Skocz do zawartości
IGNORED

Revelator wysokotonowy


yolaos

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy glosnika wysokotonowego Scean Speaca REvelator, chcialbym poznac wasze opinie na jego temat, a zwlaszcza Twoja MC giver , od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zrobiebia kolumn na nim poniewaz ma opinie glosnika ktory gra bardzo liniowo i mozna go laczyc z duzymi srednioniskotonowcami mam tu na mysli Rexa Firmy Seas

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Z jakichś dziwnych powodów revelator generuje sporo harmonicznych i IM poniżej 2kHz, w dziedzinie niskich podziałów paradoksalnie lepiej radzą sobie 9300 i 9500. Co prawda mierzony był model 9700 ale ma on ten sam napęd i zawieszenie co 9900 - jedyna różnica to front, który zbyt wielkiego wpływu na zniekształcenia nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z Misiomorem. Tyle że 9300 i 9500 brzmią jakoś matowo i bez blasku, na czym cierpi również stereofonia, precyzja i mikrodynamika. Grają czysto i gładko, jednak jakoś tak bezbarwnie. W dziedzinie niskich częstotliwości podziału tweetery Dynaudio sprawują się świetnie, jedyny problem to ich zdobycie za rozsądne pieniądze. ównież morele się nadają, jednak są znacznie trudniejsze w prawidłowej aplikacji niż ScanSpeaki czy Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekt:

 

Wszystko zależy od współpracującego woofera. Do niskich podziałów (poniżej 2kHz) najlepiej wyglądają Scany 9300 i 9500 oraz Seasy 27TDC, 27TDFC oraz 27TBFC/G. Z innych - niestety jeszcze nie pomierzonych niezależnie obiecująco wyglądają nowe Excele (z szerokim zawieszeniem i symbolami zaczynającymi się od 29T), Scan D2904/710000 (najlepsze rozpraszanie w tej grupie) oraz Morel Supreme. Morele z Xmax=0.1mm do niskich podziałów raczej się nie nadają - dlatego zresztą Morel wprowadził Supreme.

 

Przy podziale 2.5kHz lub wyżej moimi typami byłyby Seas 22TAF/G oraz Vifa DX19 - ta ostatnia pod warunkiem udanego tuningu - grzbiet na waterfall'u przy 4kHz może wręcz wymagać twardej chirurgii. Jeżeli tuning się uda (a 23USD za sztukę to nie majątek w przypadku niepowodzenia), to rozpraszanie wysokich ta DX19 ma nie do pobicia - przy 20kHz pod kątem 30 stopni strata jest tylko 1dB w stosunku do osi głównej, a i zniekształcenia całkiem niskie. Może tylko wymagać lekkiego podbicia tonów najwyższych zwrotnicą.

 

Tak czy siak moje opinie są czysto techniczne - na temat "brzmienia" się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Którym REX'em chcesz się bawić - P17REX, P17REX/P, L17REX/P, P21REX, CA21REX? Jak dla mnie Revelator wygląda do nich trochę za drogo, spróbowałbym raczej 27TDC albo 27TDFC. W przypadku wooferów 21cm zszedłbym z podziałem w okolice 1.6kHz (filtrami wysokiego rzędu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Ten P21REX ma sporo śmieci na SPL w okolicach 3kHz, dlatego ja bym się zastanowił nad 27TDFC i podziałem na 1.5kHz wysokim rzędem. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tego woofera, to możesz zastanowić się nad Vifą M21WO39 - jest nawet na niej gotowa konstrukcja 2-way (Vifa Tower ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ma nawet wyższą efektywność niż P21REX a także 2 razy większe Xmax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie Panowie

chcialem sie dowiedziec cos na temat Revelatora , a juz mam sto innych propozycji.

Chodzi o to ze Rexy juz mam i smieci nie szkodza na 3k bo tne go drugim rzedem na 2k, problem polega na sopranach, kidys slyszalem na Chario malego Revelatora i stwierdzilem ze ilosc i jakosc wysokich tonow jest uzasadniona jego cena, blachy jak na zywo, inne wysokotonowce jakby nie mialy do niego polowy dzwiekow, i te niskie zescie tez inponujace, nie wiem tylko jak z pradami i moca bo Rex to pozeracz mocy i oby Revelator nie zdechl przy nim, zamawialem specjalnie wersje 4ohmowa, licze na wasze podpowiedzi ale tylko na podstawie odsluchow a nie pomiarow i charakterystyk, wybralem Rexa ze wzgledu na jego wysoka skutecznosc i podobienstwo do Sesa stosowanego przez Audio Nota,w AN wysokotonowiec to Tanagen ktory jest nie do dostania , jednak jest ciety na 3k pierwszym rzedem , ale to niestety objawia sie brakiem nizszych sopranow i dziura w pasmie, wiem ze Revelator jest podobno przeznaczony do laczenia z duzymi basowcammi bo glosniki ponizej 20cm mnie nie interesuja a trojdrozny zestaw to wyzsza szkola jazdy, mam nadzieje ze wpisze sie ktos kto walczyl z Revelatorami

dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przyjemność częstego słuchania "małego" Revelatora 9700 w zestawieniu z Revelatorem 15 i SS 21 i uważam, że jest po prostu znakomity. Z całym szacunkiem do Seasów, ale raczej to nie ich liga. Polecam, zwłaszcza że cena z audiocomponents już tak nie odstrasza jak w czasach monopolu Akustyka i Akkusa. Ja w każdym razie choruję na ten głośnik i w następnym zamówieniu chyba się skuszę na 9900, a przynajmniej na 9700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yolaos

