Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD z PCM 63 P ?


preston

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum ... i od razu nowy temat :)

Jestem na etapie kompletowania swojego 1wszego zestawu. Mam pytanie odnośnie odtwarzacza CD. Przekopując się przez archiwum znalazłem wiele pochlebnych opinii o PCM 63 P. Znalazłem następujące odtwarzacze z tym modułem na pokładzie: Pioneer PD 8500, Rotel RCD 991 AE, Akai CD 79. Biorąc pod uwagę cenę odtwarzacza oraz ewentalnych części do wymiany w przypadku ich uszkodzenia - jak rozumiem przede wszystkim laser, ale może coś jeszce ... - który odtwarzacz polecalibyście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 971 tez chyba miał PCM63P. To dobry przetwornik, ale sam dobry przetwornik nie wystarczy zeby CD super brzmiał, chyba że myślisz o jakiejś konkretnej przebudowie.

 

Rotele są OK. mają napędy Sony , które sa tanie i łatwo dostępne, aczkolwiek 971 i 991 oba mają chyba filtr cyfrowy PMD100 (słynne HDCD), który już jest nie produkowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletnie Coplandy tez miały te zacne przetworniki nazywały sie chyba CDA266, CDA277, CDA288 ale nie daje głowy za te nazwy.

 

frirmowa nazwa w katalogu Burr-browna tych dacow to Colinear

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Akai CD 79 ma PCM 63 P z serii K - tym rozni sie od pozostalych. Ciezko go dostac ale ponoc nizsze modele z tego okresu tez mialy PCM 63 ale P nie z serii K. Gra naturalnym bardzo szerokim dzwiekiem z nisko schodzacym basem. 991 AE jest spokojniejszy i bardziej delikatny ale w porowaniu do 79-tki troche mdly. Ciekawie brzmi PD 8500 - mialem jakis czas - jest szczegolowy naturalny i mozna w nim sporo zrobic. Wybralem Akai CD 79 bo gra zdecydowanie najlepiej moim zdaniem. Sa dwa trafa separowane bloki i OP 37 Analog Devices - i... to wszystko. Mozna sporo zrobic. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.