Skocz do zawartości
IGNORED

Revelator wysokotonowy


yolaos

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem jak z przesyłką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

"a to że na Focalach wyłazi czasem jakość co poniektórych dyskretniaków czy żródeł to juz inna sprawa."

No i chyba oto głównie chodzi...

Tak jak napisałem revelator maskuje pewne niedociągnięcia i czesem jest to potrzebne, nieswiadczy to jednak o jego przezroczystości... a gusta oczywiscie dyskusji niepodlegają i dobrze bo gdby wszyskim nam podobały sie takie same kobiety ( faceci ? kiedys była jakaś audiofilka na forum... ) to świat byłby nudny ...

A faktem pozostaje, że większość pokazów JM Laba ( przynajmniej w naszym kraju ) nie jest dobrzeprzygotowanych i ludzie wyciągają błędne wnioski ....

 

"Zgadza się, Spendor wyciągnął naprawdę dużo z D2010, ale... w układzie trójdrożnym" a SP 7/1 ? Moim zdanuiem bardzo wartościowe kolumienki .....

 

"Nie porównujmy tradycyjnych kopułek ze wstęgami, bo to inna kategoria" Ale dlaczego ? Przecież chodzi o cel, a nie o środki jakich uzyjemy. ( swoją drogą wstęgi są chyba zbyt eteryczne )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego ze Revelatory sa do bani oczywiscie wysokotonowce, hehe a wstega to Hi-end tak?A ta drapieznosc i krew z uszu jaka nam toczy to realne instrumenty tak? a to ze czlowiek przy takim sopranie wierci sie jakby mial owsiki w du... to wina CD? Ciekawe te spostrzezenia chetnie posluchalbym dobrze zaplikowanych wsteg bo na to wychodzi ze sluchalem zle albo reszta toru byla nieodpowiednia. Znowu bezplciowe gadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie np.ADAM'ów profesionalnych... w szczególności wyzszych.

Po ich odsłuchu wiekrzośc tzw.audiofilskich głośnikowych konstrukcji idzie sie jebać!Tak,tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgadza się, Spendor wyciągnął naprawdę dużo z D2010, ale... w układzie trójdrożnym" a SP 7/1 ? Moim zdanuiem bardzo wartościowe kolumienki .....

 

Są jeszcze SP 2/3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelator nie maskuje detali, co ty piszesz?. Mówię o zestawach, które słuchałem. Focal jest dobitniejszy, jaśniejszy, kosztem eteryczności i to wszystko. Pozatym kiedy słucham koncertu nie mam wrażenia, że panuje tam temperatura - 20st:)

ADAMow chetnie bym posłuchał.

Darek, napisz konkretnie z jaką zwrotnicą słuchałeś revelatorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Znowu bezplciowe gadanie"

Obawiam się, że masz racje. Padło pytanie - przedstawiłem soją sugestie, jesli ktoś świadomie wybiera inne rozwiązanie to jego sprawa, ważne by wiedział na co się decyduje.

 

A co do tej krwi w uszach to słyszałeś kiedyś dęciaka live? Jak myślisz jakie było źródło powiedzenia, że instrument Milesa tnie nie tylko duszę , ale i uszy ... chyba nie z powodu masłowatości... weź łańcuch ( często przecież używany przez muzyków ) i pacni nim w blache uważasz, że dźwięk jest milusiński ? Oczywiście nie mówię tu o syczeniach świstach i zgrzytach itp słyszalnych często z nienajlepszej elektroniki i przeźroczystych kolumn, tylku o dźwięku instr. akustycznych, które owszem mają swoje ciepło ( co słychać na focalach z przyzwoita elektroniką ) ale nie każdy dźwięk powinien być słodziutki do obrzydzena. Dźwięk R. w moim odczuciu jest manieryczny, jeśli komus pasuje OK, szanuję wybór, ale nie twierdźmy autorytatywnie, że R. to koniec świata ( podkreślam raz jeszcze nie piszę ,że jest zły, tylko zwracam uwage na jego niedostatki, których trzeba być świadomym dokonując wyboru )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Są jeszcze SP 2/3."

Tak, ale niewiedzieć czemu są sporo gorsze ( a niby to samo tylko inna buda ) porównywałem wielokrotnie"łeb w łeb"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik, a może to nie revelator wygładza, tylko focal wyostrza i utwardza? To co ostatnio słyszałem z JML, niebardzo sprawiało frajdę ze słuchania muzyki(twardo, oj twardo, a kolega podpinał też GC, który choć jasny, to twardy napewno nie jest). Zestawy pare tysięcy kosztowały. Nie uważasz, że za taką kase powinny być uniwersalniejsze? I co się okazuje? Do focala można bezboleśnie podłączyć miękko grający sprzet, wtedy wszystko jest ok(niby). I to ma byc neutralny głośnik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

2,3 i 4 rzedu.

