Skocz do zawartości
IGNORED

System alternatywny


Papamek

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z nas ma już zaawansowane systemy składające sie z wysokiej klasy urządzeń. Rozwój tych systemów w pewnym momencie staje się jednak bardzo kosztowny. Dobry interkonekt, ba, nawet sieciówka kosztują tyle, że można w tej cenie złożyć cały system :)

I właśnie niedawno taki system zestawiłem :) Stoi w pracy i budzi ... no właśnie, co budzi? Zdziwienie? Zazdrość? ;) Można powiedzieć, że na pewno robi wrażenie. I to nie tylko wyglądem, także dźwiękiem. Bo gra naprawdę dobrze. A kosztował poniżej 1tys złotych.

Wzmacniacz DIY kupiony na Allegro od użytkownika Damian Zombie. SE 2x10W na EL-84. Podobno schemat wzorowany na AudioNote. Brzmieniowo bliżej mu do Pocahontas. Porównywałem zarówno z AN Oto SE i konstrukcją pana A.Markowa.

Philips CD-160 (CDM-2, TDA 1541) z Allegro, nietuningowany.

Głośniki DIY na przetwornikach TVM Acoustics ARV-104-04-4 + ARN-188-05-4. Skrzynki bardzo solidne (przednia ścianka 5cm), od starych monitorów lakier i skóra - dziękuję lulu :). Zwrotnica gotowa Janbo.

Standy DIY, proste z MDF, nogi drewniane, także od lulu.

Interkonekt Cordial CMTOP-222. Głośnikowy Monster XP-HP. Listwa sieciowa Filtercon. Stolik Ikea.

Zestaw jest ustawiony mało fachowo, nieco wciśnięty w kąt. Ale tuż obok biurka, więc słucham sobie cichutko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28-100003578 1170274343_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdjęcia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28-100003574 1170274351_thumb.jpg

post-28-100003575 1170274349_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najciekawszy wątek, od dłuższego czasu.

Ze szczegółowym opisem i dokumentacją zdjęciowa.

Moje uznanie,Papamek.

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak pozytywne przyjęcie wątku.

Założyłem go po dyskusjach na temat "śmieciowego" hi-fi. Jako mój głos, że powrót do urządzeń budżetowych nie zawsze musi oznaczać "degradację". Nawet tanim systemom można nadać klimat audiofilski i niepowtarzalny.

Bo właśni o taki klimat mi chodziło. Na super brzmienie nie liczyłem. Ale przyznam się jeszcze, że zanim wywiozłem urządzenia do pracy, to wzmacniacz grał z CD Sarah i Eposami ES-14. Mimo niewielkich rozmiarów ma wielkie serce :) Jest hitem w kategorii cena / dźwięk. CD był kupiony w super stanie. Oczyściłem tylko optykę lasera. Wiem, że można go nieźle wytuningować :) Najokazalej wyglądają kolumny, są duże i ciężkie. Przy nich czeka mnie jeszcze trochę pracy. Spróbujemy z lulu nieco podstroić zwrotnice. Pod stolikiem sfotografowały się kawałki drewna na dodatkowe nogi do standów. Na Allegro mam jeszcze upatrzony vintage'owy tuner;) Tym razem z kablami szalał nie będę :)))

O systemach do sypialni, czy gabinetu były już wątki na Forum. Ten system pokazuje, że można oprzeć je na produktach DIY. A przyjemności z jego kompletowania miałem naprawdę dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki dla autora za ten wątek.Jest to doskonały przykład na to , że tanio wcale nie musi być żle.Szkoda , że pojawił się dopiero teraz , bo może zaoszczędziłbym parę złotych , pomijając zakup pewnych klocków ale i tak pewnie w przyszłości skorzystam z doświadczeń autora.

