Skocz do zawartości
IGNORED

Revelator wysokotonowy


yolaos

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy glosnika wysokotonowego Scean Speaca REvelator, chcialbym poznac wasze opinie na jego temat, a zwlaszcza Twoja MC giver , od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zrobiebia kolumn na nim poniewaz ma opinie glosnika ktory gra bardzo liniowo i mozna go laczyc z duzymi srednioniskotonowcami mam tu na mysli Rexa Firmy Seas

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Z jakichś dziwnych powodów revelator generuje sporo harmonicznych i IM poniżej 2kHz, w dziedzinie niskich podziałów paradoksalnie lepiej radzą sobie 9300 i 9500. Co prawda mierzony był model 9700 ale ma on ten sam napęd i zawieszenie co 9900 - jedyna różnica to front, który zbyt wielkiego wpływu na zniekształcenia nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>misiomor - jaki wg ciebie wysokotonowy jest wart zainteresowania pod kątem wykorzystania w swojej kontrukcji? Co jest "twoim wyborem"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z Misiomorem. Tyle że 9300 i 9500 brzmią jakoś matowo i bez blasku, na czym cierpi również stereofonia, precyzja i mikrodynamika. Grają czysto i gładko, jednak jakoś tak bezbarwnie. W dziedzinie niskich częstotliwości podziału tweetery Dynaudio sprawują się świetnie, jedyny problem to ich zdobycie za rozsądne pieniądze. ównież morele się nadają, jednak są znacznie trudniejsze w prawidłowej aplikacji niż ScanSpeaki czy Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekt:

 

Wszystko zależy od współpracującego woofera. Do niskich podziałów (poniżej 2kHz) najlepiej wyglądają Scany 9300 i 9500 oraz Seasy 27TDC, 27TDFC oraz 27TBFC/G. Z innych - niestety jeszcze nie pomierzonych niezależnie obiecująco wyglądają nowe Excele (z szerokim zawieszeniem i symbolami zaczynającymi się od 29T), Scan D2904/710000 (najlepsze rozpraszanie w tej grupie) oraz Morel Supreme. Morele z Xmax=0.1mm do niskich podziałów raczej się nie nadają - dlatego zresztą Morel wprowadził Supreme.

 

Przy podziale 2.5kHz lub wyżej moimi typami byłyby Seas 22TAF/G oraz Vifa DX19 - ta ostatnia pod warunkiem udanego tuningu - grzbiet na waterfall'u przy 4kHz może wręcz wymagać twardej chirurgii. Jeżeli tuning się uda (a 23USD za sztukę to nie majątek w przypadku niepowodzenia), to rozpraszanie wysokich ta DX19 ma nie do pobicia - przy 20kHz pod kątem 30 stopni strata jest tylko 1dB w stosunku do osi głównej, a i zniekształcenia całkiem niskie. Może tylko wymagać lekkiego podbicia tonów najwyższych zwrotnicą.

 

Tak czy siak moje opinie są czysto techniczne - na temat "brzmienia" się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Którym REX'em chcesz się bawić - P17REX, P17REX/P, L17REX/P, P21REX, CA21REX? Jak dla mnie Revelator wygląda do nich trochę za drogo, spróbowałbym raczej 27TDC albo 27TDFC. W przypadku wooferów 21cm zszedłbym z podziałem w okolice 1.6kHz (filtrami wysokiego rzędu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Ten P21REX ma sporo śmieci na SPL w okolicach 3kHz, dlatego ja bym się zastanowił nad 27TDFC i podziałem na 1.5kHz wysokim rzędem. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tego woofera, to możesz zastanowić się nad Vifą M21WO39 - jest nawet na niej gotowa konstrukcja 2-way (Vifa Tower ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ma nawet wyższą efektywność niż P21REX a także 2 razy większe Xmax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie Panowie

chcialem sie dowiedziec cos na temat Revelatora , a juz mam sto innych propozycji.

Chodzi o to ze Rexy juz mam i smieci nie szkodza na 3k bo tne go drugim rzedem na 2k, problem polega na sopranach, kidys slyszalem na Chario malego Revelatora i stwierdzilem ze ilosc i jakosc wysokich tonow jest uzasadniona jego cena, blachy jak na zywo, inne wysokotonowce jakby nie mialy do niego polowy dzwiekow, i te niskie zescie tez inponujace, nie wiem tylko jak z pradami i moca bo Rex to pozeracz mocy i oby Revelator nie zdechl przy nim, zamawialem specjalnie wersje 4ohmowa, licze na wasze podpowiedzi ale tylko na podstawie odsluchow a nie pomiarow i charakterystyk, wybralem Rexa ze wzgledu na jego wysoka skutecznosc i podobienstwo do Sesa stosowanego przez Audio Nota,w AN wysokotonowiec to Tanagen ktory jest nie do dostania , jednak jest ciety na 3k pierwszym rzedem , ale to niestety objawia sie brakiem nizszych sopranow i dziura w pasmie, wiem ze Revelator jest podobno przeznaczony do laczenia z duzymi basowcammi bo glosniki ponizej 20cm mnie nie interesuja a trojdrozny zestaw to wyzsza szkola jazdy, mam nadzieje ze wpisze sie ktos kto walczyl z Revelatorami

dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przyjemność częstego słuchania "małego" Revelatora 9700 w zestawieniu z Revelatorem 15 i SS 21 i uważam, że jest po prostu znakomity. Z całym szacunkiem do Seasów, ale raczej to nie ich liga. Polecam, zwłaszcza że cena z audiocomponents już tak nie odstrasza jak w czasach monopolu Akustyka i Akkusa. Ja w każdym razie choruję na ten głośnik i w następnym zamówieniu chyba się skuszę na 9900, a przynajmniej na 9700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yolaos

