Jump to content
IGNORED

dvd audio

Wajman

Recommended Posts

W domowym zaciszu? Na nagrywarce komputerowej? Jeśli się nie mylę - nie da;-) A jeśli jakość ma być porównywalna z CDDA, to po jakiego grzyba Ci DVD-A? Z założenia jeden z cudownych, gęstych formatów?

Poważnie, to:

1. brak odpowiedniego oprogramowania,

2. brak wszystkich pozostałych elementów.

Wajman -> Oczywiscie, ze mozna nagrac plyte DVD-Audio w domowym zaciszu. Jakosc bedzie zalezala od materialu jaki uzyjesz. Nawet jesli uzyjesz 16 bitowe CD, ktore poddasz upsamllingowi to mozesz otrzymac troche lepsza brzmienie niz prosto z CD (pomijajac jakosc odtwarzaczy). Tak przynajmniej twierdza zwolennincy upsamplingu. Mozesz nagrac cos z vinylu.

Najbardziej popularnym programem jest DiscWelder (Bronze/Steel/Chrome). Sa tez inne programy takie jak WaveLab 5, DVD Audio Creator i pewnie inne.

Za darmo mozesz uzywac programu dvda-author :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Darmowe nagrania lepszej jakosci niz 16bit/44.1 kHZ (CD) mozna znalezc tutaj (wpisz np. 24 bit do wyszukiwarki):

Hidden Content

Powodzenia!

Hidden Content

Hidden Content

no niestety program z tego pierwszego linku nie dziala (sprawdzalem tez poprzednie wersje ale zadnej z nich nie moge odpalic - mam wina 2k), sprobuje innymi wymienianymi programami... napisze czy cos z tego wyszlo [:

slyszalem kiedys ze przez 'normalne' nero da sie wypalic plyte dvd-audio. moze ktos wie jak...?

Parsec>

No cóż, dałem ciała, zapomniałem np., że do mojego programu nagrywającego można użyć wtyczki umożliwiającej nagranie dvd-a;-)

Co do nagrań 24bitowych na archive.org, to mam jedną uwagę - nie zawsze jakość tych nagrań jest wysoka, bowiem najczęściej są to nagrania robione amatorsko, zawsze z koncertów, nie zawsze zaś samo pierwotne źródło jest dobrej jakości. Mimo starań osób, które nagrania te przygotowują.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.