P.S. Ciekawe w jakiej zakładce powinien znależć się ten wątek , gdyby "śmieciowe ..." już istniała ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Papamek - pogratulować! I prawdę powiedziawszy zazdrość toczy me trzewia bo ja pracuję w "openspejsie" i już sama próba zmiany stacji radiowej na inną niż te tłukące na okrągło plastikową sieczkę oznacza wojnę i ciężka obrazę większości panienek na ładnych parę godzin (co z reguły jest mi na rękę). Jeśli nie mogę przekonać ich do rocka to o jazzie i klasyce mogę zapomnieć (kilkukrotnie podejmowałem próby, ale nie spotkałem się ze zrozumieniem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPAMEK-u

Korwin oglądając Twój System Alternatywny dosłownie mi ocipiał, myślałem, że przesadza ale ze mną dzieje się

dokładnie to samo. Proszę zerknij na moje dwa wpisy w Znaleziska na eBay i Allegro tam zobaczysz jego ukochane zabawki 3 po 90zł i 3 po 100 i radość do końca życia oby tylko długo trwało. Zamęczał mnie całe popołudnie o wspaniałym trzydobowym ochlaju z Niemenem a działo się to w latach pańskich sześdziesiątych

i katował długo i skutecznie Dziwnym Światem i Pod Papugami

Dziękuję serdecznie nareszcie jest temat dla normalnych ludzi a nie popaprańców

pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu

 

> SE 2x10W

 

Troszke chyba mało =/ Czy to dobrze ? Chyba to jest do słuchania neutralnie muzyki a nie troszke głośniej :D

 

Pozdrawiam =]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Papamek: fajny wpis :)

Wszystko, co wiąże się w jakiś sposób z osobistym DIY zawsze daje najwięcej frajdy. Tak uważam, a wiem o tym od "niewiadomokiedy" ;)

Pozdrawiam, gratuluję systemiku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hazel

Rzadko analizuję parametry sprzętu. W tym przypadku kupowałem zupełnie w ciemno, bo przez Allegro. Parametr mocy przytoczyłem za konstruktorem. Taka moc w zupełności wystarczyła, żeby napędzić Eposy ES-14 i wypełnić dobrzym dźwiękiem pomieszczenie 16m2. W pokazanym na zdjęciach systemie kolumny są 4Ohm i mają raczej niską efektywność. Grają ciszej niż ES-14 (minimum 7Ohm i 87dB skuteczności). W każdym razie lampa radzi sobie dzielnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bardzo przyjemnie się prezentujący system. Kiedyś trzeba będzie pomyśleć o czymś takim do pracy. No, jak dadzą mi gabinet. Jedna uwaga na marginesie, do tych którzy trochę się rozpędzili i zaczęli przeciwstawiać ten systemik papamka różnym "wydumanym i kosztownym". Weźcie koledzy pod uwagę, że to jest drugi system, skompletowany w celu audiofilskiego nagłośnienia biurka. W domowych pieleszach papamek katuje sluch 400 watami hi-endowej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Schemat pewnie powie więcej niż zdjęcie.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Licho nie śpi i kusi :)

Po zakupie tunera tunera system gra właściwie cały czas.

Pierwszy wzmacniacz miał tylko jedno wejście, trzeba było nieco kombinować (założyłem rozgałęziacz RCA), ale to taka prowizorka.

Upatrzyłem go na Allegro. Push-pull 2x17W, dwa wejścia, solidne gniazda wejściowe, wyjściowe i zasilające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28-100000281 1170279548_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz system kosztuje już więcej niż 1000zł, ale niewiele ;) Wzmacniacz kupiłem przez Allegro za 700zł. Lampy mocy 6P3S (6L6) w konfiguracji push-pull. Robiony we Wrocławiu. Odkupiłem od pierwszego właściciela z Płocka.

Gra bardzo płynnie, przy cichym słuchaniu bez problemów mocowych. Przy głośnym dają znać w basie za małe trafa wyjściowe. Jak będzie trzeba, to je wymienie :) Ale na codzień wzmacniacz gra bardzo cicho, bo przecież w pracy, więc problemu nie ma. Na razie chcę trochę poeksperymentować z lampami.

Dzisiaj rozmawiałem o tym z konstruktorem. Fajny człowiek. Na Allegro to użytkownik steffaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.