Tu są komponenty kolumn AN. Wysokotonówki też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"blachy jak na zywo"

Z revelatora ? Stary nieżartuj. Takiej aplikacji jeszcze niesłyszałem. Moim zdaniem to taki trochę "maślany" dźwięk. Moim typem byłby zdecydowanie Focal, przy poprawnej aplikacji ( a niestety nie jesy to łatwe... ) i dobrym systemie masz duzo prawdziwszą górę niz z Revelatora ( chyba, że zakładamy, że wzmak krzyczy i trzeba to zamaskować ). Revelator jest MOIM zdaniem za słodki i brakuje mu wybrzmień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patefonik, coś mi się wydaje że nie słyszałeś prawidłowej aplikacji revelatora, albo pomyliłeś "małego" revelatora z D2905/9500 (bo wyglądają bardzo podobnie). Zdarzyło mi się też spotkać z D2905/9700 naprawionym przy uzyciu membranek z D2905/9500, i wtedy rzeczywiście dźwięk był maślany, bo tak właśnie grają 9300 i 9500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik, są gusta i guściki, może to tak jest, że do wzmaka ze zmiękczonym dźwiękiem lepszy focal? Dźwięk z focali podobał mi się jak do tej pory tylko w zestawach Zollera. Fakt, ze revelatory są łagodniejsze na górze, ale czy to źle? Ostatnio słuchaliśmy JML Electry905 zdaje się i z tym dźwiekiem dało sie wytrzymać może z 15 minut. Facet w sklepie skomentował, że z lampą to by zagralo. Słyszałem też zmulone bezbarwne aplikacje SS i było ich przynajmniej tyle samo co "krzykliwych" aplikacji Focala. Tak czy siak moim zdanie dobrze zaaplikowany SS(nawet 9500 np. w VA Mozart) gra naturalniej niż Focal, ale nie ma o co kruszyć kopii, zwłaszcza, ze kolega pytał o dobrą aplikacje reveletora, a nie dlaczego focal jest lepszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Focale tioxidowe najlepiej zgrywają się z lampami. Z tranzystorem może to grać żyletkowato.

D2905/9500 w Viennach jest zastosowany nieprzypadkowo, uzupełnia niedobory średnicy 14cm seasików, tak, by tworzyło to jakąś spójną całość, niemniej brzmi to w sposób leciutko przygaszony, brakuje troszkę świerzości brzmienia. Ale jest przynajmniej spójne i równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver nie, nie pomyliłem. Pewnie, że są gusta i guściki. Krzykliwość firmowych JM Labów wynika głównie z ... zastosowanych w środku paskudnych kabelków Focala, te są beznadziejne, wymiana na przyzwoity drucik czyni cuda... nawet w mini utopiach ( wykonałem kiedys taki ruch.. ), ale nie jest tematem. A co do dobrych aplkacji Revelatora, oczekuje propozycji ( przykładów.. )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aha, Dali Grand Diva"

No tak Zeppelini wypadają naprawdę fajowo, ale co z dobrymi realizacjami ? Nawet z TX-120 słychać więcej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, D2010 jest czasem wręcz szorstki i wrzaskliwy, nadmiernie eksponuje też sybilanty. Nie na darmo gdzieś na stronie o klonowaniu ProAków widziałem propozycję modyfikacji tego tweetera za pomocą werniksu damarowego, mającą za zadanie poprawienie jego właściwości w powyższych aspektach.

Coraz bardziej mam wrażenie że w Twoim wypadku taka ocena revelatorów jest kwestią subiektywnych upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobań, pewnie tak, ale....

jak pacjent wali w blachę to jest to dźwięczne, ale i ostrawe, saksofon także potrafi zakłuć, a to co dobiega z revelatora.... Zgadzam się, że średnica w d 2010 jest powiedzmy z drugiej ligi, miałem na mysli sama górkę.

Nawet nietrzymając się Focala mozna "wytoczyć" argument Esoteca, czy lepiej Esotara - bliższe sa one focala niż Revelatora....

Tak jak napisałem mogę sobie wyobrazić cały szereg systemów w których revelator sprawdzi się najlepiej... wszystko to tylko sztuka układania audiofilskich puzzli. Ponadto wielu ludzi szuka głównie relaksu, a nie "live'u" i dotych celów Revelator nadaje się wysmienicie, zwłaszcza z chłodnym tranzystorem, ale gdy odnośnikiem jest żywy jazz ( nie mówię o źle nagłośnionych koncertach ) to mozna polemizować czy R. jest rzeczywiscie taki swietny ( chociaz powiedzieć, że jest zły to chyba zbyt wiele ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.