Skocz do zawartości
IGNORED

Siedmiu wspaniałych


domess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam zamiar kupić głośniczki fronty kwota około 2000 zasilać je będzie denon avr1905.

Chciałbym poznać opinie o moich propozycjach, czy ktoś ma takie głośniki jak je ocenia itd.

Albo jeszcze lepiej proszę o opinie w dziale opinie.

A więc tak w grę wchodzą następujące:

 

1. JBL E80

2. Dali 6006

3. Mission m33,m34

4. KEF Q4

5. Avance Dana 503,506

6. Acoustic energy evolution Three

7. Magnat Quantum 505

 

Jeśli chodzi o JBL i Dali to jestem po odsłuchach- dali odpadają.

Dla dopełnienia powiem że później zamierzam skompletować zestaw 5.1 a nawet 7.1.

Jeśli chodzi o muzykę to tak : Soul, Pop, elektroniczna, trochę rock’a, i czasami klubowa, techno.

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wspomnianych głośników mogę się wypowiedzieć na temat:

 

- Mission M33i - używałem ich przez ok. 3 miesiące, bardzo fajnie grały z moim sprzętem, oceniam je jako uniwersalne kolumny bez ewidentnie słabych punktów. Nowy właściciel też jest bardzo zadowolony.

 

- Kef Q4 - odsłuchiwałem, podobały mi się, chociaż brzmią specyficznie. Dźwięk jest bardzo "nasycony", dość ciężki, więc trzeba uważnie dobrać resztę toru żeby nie wyszła klucha.

 

Pozdrawiam,

Olo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta cztery mamy z głowy.

 

Dali wyeliminowałem.

JBL - grają poprawnie ale troche wygląd jest surowy, zastanawiam się.

Tak informacyjnie słuchałem JBL Balboa Zestaw 5.1 no i musze powiedzieć że za taką cene jest to bardzo kuszące i nie wiem czy się nie skusze. Co wy o tym sądzicie. Fronty troche niezbyt wyglądają ale ....

 

Miałem okazje również posłuchać magnatów i są za ostre dla mnie górna jest nie do przyjęcia, męczy mnie.

 

Jeszcze zostają Avance Dana 503,506 i Acoustic energy evolution Three. Może dzisiaj będę miał możliwość odsłuchu.

 

Oczywiście podziele się wrażeniami

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich upodobań muzycznych polecam Ci wcześniej wymienione M33 lub Kefy Q4 - brzmią ciepło i nie mają ewidentnych słabych punktów. JBL grają, jak dla mnie, zbyt mocno średnicą, ale to jest charakterystyczne dla JBL-a. Dali też nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!!

 

Ponieważ Tychy są niedaleko od Chorzowa więc uderzyłem do studia luzak. Chciałem zobaczyć co tam mają. Trafiłem po prostu super. Były Mission m33, a przy okazji udało mi się posłuchać z onkyo zestawu JBL Balboa, który zaskoczył mnie jakością. Po raz pierwszy słyszałem dźwięk 5.1 w takim stylu. Zestawik JBL grał naprawdę super idealnie dopasowany do pomieszczenia. Coś całkiem innego niż w Katowicach bez sieczki.(odsyłam do posta na kino domowe - "Denon 1905 + JBL E80 + Dali Concept 6".)

 

Umówiłem się więc na następny dzień, że wpadniemy z kobietą posłuchamy na własnej elektronice (Denon 1905+1910). Jako pierwsze poszły w ruch JBL Balboa, które urzekły nas, naprawdę grały super zarówno w stereo jak również w kinie domowym. Potem podłączyliśmy (stereo) jako zestaw B mission m33 i tu niezła sprawa wynikła - one grają gorzej od JBL Balboa (stereo) - ale tylko przez pierwsze kilka minut potem pokazały co potrafią. Przede wszystkim wokal był bardzo realistyczny, w ogóle grały bardzo świeżo i ciepło bez zarzutu, zresztą w porównaniu z poprzednimi JBL E80 czy DALI grały o wiele lepiej – takie mamy odczucia. Mają własny styl, który podczas odsłuchów urzekał nas coraz bardziej.

 

Podsumowując musze powiedzieć że mission m33 to na razie jedyny słuszny wybór.