2>od 2800Hz

3>od 2200 Hz

4>od 1800Hz

Klamoctwo było niezłe,,,, i juz nawet nie o moja zabawe tu chodzi moi koledzy tez sie nimi bawili ...Fakt że obecnie maja juz wstegi i temat gwizdków dynamicznych zasypali popiołem.Z tego co widziałem trzech z ni ch wędruje czasem po tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

Fakt że jak do tej pory wszelkie prezentacje np.Grand Utopii były dosyc nieciekawe... lecz to nie wina speaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a może to nie revelator wygładza, tylko focal wyostrza i utwardza"

Zacznijmy od początku. Revelator to wysoki SS, weźmy więc wysokiego focala Telarowego TD5,a nie 90 czy 120 ( a w JML za "kilka tysięcy" na pewno nic powyżej 90 nie było ).

Weż audioneta np. ani to lampa, ani klucha a z focalami ( zollerami ) sprawdza się chyba całkiem nieźle. Obawiam się że za chwile dojdziemy do odwiecznej dyskusji tranzystor czy lampa ... a tego bym niechciał. Wolę lampę, ktos inny tranzystor spoko, ale weź accuphase z serii a, nie jest to klucha, Jeff Rowland też chyba nie a i Antyleoś gryfona chyba też nie, a wszystkie grają dobrze z focalami ( Rowland jest nawet za ciepły moim zdaniem.... )nawet cyfrowe belcanto i tripafy są OK ( TACT już może mniej, ale on chyba wogle jest bezpłciowy..) , a co gra z Revelatorem ? Jedyne znośne połaczenie to chyba pathos TT. świadomie niewymieniam, zadnej lampy, a przykłady o których pisze miałem okazje dobrze poznać. Nie neguję miękkich kopułek, uważam np. Esotara, zwłaszcza w klonowej ramce ( kto zgadnie gdzie ? ) za super udaną kopułkę i tak naprawdę chyba złoty środek.

A w sumie na poziomie drogiego sprzetu ważniejsze jest zestawienie niż taka czy inna technologia. Pamietaj tylko, że jeśli masz za duzo detalu to zawsze możesz go zamaskować ( oczywiście jesli musissz i jeśli barwa jest OK ), ale jesli jakiejś informacji brakuje, to żaden cud ich nie doda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik, wysokotonówki z Utopii są sporo droższe od revelatorów, nie kupisz ich w cenie ok 1Kzł/szt., gdzieś je kiedys widziałem za 4.

Za reveletora w audicomponents płacisz może z 500zł, za małego jeszcze mniej. Nie ma czegoś takiego jak za dużo detali:) Mogę się zgodzić, że focal sprawia wrażenie dynamiczniejszego, ale też i twardszego. Detali moim zdaniem ma mniej o całą tą "eteryczność", jeżeli ktoś nie lubi, to tak jak piszesz można ją wyciąc. W Zollerach Focal grał bdb, ale w R3.8 revelator grał tak, ze postanowilem sobie coś takiego sprezentować. Nie miałem też okazji posluchać dobrych Dynaudio. Wybieram się i wybieram na odsłuch Conturow i wybrać nie mogę. W każdym razie jeżeli super mi się spodobają to pomyślę, choćby nad Morelem MDT33. Co do Focala, to mnie ten głośnik na kolana nie rzuca. Za bardzo ujednolica(może i efektownie)nagrania. Do zestawienia z revelatorem dopisuję jeszcze Krella.

Kiedyś kolega koRnik pisał, że na którymś AS z jednej ze sal wydobywał sie dźwięk jak na żywo, wchodzi do środka a tam Amati SF:)

Ja miałem inne doświadczenie: z jednego z pomieszczeń wydobywał się dźwięk jak z kina domowego, wchodzę do środka a tam JML Grand Utopia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Detali moim zdaniem ma mniej o całą tą "eteryczność"

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????? niesamowite co mówisz....

 

"Ja miałem inne doświadczenie"

pisałem o tym wyżej..........

 

"Za bardzo ujednolica(może i efektownie)nagrania"

To jest właśnie moje zastrzeżenie do Revelatora.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak widać nie ma głośników doskonałych, odkrywcze to nie jest:) poprostu jednemu przeszkadza, że głośnik ujednolica tak, a innemu że inaczej. Na Focala pewnie przesiądę sie jak będę starszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, co mogę poradzić, to przed odsłuchami czegokolwiek dobrze pójść posłuchać muzyki na żywo. Wiem po sobie, że kiedy tak robię łatwiej jest sie na coś zdecydować, najczęściej pierwsze wrażenie potwierdza się też później.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a propo...jak się ma morel mdt-33 do revelatora 9900 oraz papierowy excel (czarny) do 15' revelatora?

porównywał ktoś może? chętnie porównam do monitorów na revelatorach..

