Skocz do zawartości
IGNORED

Revelator wysokotonowy


yolaos

Rekomendowane odpowiedzi

He, Esoteki to akurat znam doskonale, od wielu lat z upodobaniem stosuję, i podobają mi się bardzo, to moje ulubione kopułki tekstylne. Pokazują rzeczywiście dużo, ale nie są tak piorunująco szybkie jak Revelatory, są też łagodniejsze i gładsze (tzn. nie dodają nic od siebie, ostro jest wyłącznie wtedy, jak tak jest na nagraniu). Jeżeli głośnik sam z siebie wyostrza dźwięk, to świadczy o tym, że nie jest on akustycznie przezroczysty i nie pokazuje prawdy o nagraniu. A nagrania bywają przeróżne, najczęściej są nienajlepsze. Ja wolę usłyszeć prawdę niż przekaz sztucznie "wzbogacony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Esoteki to akurat znam doskonale, od wielu lat z upodobaniem stosuję, i podobają mi się bardzo"

No to mamy przynajmniej punkt wspólny, zdecydowanie wole je od R.

 

"Ja wolę usłyszeć prawdę niż przekaz sztucznie "wzbogacony"."

Pewnie i tak własnie odbieram dobre focale ( ten telarowy TD5 jest wprost wyśmienity ), ale fakt, że wyznacznikiem dla mnie jest dobry singiel ( nie mylić z kluchowatymi lampkami..) ,a nie tranzystorek. Esotar to był chyba taki złoty srodek, zwłaszcza jesli idzie o gorsze nagrania..... Focal, podobnie jak stare berylowe yamahy to po prostu mój dźwięk....

sorry muszę konczyc dopiszę się jutro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tioxid Focala też leży w szafie i czeka na natchnienie.

Faktycznie, z lampą SE powinien współpracować głośnik grający bardziej zdecydowanie. Cóż, bardzo mało jest rzeczy całkiem uniwersalnych. Na pewnym poziomie brzmienia komponentów nie da się za bardzo rozpatrywać w oderwaniu od reszty systemu, bo to prowadzi do szkodliwych uogólnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wpisy oto mi chodzilo

Patefonik

ostre granie mnie wogole nie interesuje, przerabialem to i nie ma to nic wspolnego z naturalnym graniem. Natomiasy w Revelatorze uwiodla mnie jego zwiewnosc i namacalnosc jak i wlasnie barwa, ty mowisz ze maslana, a co mnie to obchodzi skoro jest to ladne i duzo slychac, darcie kolumn i sprzetu mam za soba muzyka ma sprawiac przyjemnosc i takiej barwy oczekuje od moich nowych kolumn, teraz drugie pytanie jak go ciac pierwszym czy trzecim rzedem jakie sa wasze odczucie na temat wlasnie zastosowania filtrow o roznych zboczach moze inaczej jakie sa Wasze ulubione aplikacje, wiem ze temat rzeka ale chodzi mi glownie o ciecie revelatora do duzego basowca Seasa, ciecie Seasa to 2kh drugim rzedem i co dalej? aha jeszcze te przerwy jedni mowia ze 1000hz miedzy glosnikami inni ze mniej???

jeszcze raz bardzo dziekuje za wszytkie wpisy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, zerkinij tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, odpowiem za siebie: Kupiłem swoje dawno temu i nie dostałem ochoty na wymianę. Słuchałem przez ten czas wielu głośników, w rożnych warunkach, jedne grały bardzo fajnie, inne mniej. Ale po powrocie do domu i włączeniu muzyki nie zdarzyło mi się zachcieć wymiany wysokotonówki. Z niskośredniotonowym bywało różnie:) Jeżeli komuś przypadnie do gustu taki sposób prezentacji to będzie zadowolony na bardzo długo. Nie słuchalem Ravenów, z tego co ludzie piszą grają niekiepsko i revelatora zjadają. Jedno "ale", nie zapakujesz ich od 3KHz, żeby nie zniekształcały, więc albo uklad 3 drożny, albo 13cm wysoko cięty midbas i żegnaj basie.

Co do Focala, to ostatnie porównanie JMlabow Electra905 z ESA Furioso zakończyło się 15 minutowym odsłuchem tych pierwszych i słuchaniem muzyki na tych drugich.

Kilka lat temu będąc na AS nie wiedziałem jakie głosniki gdzie siedzą, a i tak jako jeden z lepszych dxwięków wystawy pamiętam polączenie Proac3.8 z Krellem KAV500(chyba) i DPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na AS słuchalem też kolumn na revelatorze(produkcja krajowa), które najdelikatniej mówiąc nie powalily. Może pamietacie takie zestawy ala SF Amati? W każdym razie po odsluchu tylko tych zestawów na reveletora bym sie nie zdecydował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM laby graja słabo dopiero wyzsze sa godne uwagi...

Miałem oba Revelatory i je dośc szybko pogoniłem.Focal TDX 90 czy 120 sa wierniejsze..i maja nizsze zniekrztałcenia.

Ze skanów wolę niższe modele np 2010.. od topowych tej firmy.

===============================================================================

Tanie kopółki Ushera sa całkiem niezłe... zreszta w cenie pary revelatorów mozna łyknąc z zachodu juz całkiem dobre wstegi szerokopasmowe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni JML słuchałem Dużych Utopii (na AS-co może je usprawiedliwiać, pokoik, w którym staly byl dla nich za mały) i nie dalo sie za długo wysiedzieć, dxwięk był ostry, nie mozna bylo skupić na słuchaniu muzyki. Nie mówiąc o bassssie, który w pomieszczeniu w którym stały zestawy krótko mówiąc był do dupy, jak ze suba. Co innego Zoller, z Audionetem zdaje sie bylo calkiem przyjemnie, tzn dynamicznie z barwami, detalami i nie męczylo. Co do wsteg to nie wypowiem się, bo tak jak kiedyś pisałem nie przykuły one mojej uwagi swoim dźwiękim, posłucham jeszcze raz przy najbliższej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, to już lepiej napisz z jaką zwrotką ich słuchałeś?

