Jump to content
IGNORED

Infinity A-40 i DVD-A Panasonica tuning!

Apacz

Recommended Posts

Witam kolegów forumowiczów

Mój aktualny zestaw to:

Kolumny Infinity Alpha 40, kolce, podkładki

Kable Ohlbach 1021

Wzmak CA Azur 640 (jeszcze na gwarancji)

Interkonekt Ohlbach NF1

Panasonic DVD-Audio DVD-RA82 (99% jako odtwarzacz CD) - obudowa niestety slim - 6,5 cm wysokości płytki zachodzą na siebie.

Wiem jakie są opinie nt. sprzętu jw. (może oprócz wzmaka, który jest "tylko" kontrowersyjny - reszta be). Niestety mieszkam gdzie mieszkam (nie ma gdzie kupić nie mówiąc o odsłuchach porównawczych).

W związku z tym, że zestaw pozostawia wiele do życzenia w najbliższym czasie chciałbym poddać go tuningowi. Przejżałem wiele wątków na tym forum i wiem, że należy zacząć od ustawienia, zastosowania kolców do kolumn, podstawek granitowych itp. i sukcesywnie mam zamiar z tym eksperymentować ale odnoszę wrażenie, że jednak najbardziej odczuwalne efekty poprawy brzmienia uzyskuje się poprzez ingerencję w budowę wewnętrzną głównie kolumn i odtwaraczy.

Zdaję sobie sprawę, że mój sprzęt jest na tym forum dość egzotyczny, ale wiem też, że co najmniej kilka osób miało do czynienia jeśli nie konkretnie z tymi modelami, to z bardzo podobnymi i że mogą pomóc.

Z góry dziękuję

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>McGyver

Sorry, to mój pierwszy założony wątek. Nie zauważyłem, że jest taka statystyka. W każdym razie dzięki za wpis.

Przy okazji - w międzyczasie w wyszukiwarce po "infinity" znalazłem coś takiego:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w wątku

Hidden Content

byłbym wdzięczny gdybyś coś napisał na temat wprowadzonych modyfikacji i ich efektów.

W moich obydwu kolumnach zwrotnice sę jednakowe elementy takie jak po lewej stronie zdjęcia.

Co do drugiej częsici to może inaczej zapytam - czy ktoś próbował aplikować do DVD np. precyzyjny zegar albo wymieniać elementy toru audio? Czy w ogóle warto się z tym sprzętem bawić?

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Musiałem wymienić średniotonówki, bo padły (częste zjawisko w Infinity serii Alpha, drut cewki odkleja się od karkasu i brzęczy). Wymieniłem też tweetery, bo oryginalne grają z jednostajną, matową i szumiącą raczej niż dźwięczącą manierą. Do tego wykonałem całkiem nowe zwrotnice od podstaw, wykorzystując niektóre cewki pozostałe z rozbiórki oryginalnych. Zmieniłem częstotliwości podziału i ogólną koncepcję zwrotnic. Skrzynie zostały mocno zmodyfikowane (od środka, na zewnątrz nie ma śladu). Zagrało sporo lepiej, ale... poświęciłem tyle czasu, że wystarczyło by go na zaprojektowanie i zbudowanie znacznie lepiej grających kolumn od zera. Gdybym był właścicielem tych kolumn, to wolałbym je sprzedać i zbudować sobie coś na lepszych przetwornikach.

Aż szkoda że zacna niegdyś firma w takim stopniu obniżyła loty.

Hidden Content

>McGyver

Sprzedaż raczej nie wchodzi w grę – myślę, że niewiele bym dostał. No i żona nie lubi tak nagłych zmian;-]

Myślałem raczej o wymianie kondów na lepsze (te same wartości) oraz okablowania na basowych – chyba dałbym radę we własnym zakresie. Próbowałeś może na początku takiej modyfikacji?

Wysokotonówki sam bym nie ryzykował żeby nie uszkodzić, ale swoją drogą ciekawi mnie, jaką wstawiłeś i czy średniotonowy wrócił taki sam czy też coś nowego?

Gdybyś miał jeszcze jakieś zdjęcia z tej serii chętnie też bym zobaczył.

Na opinię o firmie, b. dobre recenzje w Audio (inne z serii Alpha) oraz obniżoną cenę (2kzl 4 lata temu) dałem się nabrać tam gdzie powinni tego zabronić. Poza tym przesiadałem się z pełnoletnich Altusów 110.

Hidden Content

• 2 weeks later...

Ostatnio nabyłem serwisówkę do mojego DVD-A, - DAC oparty na PCM1609 Burr Browna (wielokanałowy do DVD-Audio z up-samplingiem 24bity/192kHz), sygnał podawany jest z kwarca 36,8MHz - zdaje się nietypowy - koresponduję na ten temat z Tentlabs, Op Amp -szt. 1 (obydwa kanały stereo analog) - NJM4565M (na schemacie) lub NJM4580 (na liście elementów) - tak czy owak do wymiany.

Taki sam zestaw elektroniki (DAC - audio, Opamp, oraz inne elementy) ma Yamaha S830 - z opisu też to samo. Może taki odtwarzacz ktoś tuningował.

Chciałbym zlecić komuś tuning ale najpierw trochę podyskutaować co w ogóle warto robić?

Pozdr

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.