Skocz do zawartości
IGNORED

Grzebak


Marek?

Rekomendowane odpowiedzi

Bijcie połony, na kolana!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazel

 

Ty sie nie pytaj tylko pomyśl co zrobić :-) To co zwykle Ci wszyscy radzą :-) wyszukiwareczka i wszystko wiadomo :-) wpisz Grzebaka gdzie trzeba, poczytaj i będziesz oświecony. Jednak pomimo tego iż uważam Grzebaka za zarozumialca teoretyka uważam, że JEŚLI JUŻ to wątek na bocznicę, aczkolwiek nie uważam, żeby był w ogóle to czegokolwiek potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>grzebak

 

jestes popularny:) Widzialem ze prowadzisz jakies jalowe dysputy na temat produktow DS. Nie dosc ze maja slabe a drogie klocki to jeszcze psujesz im forumowy marketing :) Ale nie o tym...

Co sadzisz o kablach, IC np., moga roznie grac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->dht

Czuję w Tobie bratnią duszę ;-)))

Oczywiście, że mogą. Ja też słyszałem różnicę. Tak mi się wydawało w momencie słuchania. W potrójnym ślepym teście ani razu nie powtórzyłem wyniku. Żaden z kilku przyjacioł którzy brali udział nie trafił co najmniej dwa razy z typowaniem. Sprzęt do testów był topowy. W każdym razie dla mnie IC który kosztuje ca 700 zł i ca 7000 zł brzmią tak samo. Na temat kabli jeszcze nie mam zdania.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->eMiL

Nie można porównywać IC i k.głośnikowych, ale na pewno wpływają na reprodukcję dźwięku. Pomysły mam ale jeszcze nie zweryfikowane. Potrzebna jest konsultacja z psychoakustykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byloby ciekawe gdyby autorytet w sprawach fizyki taki jak Ty zabral sie za temat kabelkow.

Przewaznie sluchacze "slysza" roznice gdy widza czego sluchaja a podczas slepych testow juz nie. Sprawa dla psychoakustyka;)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzysz ze slepe testy sa rzetelne? tzn. wykazuja rzeczywisty brak slyszalnych roznic miedzy kablami.

Moze jednak nalezalo by zrobic inne testy. np. wziasc dwa kable o identycznym wygladzie, jeden zdecydowanie lepszy (w widzianym tescie) i dac do porownania likudziesieciu osobom na ich wlasnych systemach. Kazdy odpowiadal by jedynie ktory kabel jest lepszy jego zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze, ze sa bardziej rzetelne od przepinania kabelkow i sugerowania sie cena.

Twoj pomysl tez jest oczywiscie dobry, ale trudny w realizacji.

Kiedys jakas polska firma zmywala napis cordial i dawala swoj, cena oczywiscie mocno rosla a audiofile byli zachwyceni, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Grzebak

Być może jestem konstruktorem do dupy ale twojej krzywej dupy nie konstruowałem.

Nie rozumiem dlaczego się wstydzisz swojego dorobku naukowego skoro masz sie czym pochwalić?

Msz prawie 60 lat a zachowujesz się jak szczyn.

Następny raz będę tu w grudniu.

Cześć Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> grzebak

Hmmm... interesująca jest dla mnie tylko jedna kwestia (nie wnikając w Twój konflikt z DS). Dlaczego mając taki dorobek naukowy, opisane w "o mnie" zainteresowania oraz posiadany system - dlaczego nie zajmujesz się - jak na tzw. "zgniłym Zachodzie" - konstrowaniem sprzętu audio ;-) Wolisz posadę na uczelni i czcze spory z innymi konstruktorami oraz "ze szczególnym upodobaniem badanie zjawiska tzw audiofilizmu" ?

Nie pytam złośliwie, tylo z czystej ciekawości - nie chciałbyś stworzyć czegoś konstruktywnego, wnoszącego nowe rzeczy w świat audio, zamiast bić pianę na forum?

No i sprawa wpływu kabli na brzmienie systemu - może jednak to jest kwestia ogólnie pojętej technologii i wykorzystanych materiałów, a nie psychoakustyki? A robił ktoś kiedykolwiek ślepy test na tzw. laikach, nie mających pojęcia czego i za ile słuchają ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Ze szczególnym upodobaniem badam zjawisko tzw audiofilizmu."

 

Czyli jeśli kolega profesor zejdzie w końcu z Delty, weźmie się za nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleksandr, 10 Wrz 2005, 00:44

 

>Marek...czemu jakoś tak chamowato piszesz??

 

Aleksandr, nowy jesteś. Najpierw zapoznaj się z historią działalności grzebaka na forum. Później zrozumiesz komu trzeba zadać to pytanie.

Grzebak to prawdopodobnie chory człowiek z dziwną misją. Jego obsesją stała się jedna konkretna firma i nie wiadomo z jakich przyczyn w każdym wpisie niezależnie od tematu wątku wraca do niej. To się naprawdę nadaje do analizy medycznej. Być może chodzi o nerwicę natręctw, czy poważne problemy z akceptacją otoczenia, własnej osoby. W każdym razie psychiatra, którego akurat mam w rodzinie widząc wpisy grzebaka stwierdził, że facet powinien zasięgnąć porady specjalisty. W takim przypadku nie jestem pewien, czy placówka w której pracuje nie powinna zainteresować się tematem. W razie czego materiał jest spory.

Tym bardziej sprawa jest ciekawa, że wg wszelkich znaków na niebie i ziemi grzebak nie miał okazji słuchać wzmacniaczy DS. Wszystkie sprzedane w Polsce są namierzalne i łatwo można to sprawdzić. Jeżeli jednak słuchał, to z pewnością nie będzie dla niego problemem podać miejsce i czas odsłuchu oraz model urządzenia. Prawda?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólmy majętnym rozkoszowac sie dźwiękiem sprzętu za Hi Endowe sumy. Oburzanie się nic nie da, bo rynek nie znosi pustki i jeśli pojawi sie jakaś potrzeba, to w ślad za nią pojawi się producent, usługodawca czy handlowiec, który będzie starał się zaspokoic ową potrzebę i jeszcze z tego życ. Przemawia przez nas chyba tylko zazdrośc. Dlaczego? Jeśli założyc, że majętni są durniejsi od nas i dają się kiwac producentom, to trzeba im to usilnie tłumaczyc albo obrzydzac sztafaż w postaci marmurów, granitów, srebrnych kabli, pozłotki, bubingi itp. Ale jeśli przyjęliśmy, że oni są durniejsi, to dlaczego właśnie oni mają większe niż my pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się dziwicie ? Na innych forach można spotkać inne osoby z podobnym dorobkiem naukowym i równięż z nastawieniem nie do końca audiofilskim (mam ulubieńca na triodzie - to fakt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.