U mnie(już gdzieś pisałem) wg. Akustyka:

6,8uF + 0,47mH

L-pad 2,2ohm/6,8ohm

Teraz mam kondzia 6uF, bo taki mi się trafił ruski olejak i jest lepiej niż z polipropylenem 6,8.

W każdym razie na tą chwilę wyzwaniem dla mnie jest obudowa, bo skrzynki w kórych słucham są raczej testowe:)

Może McGyver, albo misiomor poratuje jakimś pomyslem na budowe zwrotki do reveletora?, bo już od kilku kolegow wiemy, że te glośniki są cienkie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiśćie uważam że od kiedy ESA zaczeła stosowac Revelatory dzwiek poszedł sie jebać....tak dla przykładu..a przeciez zwrotki maja solidnie zrobione.

Od kiedy zacząłem dobrą zabawę ze wstęgami to gwizdki dynamiczne [wysokotonowe] poszły papa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster, podaj więcej szczegółów, z czym ten Revelatorek gra, itd.

Darkul, jeżeli D2010 podoba Ci się bardziej niż 9700, to ja wysiadam. Albo nie słyszałeś naprawdę dobrej aplikacji revelatora.

Co do Tioxidów Focala, to zgoda, są lepsze, ale ... z tranzystorem rzadko zagrają niemęcząco. Częściej właściwą synergię zapewni połączenie z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul, solidne zrobienie zwrotnicy nic nie daje kiedy projekt jest do dupy. A w przeważającej większości kolumn ESA projekty zwrotnic wyglądają jak wypociny najprostszego programiku komputerowego opartego na najprostszych książkowych wzorach. Czyli są do dupy, i nic nie pomogą polipropyleny ani wielkie powietrzne cewiszcza z grubego drutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Spendor wyciągnął naprawdę dużo z D2010, ale... w układzie trójdrożnym. Ten tweeter w dwudrożnych wypada blado.

Jednak i tak jestem zdania, że zastąpienie D2010 małym revelatorem (z odpowiednią zwrotnicą do niego rzecz jasna) przyniosłoby dalszą istotną poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do TDX90 czy 120 Revelatory piszczą... a to że na Focalach wyłazi czasem jakość co poniektórych dyskretniaków czy żródeł to juz inna sprawa.

Zreszta po dobrej wstędze m.inn.Reveny pierdzą a nie graja..to zupełnie inna jakość przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach absolutnych to dobre głośniki nie istnieją. Nie porównujmy tradycyjnych kopułek ze wstęgami, bo to inna kategoria. Spośród kopułek tekstylnych revelatory są dla mnie jednymi z lepszych (choć wolę Dynaudio).

Kopułki metalowe bywają jeszcze lepsze, ale rzadko mogą dobrze pracować z niskimi podziałami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 9900 gra z 8545k, nie ma lekko jak to misiomor powiedział. 9900 zniekształca poniżej 2K, a 8545rezonuje na 3, zostaje małe pole dla ostrych filtrów(też źle), albo może coś łagodniejszego z pułapką dla rezonansu. Pomiarów nie mam niestety, zastosowałem się do Twojej rady, żeby zmniejszyć kondzia przy wysokotonówce i zwiększyć cewke na midbasie i jest lepiej(znuiknęła natarczywość)

Darek, jasne wstęgi są najlepsze, wierzę na słowo, bo nie miałem okazji posluchać. Jak do tej pory bardziej od revelatorów podobały mi się elektrostaty Martin Logan z Levinsonem, ale ten zestaw mnie pewnie jeszcze tej jesieni nie czeka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie lubię 8545. Poza problemami na średnicy ten głośnik jest cholernie ciężki do napędzenia i potrzebuje wzmacniacza wydajnego prądowo niemal jak SPAWARA. Uniwersalne toto nie jest.

Z osiemnastek Skana cenię kewlara (ale nie za wygląd, ten jest koszmarny), polipropylena, i papier na piance. Węglowce (za wyjątkiem serii revelator) do udanych nie należą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na revelatorze już pare lat i ani mysle wymieniać go na inny. Nie ma powrotu!. To że na kimś nie zrobił wrażenia nie musi oznaczać że jest zły, sugeruje raczej że nie poświęciło się odpowiednio dużo czasu na jego poprawną aplikację czy też sprzęt towarzyszący odstawał od klasy głośnika. Bywały sytuacje że grał beznadziejnie np. z kiepskim kondensatorem czy zbyt ostrymi kablami , czy też słabym CD.

Głośnik jest tak dobry jak najsłabszy element toru, o czym często zapominamy.

Jego potencjał jest naprawdę duży i jesli się dobrze postaramy to zagra jak pierdziawka;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushera węglowego z korektorem fazy. Numerku nie pamiętam. Wymiary kosza identyczne jak Skan.

A przy okazji, po dłuższym przesłuchaniu tweetery Ushera bardzo dużo tracą. Nie ma co porównywać z revelatorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Usherze nie pomyślałem...za to słuchalem podstawkowych Usherów i podobało się nie powiem. Zerknę do Akkusa, można go dosstać gdzieś w lepszej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, dam znać. W razie czego zapytam, żeby dobrze szukać: top ten?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.