Skocz do zawartości
IGNORED

Revelator wysokotonowy


yolaos

Rekomendowane odpowiedzi

MG > piękna robota!

Jesli Esoteki graja tak jak w Dynaudio to aż strach, ubię ten głośnik bo potrafi "czarować" , do dzisiaj pamiętam płyte Cesarii Evory na tym głośniku , dla mnie revelacja! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, pomiary Amati sa fatalne(jak na klasę kolumn), nie słuchałem więc trudno mówić o dźwięku. Kiedyś oglądałem pomiary Zollerów w "Audio", jakaś japa -6dB przy 2KHz, a gra całkiem fajnie

(jak dla mnie za jasno, pozatym ok.) Wiele kolumn na w miarę plaski SPL, np. Tannoy M1, M2. Przy Amati w pomiarach wypadają lepiej, powiem tylko, że jakiś czas temu miałem w domu M1, zrobiłem im przeróbkę wg. McGyvera i nagle zaczęły grać dynamicznie, detalicznie i barwnie, jak na takie kolumny. Z kolei lampy super parametrami sie nie legitymują, a grają (przynajmniej niektóre) bardzo dobrze.

Dla mnie wygląda to tak:

Wchodzę na koncert, dźwięk robi wrazenie, więc jeżeli dźwięk ze sprzetu go nie robi, to traci już jedną cechę brzmienia live. Potem postawilbym na barwę i rytm, a w następnej kolejności na dynamikę. Tak ja to słyszę i niespecjalnie mnie interesuje jakimi środkami jest to osiągnięte. Moze tak jest, że np. membrany metalowe grają twardo z definicji i dobrze np. stlumić częstotliwość na spl, która za tą twardość najbardziej odpowiada? Bo głośnikow idealnych chyba nie ma?

To co napisałem brzmi moze trochę jak voodoo, bo niby bez sensu umyślnie kaszanić SPL, tylko tak sobie myślę co bym wybrał:

zestaw z idealnym spl, który brzmi np. twardo, czy może ten sam zestaw z dziurą w spl wycinającą ten efekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster

Zgadzam sie z Toba albo dzwiek robi wrazenie ,albo zaczynamy sie wsluchiwac, hehe. Jedno dmuchniecie w klarnet robi wrazenie skala i roznorodnoscia dzwiekow, udezenie werbla robi wrazenie dynamika i predkosci niskich czestotliwosci a Ci na ktorych sprzet robi wrazenie , ale twierdza ze to znieksztalcenia a to co gra ostro to realnosc to musza miec niezla jazde w glowach.Takie wrazenie pamietam zrobily na mnie kolumny tubowe tam slychac ze mamy doczynienia z inna skala dynamiki jakby inny swiat dzwiekow,ale tez sa malkontenci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster:

 

Ja nie twierdzę że płaski SPL to wszystko (ten facet ze stereophile też zresztą nie mówił o płaskości SPL).

 

Można np. zrobić kolumnę na Excelu 18cm z magnezową membraną, podział na 2.5kHz, pionowa przednia ścianka, super płaski SPL przy odsłuchu na wprost i co będzie? - kłucie w uszy trzecią harmoniczną przy pobudzeniu 1.5kHz, oraz problemy z nadmiarem drugiej przy 2.25kHz.

 

Do tego kolumna może mieć problemy z zachowaniem impulsowym filtrów (za wysoka dobroć) czy też ze zniekształcniami liniowymi ("energy storage") a SPL może być całkiem płaski. Nie mówię już o drganiach ścianek, to się rozumie samo przez się.

 

Te wszystkie zjawiska powodują że czasem w celu ich kompensacji można trochę odejść od płaskiego SPL żeby usyskać brzmienie lepsze subiektywnie. Natomiast nic nie usprawiedliwia takiej fuszerki z filtrami jak w Amati. Franco Serblin to dobry stolarz, a reszta to efekciarskie brzmienie, reklama (mówiąca notabene prawdę o jego wiedzy w dziedzinie elektroniki) i irracjonalne, choć powszechne przekonanie że Włosi są wyjątkowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Toba Misimor rowniez sie zgadzam, z tego wynika ze nasze postrzeganie dzwiekow jest bardziej skomplikowane niz pokazuja nam przyzady, dlatego ten watek zaczalem czy ktos te glosniki sluchal ciol i co uslyszal a nie co pomierzyl, bede monotematyczny ,ale wykresy AN sa tak dalekie od liniowosci a jednak kiedy graja niosa ze soba wiele emocji i nigdy nie kuja i chyba nikt nie zaprzeczy ze niewiele kolumn moze pochwalic sie taka barwa

pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest głuchy,drugi słyszy inaczej,inny robi pomiary,inny ma inny gust,inny... inny...

Głośniki i tak maja najwiekrze zniekrztałcenia....

AN..hm,czy mają piękną barwę.... to raczej jest tylko kwestja gustu i to raczej tylko miłośnika bańkowych wzmaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, zeby każdemu "innemu" pasowało, a przede wszystkim nam.

O gustach rozmawiac chyba nie będziemy? Gust czasami się zmienia, więc nie wykluczam że za jakiś czas będę miał inne oczekiwania co do dźwięku. Jeżeli nie to pogodzę się, ze jestem gluchy jak pień, bo Focala nie potrafię docenić:) Jeszcze zostaly do posluchania Accutony, Raveny, Morele, wiec jest co porównywać. Poprostu kilka lat temu miałem dylemat focal, czy ss, wybrałem tego drugiego i dziś wybrałbym tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, nigdzie nie pisałem, że uważasz plaski spl za pełen sukces konstruktora. Zresztą na dobrą sprawę nie wiem co uważasz za pełen sukces w tej dziedzinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yolaos:

 

Tylko że niestety to co ktoś usłyszał jest skrajnie trudno weryfikowalne (dlatego ja o "brzmieniu" wypowiadam się tylko jak mam podkładkę teoretyczno - pomiarową) i dlatego łacno można zostać zrobionym w bambuko (słynne głuchnięcie na "oczywiste różnice" w uczciwie przeprowadzonych ślepych testach). A akurat 3-tonowe pomiary w stylu SL sporo mówią o jakości dźwięku.