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie, wczoraj bylem na odsluchu B&W 802 oraz nowych Proackow REsponsow czy jak im tam te z Vifa za dwa zlote, co dalej bylo wczepione , jakis Maranz z 8 kola a potem Musical 5 i powiem wam , ze chyba zostane przy moim Tanagenie i dam sobie spokoj bo kase na to co sluchalem nalezalo wydac okolo50tysi nic ale to nic nie uslyszalem czego bym nie slyszal natomiast nieslyszalem czasami czegos co slyszalem. Nie powiem Taylor wycisnal z tych Vif niezla barwe ale28tys he he wole kupic Merola ))) a te B&W dziwna dziura w pasmie na niskich sopranach reszta fajna ale nie za taka kase takie sobie pitolenie w kazdym badz razie dusza sie nie kolysala a i noga tez nie przytupywalem liczylem ze ten diament w BW ze rozwali mnie na lopatki i zmaterializuje blachy , hehe Taylor wiecej wycisnal z Vify, mam na mysli nie tylko ilosc ale i jakosc .

pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Focala pewnie przesiądę sie jak będę starszy:)"

oj tak. NA PEWNO tak....

 

"te z Vifa za dwa zlote, co dalej bylo wczepione , jakis Maranz z 8 kola a potem Musical 5 i powiem wam , ze chyba zostane przy moim Tanagenie "

Chyba ( mam nadzieje...!!!! )

mówimy o konkretnym sprzęcie .... bo jeśli nie...... to cofam co powiedziałem.

Jak mnie pamięć nie myli to Tonagen. Bardzo przyzwoity stosuje go nawet AN....

 

"a te B&W dziwna dziura w pasmie na niskich sopranach reszta fajna "

Tylko raz słyszałem B&w tak żeby były fajne. 3 lata wstecz frankfurt i 4 pory roku i ten duży stół mikserski.... Nota bene jedyny wielokanałowy który był naprawdę dobry.....

 

"najczęściej pierwsze wrażenie potwierdza się też później."

Kolego olscher ze stereophile napisał kiedyś takie zdanie ( i chyba ma w tym 99% racji )

"jeśli czegoś słuchasz i coś od razu Cię ujmuje to znaczy.. że jest wtym paśmie jakieś zniekształcenie, na które Twój umysł zwrócił uwagę. Najlepsze są sprzety które grają normalnie......."

 

Ze swego doswiadczenia mogę przytoczyć pierwszy raz gdy słuchałem ongaku w swoim systemie.... wrazenie ?Za co ludzie płacą takie pieniądze, przecież to gra zwyczajnie, poprawnie i tyle..... Ale gdy się je wypnie a właczy swój wzmak.... to boli, czasem nawet bardzo......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś wysokiego modelu AN(bardzo możliwe, że Ongaku) słuchałem na AS, nic mnie nie bolało kiedy opuścilem ten pokój. Do takiego brzmienia to Focal by się nadawał nie powiem, bo trochę ostrości by się przydalo. Masa dźwieku i barwy bardzo ok, ale całość jakos mnie nie porawła. Może z Focalem?:) Z lamp podobala mi się prezentacja Jadis z SF Guarnieri.

Co do wypowiedzi tego pana powyżej, uwazam, że za dużo wnika:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że revelator to nie jest "koniec świata" , nie jest też najdroższy , ale moim zdaniem w wielu zestawach potrafi oczarować a to już duzo. W Amati brzmi świetnie , najlepszą prezentacją na AS dwa lata temu w/g mnie była właśnie SF Amati z monoblokami BAT.

Z resztą można sobie takie zrobić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik:

 

Ten facet ze Stereophile wie co mówi - ta wypowiedź tłumaczy też dlaczego Amati tak się wszystkim podobały na AS ( w połączeniu z pomiarami Amati ze strony Stereophile).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry my speech, ale do dupy jest ten projekt. Uzycie 18W8545 jako średniotonowca to nieporozumienie, ten głośnik ma najgorsze średnie tony spośród wszystkich osiemnastek ScanSpeaka.

Ja natomiast dysponuję czymś takim jak poniżej. W stosunku do Amati ma tylko jeden woofer 21W, za to nieco łatwiej to napędzić. Oczywiście nie jest tak sliczne jak Amati. Tweeter to Dynaudio Esotec. Kto ciekaw jak to gra tego zapraszam na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.