Tylko jest jeden problem: ciężko skompletować zestaw, podobno są problemy z dystrybutorem. Taką informację otrzymałem w luzaku w Tychach, zresztą musze powiedzieć że obsługa jest tam na najwyższym poziomie, nie stoi nad głową i jest fachowa. Z perspektywy czasu odnieśliśmy wrażenie, że w Katowicach po prostu śpieszyli się i chcieli nas zbyć.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domess, to Ty mieszkasz w Chorzowie??? To całkiem niedaleko mnie. Mieszkam w Sosnowcu. Może wpadniesz na kawę, to pogadamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> domess

 

Rzeczywiście istnieje jakiś problem z Missionami. Swego czasu chciałem kupić M34i, no i nie udało mi się. Dystrybutor zwala winę na producenta, a ten na polskiego dystrybutora - trudno powiedzieć kto ma rację:(.

A co do Luzaka w Tychach to naprawdę świetny salon:). Spróbuj posłuchać jeszcze M34i jeśli gdzieś je znajdziesz - dźwięk pełniejszy i nieco cięższy, ale podobnie ciepły i przyjemny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> bertomak

 

Generalnie mnie też m34 chodzą po głowie tylko mam za mały pokój do nich i boje się że zrobi się sieczka a m33 są w sam raz. Zresztą słuchałem m33 i podobają mi się. A druga sprawa to m34 troche burzą mój budżet który i tak został przekroczony i to kosmicznie. Pranuje na mission m złożyć zestaw 5.0 a nawet 5.1.

 

>> McGyver

 

Z chęcią bym się umówił na kawkę z tym, że ja nie pijam kawy tylko moja dziewczyna ale herbata też byłaby dobra:) tylko najpierw musimy znaleźć czas bo z nim to jest bardzoo krucho praca praca praca no ale będę myślał jak coś to się odezwę

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domess a nie myslaes o DIY kolumnach

mam u siebe akurat denona 1905 i podlaczone do niego kolumny DIY -pomysl czesciowo MC i troche moich modyfikacji.jestem ze salska wiec zapraszam.

Ale niestety jedno ci powiem stereo a kino to niestety co innego o czym sie dosc szybko dowiesz.( wiem to po wlasnej skorze) u mnie stoja dwa systemy i kazdy ma inne przeznaczenie.Za 2 tys mozna miec naprawde dobre kolumny DIY.Sam myslalem nad kef q4 le nie kupilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze TANNOY FUSION 4 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że sprawa się z początku skomplikowała a potem wyklarowała.

Kobieta akceptuje wyłącznie kolor cherry lub podobny żaden buk nie mówiąc o czarnym grafitowym.

Ale udało nam się zlokalizować zestaw mission m33/m33i m31 m3c2i za niezpełna 3000 - część na raty co Wy o tym myślicie?

M33 słyszałem, ale nie wiem jaka jest różnica z m33i.

 

Nad Div'ami się mocno zastanawiamy. Co za życie same wybory powinni zrobić idealne głośniki które każdemu z nas psycholi odpowiadają i byłby spokój.

 

Pozdrawiam

 

Ps ten Tannoy też są na tapecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolumny od olo78 i grają bardzo przyzwoicie moge nawet powiedzieć że rewelacyjnie jak na tą klase cenową.Dwa dni temu kupiłem b&w 602 s3 i postanowiłem zrobić porównanie jednych i drugich.Grały z hk 2550 i 230.b&w zagrały jednak o klasę wyżej,w missionkach nie było ani przestrzeni ani dynamiki.Zdziwiło mnie jeszcze jedno hk 2550 zagrał dużo lepiej niż 230.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje głosniki juz się wygrzewają. Mission M33i + m31i + m3c2i.

 

>>DrDmx może nie pisałem ale w pierszej kolejności po nóż poszły B&W DM602.5 S3 i odpadły na starcie.

Dla mnie i mojej kobiety grają za ostro, męcza nas po dłużym odsłuchu, ale przyznaje dynamika jest o klasę wyższa.

 

Jescze dodatkowy minus dla b&w za wygląd od mojej połowy, cytuje "po chol..... wpakowali na przód taką zabudowe"

 

PS. Muszę jeszcze podziękować Panu Filipowi z Luzaka - profesionalne podejście do handlu. Polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ja mam B&W 602.5 i jestem z nich bardzo zadowolony to wspaniale kolumny jesli dobrze dobiezemy elektronike potrafia zgrac naprade jak "na zywo" dla mnie to najlepsze kolumny do nie duzych (srednich)pomieszczen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.