli nie używa się korektora.A jak to wygląda w przypadku Radmora 5102 TE, czy tam też trzeba wkładać jakieś specjalne zworki w przypadku nie używania korektora ??? Być może w tej wieży "Fischera" też powinna być włożona zworka w gniazdo korektora??? Dodam że na panelu przednim nie ma jakiegoś włącznika typu wł/wył korektor. Ewentualnie proszę o wskazówki jak wykonać zworkę do gniazda korektora typu "DIN"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest tam paru pasjonatów tego sprzętu, którzy wiedzą o nim chyba wszystko - zwłaszcza w zakresie tego, co się w nim psuje i jak to naprawić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dere

Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, to polecam forumowicza o nicku Dreamer_1, on wyrasta na "stołecznego eksperta od Radmorów". W każdym razie już kilka zrobił z dobrym skutkiem, ku radości ich właścicieli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa wygląda tak że w Radmorze 5102 TE musi być zworka o ile wiem to ma on wejście na korektor już oryginalnie , zrobienie zworki to prsta sprawa kupujesz wtyczkę typu din i łaczysz tak jak niżej na rysunku!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel jeżeli chodzi o Fishera to nie wiem czy bedzie to ten problem ale co zaszkodzi sprawdzić :D jeżeli nie ma włacznika korektora to zworka musi być na 100% a więc to jest chyba twoim problemem!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Djeight" za pomoc ! Jutro zrobię taką zworkę, bo mam wszystko co potrzebne.

Jeżeli to pomoże to pewnie zarobię na duże piwo !!! Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dere a zaglądałeś do niego :) nie ma czasami bezpieczników przepalonych , sprawdzałeś wszystkie wejścia ? buczy coś w głośnikach, taka sprawa jeśli nic nie buczy , co najwyżej troszkę bzyczy w sopranach to z końcówami masz wszystko oki i pozostaje ci tylko sprawdzić zasilacz od przedwzmacniacza jest to taka płytka zamocowana przy dużych kondensatorach i trafie , mogą być przepalone tranzystory stabilizujące te przykręcone do blaszki!! Powodzenia !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight mam pytanko, troszke sie zmieniło jeden kanał gra bardzo cicho a drugi prawie normalnie ale po podgłoszeniu głonik gra głośno ale warczy , co zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwore miał 5102T oraz 5102TE.Sam 5102 zwory nie ma.Bezpieczniki idą na pierwszy rzut.Po tylu latach mają święte prawo nie stykać.W wolnej chwili się bardziej rozpisze co posprawdzaj.

 

Miernik chyba masz?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem bezpieczniki,potem napięcia na zasilaczu (powinny być 40V i 18V).Kolejna sprawa sprawdź tranzystory sterujące,tranzystory od termiki (końcowe naprawdę rzadko się palą).Kolejna sprawa to same przełączniki (poruszaj i zobacz czy coś się zmienia).Potem sprawdź (wyjmując po jednym bezpieczniku z każdego kanału) prąd spoczynkowy.Powinien mieć wartość od 25 do 40mA. (po wstępnym nagrzaniu się wzmacniacza bo jak pomiar zrobisz przy zimnym to prąd się zmieni).Co jeszcze?Napisz jak już zrobisz powyższe do czego doszedłeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym się T różnił od 5102??Może źle pamiętam ale wygląd zmieniony został chuba dopiero przy TE czy się myle??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,racja.Przypomniałem już sobie!

5102T miał już nowy wygląd ale jeszcze bez korekcji,a TE miał nowy wygląd i korekcje.

 

Przepraszam za błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki na płytkach z tranzystorami końcowymi wyjmij (koniecznie odłącz sprzęt od prądu i odczekaj pół minuty zanim je dotkniesz) najlepiej czymś plastikowym. Sprawdx, czy nie popalone. Później oczyść blaszki z nalotu i dognij je delikatnie, żeby bezpieczniki mocniej siedziały. Może pomoże :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak mówisz że bas chrapie to te bezpieczniki na płytce od wzmaka sprawdz , mam jeszcze jedno pytanko , jak to się stało że Radmor nie działa , czy tak po prostu przestał z dnia na dzień czy coś się przy nim majstrowało?? jak się nie zna przyczyny usterki to się nie można domyślać co w nim poszło zwarłeś wyjście czy co??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem wszystkie bezpieczniki ale i tak to nie pomogło nadal bas charczy. chwilowo miernika nie mam dlatego ze niemam swojego i pozycza :( a radmor kupiłem nie sprawnego 40zl , kupowałem w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze juz prwie gra tak jak powinnien ale teraz wcale basu nie i regulacje niskich i wysokich tonów nie działa. Co jest nie sprawne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkasz?Poważnie,jeśli jesteś z Warszawy to się możemy zgadać.

 

Teraz mi to wygląda na przedwzmacniacz.Załatw sobie ten miernik i posprawdzaj napięcia.Na przedwzmacniacz idzie 40V.Jeśli nie ma dobrego zasilania to mogą być takie problemy.Ewentualnie poszły tranzystory ale pierwsze to zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał miernik to sprawdz tranzystory w zasilaczu od przed wzmaka takie bedą z oznaczeniem BD 140 i 139 jak dobrze pamietam przykręcone do blaszki [radiatora] przy tych dużych kodziorach!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.