Skocz do zawartości
IGNORED

APE-problem z odczytem


sdg

Rekomendowane odpowiedzi

Po nagraniu na płytę pliku *.ape, który wcześniej działał poprawnie na komputerze, nie jestem w stanie go odczytać (odtworzyc), ani rozpakowac w jakikolwiek sposób. "Invalid Input File"-to komunikat wyświetlany przez program Monkey's Audio. Czy istnieje mozliwość odzyskania zawartości muzycznej pliku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako jaką kompilację nagrałeś tę płytkę (audio czy dane, czyli iso)?

Sprawdź przede wszystkich, czy jest możliwe przegranie tego pliku ape na dysk. Bo może się okazać, że płytka jest coś źle nagrana, więc wtedy nic dziwnego, że się Monkey wywala.

Jak już przegrasz na dysk, to nie powinno być problemów z dalszą obróbką.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sdg

 

Wyglada na to ze nie jest to plik APE tak przynajmniej zachowuje sie program jak podesle mu sie jakis inny plik. Rozszerzenie sie zgadza ale strumien danych nie. Moze sciagnoles jakiegos FAKE. Na to wyglada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy otwiera się w czymkolwiek innym, niż Monkeys Audio? Jak reaguje Winamp z najnowszym ape_in.dll? Czy plik wcześniej działał na tym samym komputerze (z tą samą "małpką"), na którym nie działa teraz? Może został zakodowany nowszą wersją MA, a ty próbujesz otwierać starszą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie będę zakładać nowego wątku, gdyż ten wydaje się odpowiedni, a mienowicie:

 

Czy macie problem z odczytem plików APE skompresowanych najmocnjejszym presetem "Insane" ?

 

Sciągłem płytę skompresowaną tym ustawieniem i podczas odtwarzanie w Foobarze lub Winapie z wtyczką muszę poczekać prawie 10s żeby rozpoczeło sie odtwarzanie, podobnie ma sie sprawa przy pszeszukiwaniu. Ponadto przy samym odtwarzaniu obciążenie procesora mam w granicy 90-95 %.

 

Próbowałem sam też skompresować w "Insane" nie dosyć, że proces kompresji wydłużył się prawie dwukrotnie, to przy odtwarzaniu są te same problemy.

 

Czy wiecie jak ominąc tą niedogodność, czy poprostu jest jakiś błąd w tym algorytmie ?

 

Spróbójcie sami sprawdzić jak ta opcja działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ten topic powinien się znaleźć w stereo, tu na bocznicy wylewamy na siebie pomyje

i no i jesteśmy izolowani od reszty świata przez naszego ordynatora,

frrrrrrrrrrrrrrrr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zerkos

Też mi się zdarzały czasem takie "cieżkie" ape'y. Poradziłem sobie w ten sposób, że wszystko rozpakowałem do wav, a następnie spakowałem do flac. I problem zniknął raz na zawsze.

 

P.S. Polecam jednak flaca, ape nie jest niestety rozwijany, dodatkowo zawiera sporo różnych błędów, przez co czasem niezłe jaja się dzieją (jak np. u mnie miałem problem z rozpakowywaniem niektórych plików, zawsze wywalało CRC checksum errror).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerkos

Format APE jest symetryczny jeśli chodzi o obciążenie procesora, czyli jeśli mocno pakujesz to niestety przy rozpakowywaniu trzeba zużyć dużo mocy

A FLAC jest niesymetryczny - czyli niezależnie od tego, jak mocno spakujesz, to użycie procesora przy odtwarzaniu jest w miarę stałe

Aha, sam tego nie wymyśliłem, tylko wyszperałem kiedyś w sieci, ale teraz nie jestem tego w stanie znaleźć.

Mam tylko coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i dla maniaków wykresów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aż takie złużycie procka podaczas odtwarzania i problemy przy tyle niewiele większym stopniu kompresji ?

Widocznie jeśli by nie było błędu w tym ustawieniu, to chyba jest już szczyt jak moża maksymalnie za pomocą skomplikiowanego algorytmu skompresować dane audio.

 

Zgadzam się z wami, FLAC jest pod kilkoma względami lepszy, ale niestety ma on wciąż mniejszą kompresję w stosunku do APE nawet przy normalnym poziomie kompresji. Prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format APE ostatnio nie jest rozwijany, ale zobaczcie co się działo od początku powstania tego formatu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.