 

Lancaster:

 

Pracuję nad tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze nic nie wiem, za to sluch mam dobry gorzej ze wzrokiem

Darkul

Ty to chyba masz jakis wybitny system jesli za kazdym razem krytykujesz lampy, ale jak wsiadles na AN to chyba masz bardzo wybitny system , chetnie bym go posluchal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele segmentów z AN słuchałem [DAC>dośc cienki zreszta, głośniki -grające na siłe średnica ..lekko wywalona do przodu...z okrojonym zakresem krańców pasma] i nic mnie nie ujeło na tyle bym mógł stwierdzic ..Tak To Jest To!

Na wycieczkach mi niezależy.Ostatnimi czasy więcej słucham cudzych systemów niz swojego własnego... więc mam szerszy pogląd na to co gra i jak gra... poza tym wcześniej pracując w rozgłośniach [pozdrówka Fadeover] mogłem na żywo stwierdzic co mozna uzyskac ze sprzetu lub czego niemozna.

================================================================================

Z pewnośćia dzwiek który preferuje AN i kilka o podobnym podejśćiu firm ,określam jako "spokojnej starośći",miekko,ciepło i spokojnie... posłuchanie np.koncertu Rush,Rolling Stone czy chocby Steely Dan nienalezy do miłych przeżyc..no chyba że do snu...

Do tego dodamy tzwrynek głosników szerokopasmowych typu np.Lowther które owszem maja dośc duza sprawnośc i niema potrzeby stosowac wymyślnych zwrotnic podziału ale graja na jedno kpyto..z wywalonym środkiem,bez basu i bez góry...

Jak ktos lubi to fajnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy maja bardzo duze ograniczenia... to fakt ,nie mity czy legendy[inaczej świat poszedł by w miniaturyzacje baniek].Zrobienie dobrego lampusa jest znacznie bardziej upierdliwe od wykonania świetnego dyskretniaka i zreszta znacznie kosztowniejsze[ juz nie pisząc o powtarzalnośći].

Mało jest bańkowców godnych uwagi... i wcale nie nalezy kierowac sie tu cenami bo czesto nieodzwierciedlaja finalnej jakośći czyli brzmienia czy samych parametrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klumny okrojone ze skrajow pasma, eh. Nawet tak mizerny argument zreszta nieprawdziwy mozna skonfrontowac z tym jak czlowiek slyszy a mianowicie najlepiej slyszy srednie tony a Tobie brakuje skrajow pasma A Kto ty jestes nietoperek czy komar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, Darek słuch ma dobry, przynajmniej tyle mogę powiedzieć po odsłuchach wzmaka wg jego projektu.

Nie brakuje tam bardzo ładnej średnicy. Nie wyobrażaj sobie, że facet robi sprzęt wg. zasady:

Bas rąbie, gora tnie i cyka, a średnicy tyle, żeby bylo wiadomo o czym jest piosenka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłych dalszych dewagacji....

Jak myslisz ...dlaczego klocki firm takich jak[a przeciez lampusy!!] Audio Research czy wysokie Coplandy[CSA8 był niewypałem] słabo schodza z półek..??? Bo są to lampusy nie obciażone wadami tanich bańkowców... niezamydlaja dzwieku ..nieupszestrzenniają i te uważam za poprawne.By niebyło ... z tranzystorowcami tez nie jest za rózowo... ale w tych mamy znacznie wiekrzy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy muzyka na koncercie..jest miękka... czy wrecz subtelna?Nie! Tam jest atak,impet i wybrzmienie... ściana dzwieków z których czasem trudno wyodrębnic poszczególne dzwieki... podobnie to wygląda w filcharmoni.

póki trzech pitoli to słychac pierdolety dzwonki,skrzypniecia i piardniecia..czy schodzi powietrze z taborecika czy nie.. ale jak wszyscy naparzaja to ..naprawde jest to dzwiek energetyczny..pulsujacy.

Po takim koncercie [bedąc idealistami dzwieku] przychodzimy do domu i w 95% sprzetu wypierniczamy do zsypu...

po pierwszych taktach jakiejkolwiek muzy ze skrzyneczek... wszycho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WYOBRAZAM SOBIE OCENIAC CZYJESC PRACY I PROJEKTOW ZANIM NIE POSLUCHAM ICH W KONFIGURACJI PREFEROWANEJ PRZEZ KONSTRUKTORA

Darkul

zgadzam sie co do dzwiekow na zywo i tu sam przyznales ze po przyjsciu do domu rece opadaja wiec teraz nalezy zadac sobie pytanie czy gramy ostro nasladujac Live co objawia sie wylaczeniem sprzetu po 15minutach czy tez w jakis sposob dzwieki w naszym systemie sprawiaja nam przyjemnosc i nie kuja?Chcialem zaznaczyc ze instrumenty na zywo nigdy nie daja po uszach w sensie ich ranienia raczej uczucie jest glosnosci ale nie wkradaja sie czestotliwosci ktore kaza nam uciekac, wydaje mi sie ze lepiej pokazac mniej niz pokazac zle

pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 lat później...
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 25 Grudnia 2013 - odgrzewanie staroci
Ukryte przez misiomor, 25 Grudnia 2013 - odgrzewanie staroci

P

Co znaczy "P" po ośmiu latach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.