Tu są komponenty kolumn AN. Wysokotonówki też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"blachy jak na zywo"

Z revelatora ? Stary nieżartuj. Takiej aplikacji jeszcze niesłyszałem. Moim zdaniem to taki trochę "maślany" dźwięk. Moim typem byłby zdecydowanie Focal, przy poprawnej aplikacji ( a niestety nie jesy to łatwe... ) i dobrym systemie masz duzo prawdziwszą górę niz z Revelatora ( chyba, że zakładamy, że wzmak krzyczy i trzeba to zamaskować ). Revelator jest MOIM zdaniem za słodki i brakuje mu wybrzmień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patefonik, coś mi się wydaje że nie słyszałeś prawidłowej aplikacji revelatora, albo pomyliłeś "małego" revelatora z D2905/9500 (bo wyglądają bardzo podobnie). Zdarzyło mi się też spotkać z D2905/9700 naprawionym przy uzyciu membranek z D2905/9500, i wtedy rzeczywiście dźwięk był maślany, bo tak właśnie grają 9300 i 9500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik, są gusta i guściki, może to tak jest, że do wzmaka ze zmiękczonym dźwiękiem lepszy focal? Dźwięk z focali podobał mi się jak do tej pory tylko w zestawach Zollera. Fakt, ze revelatory są łagodniejsze na górze, ale czy to źle? Ostatnio słuchaliśmy JML Electry905 zdaje się i z tym dźwiekiem dało sie wytrzymać może z 15 minut. Facet w sklepie skomentował, że z lampą to by zagralo. Słyszałem też zmulone bezbarwne aplikacje SS i było ich przynajmniej tyle samo co "krzykliwych" aplikacji Focala. Tak czy siak moim zdanie dobrze zaaplikowany SS(nawet 9500 np. w VA Mozart) gra naturalniej niż Focal, ale nie ma o co kruszyć kopii, zwłaszcza, ze kolega pytał o dobrą aplikacje reveletora, a nie dlaczego focal jest lepszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Focale tioxidowe najlepiej zgrywają się z lampami. Z tranzystorem może to grać żyletkowato.

D2905/9500 w Viennach jest zastosowany nieprzypadkowo, uzupełnia niedobory średnicy 14cm seasików, tak, by tworzyło to jakąś spójną całość, niemniej brzmi to w sposób leciutko przygaszony, brakuje troszkę świerzości brzmienia. Ale jest przynajmniej spójne i równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver nie, nie pomyliłem. Pewnie, że są gusta i guściki. Krzykliwość firmowych JM Labów wynika głównie z ... zastosowanych w środku paskudnych kabelków Focala, te są beznadziejne, wymiana na przyzwoity drucik czyni cuda... nawet w mini utopiach ( wykonałem kiedys taki ruch.. ), ale nie jest tematem. A co do dobrych aplkacji Revelatora, oczekuje propozycji ( przykładów.. )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, D2010 jest czasem wręcz szorstki i wrzaskliwy, nadmiernie eksponuje też sybilanty. Nie na darmo gdzieś na stronie o klonowaniu ProAków widziałem propozycję modyfikacji tego tweetera za pomocą werniksu damarowego, mającą za zadanie poprawienie jego właściwości w powyższych aspektach.

Coraz bardziej mam wrażenie że w Twoim wypadku taka ocena revelatorów jest kwestią subiektywnych upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobań, pewnie tak, ale....

jak pacjent wali w blachę to jest to dźwięczne, ale i ostrawe, saksofon także potrafi zakłuć, a to co dobiega z revelatora.... Zgadzam się, że średnica w d 2010 jest powiedzmy z drugiej ligi, miałem na mysli sama górkę.

Nawet nietrzymając się Focala mozna "wytoczyć" argument Esoteca, czy lepiej Esotara - bliższe sa one focala niż Revelatora....

Tak jak napisałem mogę sobie wyobrazić cały szereg systemów w których revelator sprawdzi się najlepiej... wszystko to tylko sztuka układania audiofilskich puzzli. Ponadto wielu ludzi szuka głównie relaksu, a nie "live'u" i dotych celów Revelator nadaje się wysmienicie, zwłaszcza z chłodnym tranzystorem, ale gdy odnośnikiem jest żywy jazz ( nie mówię o źle nagłośnionych koncertach ) to mozna polemizować czy R. jest rzeczywiscie taki swietny ( chociaz powiedzieć, że jest zły to chyba zbyt wiele ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.