Jump to content
IGNORED

Jaki CD z PCM 63 P ?

preston

Recommended Posts

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum ... i od razu nowy temat :)

Jestem na etapie kompletowania swojego 1wszego zestawu. Mam pytanie odnośnie odtwarzacza CD. Przekopując się przez archiwum znalazłem wiele pochlebnych opinii o PCM 63 P. Znalazłem następujące odtwarzacze z tym modułem na pokładzie: Pioneer PD 8500, Rotel RCD 991 AE, Akai CD 79. Biorąc pod uwagę cenę odtwarzacza oraz ewentalnych części do wymiany w przypadku ich uszkodzenia - jak rozumiem przede wszystkim laser, ale może coś jeszce ... - który odtwarzacz polecalibyście?

Rotel 971 tez chyba miał PCM63P. To dobry przetwornik, ale sam dobry przetwornik nie wystarczy zeby CD super brzmiał, chyba że myślisz o jakiejś konkretnej przebudowie.

Rotele są OK. mają napędy Sony , które sa tanie i łatwo dostępne, aczkolwiek 971 i 991 oba mają chyba filtr cyfrowy PMD100 (słynne HDCD), który już jest nie produkowany.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Akai CD 79 ma PCM 63 P z serii K - tym rozni sie od pozostalych. Ciezko go dostac ale ponoc nizsze modele z tego okresu tez mialy PCM 63 ale P nie z serii K. Gra naturalnym bardzo szerokim dzwiekiem z nisko schodzacym basem. 991 AE jest spokojniejszy i bardziej delikatny ale w porowaniu do 79-tki troche mdly. Ciekawie brzmi PD 8500 - mialem jakis czas - jest szczegolowy naturalny i mozna w nim sporo zrobic. Wybralem Akai CD 79 bo gra zdecydowanie najlepiej moim zdaniem. Sa dwa trafa separowane bloki i OP 37 Analog Devices - i... to wszystko. Mozna sporo zrobic. Polecam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.