Skocz do zawartości
IGNORED

CAYIN A88T a wybór kolumn !


italus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie wyżej , zwracam się z prośbą do Was o propozycje kolumn do Cayina A88T , od jakiegoś czasu stałem sie posiadaczem powyższego wzmaka a teraz nadchodzi powoli czas na dobór kolumn odpowiadających wzmacniaczowi a przede wszystkim moim upodobaniom , stąd moje zapytanie do osób majacych tego wzmaka lub osób które miały z nim kontakt i możliwość odsłuchu - CO WY POLECACIE Z ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH ?? Z CZYM A88T ZAGRA DOBRZE ?? WASZYM ZDANIEM ?? Docelowe pomieszczenie w którym to bedzie grało w przyszłości to 25 m , chwilowo metraż około 16 m , także zakładałbym zakup raczej zestawów podłogowych ( mogą być używane z wyższej półki ) elektronika towarzysząca oraz muzyka której słucham w O MNIE ! Zakładany budżet to wstępnie kwota 5000 Pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Virgo II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italus, znam doskonale ten wzmacniacz, mój wspólnik go ma. Sprawdzaliśmy go z przeróżnymi kolumnami i wyciągnęliśmy wnioski. AudioPhysic Virgo raczej odpada. Napisz do mnie, to Ci na priva podam jego adres mailowy, pokorespondujecie sobie, bo on nie pisuje na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad 22L.

Do lampy się dobrze nadają, a i wielkość pomieszczenia w sam raz pasuje. No i w cenie sie zmieścisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ururam, to nie jest zwykła lampa. Jak na lampę zachowuje się bardzo nietypowo. Ma dużą wydajność prądową, i nie lubi się z kolumnami wysokoefektywnymi, a rozwija skrzydła gdy jest mocno obciążony prądożernymi, niskoefektywnymi i trudnymi do wysterowania kolumnami, z którymi wiele tranzystorów ma problemy. Zatem przestrzegam przed wkładaniem go do jednego worka z typowymi lampowcami, zwłaszcza że jego dźwięk wcale nie jest "lampowo" ocieplony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem z dwoma AP Tempo i Virgo i było ok.Duzym błędem będzie pominięcie tych kolumn przy odsłuchiwaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że to mocna lampa wiem. Ale Quady też nie są kolumnamu do "słabej, typowej lampy" ;-) mają 89 dB skuteczności (czyli dużo choc nie bardzo dużo) i wymagają co najmniej 35W na kanał od wzmacniacza, by chcieć współpracować.

To może zagrać, warto popróbować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italus, rozważ second handy Kelly KT2 lub KT3 (95 dB/W, 4 ohm) - grają ładnie z lampami (co prawda nie słuchałem z KT-88 ale z KT-90 grały b. dobrze), przypuszczam że nie kosztują więcej niż 2000 zł

D.

 

PS: moje KT2 nie na sprzedaż ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wypadło Waszym zdaniem zestawienie A88T z JM LAB Electra 926 lub Vienna Acoustics Beethoven ?? Ktoś słuchał może ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver wszechwiedzący?Słuchałeś z tym wzmakiem AP czy KT?Czy tylko teoretycznie Ci nie pasują i z góry wiesz,że nie zagrają?Jest wiele zestawień,które teoretycznie nie mogą ze soba zagrać,a potem okazuja się synergią.Więc jesli nie słuchałeś daj koledze posłuchać niech sobie sam oceni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem ten wzmacniacz z bardzo wieloma kolumnami. Znam go na wylot. jak dotąd ŻADNE kolumny wysokoefektywne (o efektywności powyżej 89dB) się nie sprawdziły. Wbrew pozorom robił się totalny muł bagienny. Natomiast z trudnymi do wysterowania potworami o efektywności poniżej 87dB zawsze pokazywał się z najlepszej strony. Z kolumnami o przeciętnej efektywności też grał dobrze (jeżeli kolumny były dobre).

Chyba z przesłuchania kilkudziesięciu par kolumn można wysnuć jakieś wnioski ogólniejszej natury, nie?

Zresztą po cholerę ja się wypowiadam? Człowiek pisze z własnego praktycznego doświadczenia, stara się podpowiedzieć, a i tak go zjadą. Cholernie to zniechęcające. Zwłaszcza jak się widzi co niektóre porady oparte na gazecianych testach lub doświadczeniem tylko z własnym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver ja sie tylko grzecznie pyatm czy słuchałes tego wzmaka z Audio Physicami?Ale jak widać nie,z klockami z wyższej półki raczej nie jesteś osłuchany i dla Ciebie najlepsze jest to co Ty proponujesz,czyli DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, zejdź ze mnie i nie piernicz kocopałów. Gdzie polecałem kolumny DIY do tego wzmacniacza? No gdzie?

Podzieliłem się jedynie moimi spostrzeżeniami natury ogólnej, z jakiego rodzaju kolumnami ten wzmacniacz się zgrywa, a z jakimi nie. A Audio Physiki Virgo znam, nie podobają mi się. Nie twierdziłem nigdzie że Cayin A88T nie będzie z nimi prawidłowo współpracował, natomiast wiem, że można do niego dobrać coś lepiej BRZMIĄCEGO, bo on potrafi zagrać. I nigdzie nie napisałem, że koniecznie trzeba do niego kolumn DIY.

Rany, kiedy co niektórzy forumowicze nauczą się czytać ze zrozumieniem? Niestety na razie jest spora grupa takich, co z upodobaniem wyczytują między wierszami to, co im wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver trochę się motasz,w pierwszym wpisie napisałeś,że Virgo odpada,natomiast w ostatnim piszesz,że nigdzie nie mówiłeś,że Virgo się nie nadają.To raz,dwa:gadasz,gadasz,a nie zaproponowałeś żadnych kolumn,a trzeba koledze troche pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Virgo odradzam (również w ostatnim wpisie) bo mi się nie podobają, a nie dlatego że nie będą współpracować. Współpracować będą prawidłowo, ale chodzi przecież o to jak gra, a nie czy z technicznego punktu widzenia współpracuje poprawnie. Robisz wszystko żeby się przyczepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tu doradza kolumny , które ma. Poza Darkiem i McGyverem nikt nie ma lampy/czyt, "o mnie"/ ale doradza kolumny do lampy.

Darek doradza kolumny, które grają z Amplifonem zapominając że Cayin KT88 to zupełnie inny wzmak z innym charakterem i brzmieniem.

 

italus

Wpisz w wyszukiwarke /szukaj o mnie/ "Cayin" i znajdz osoby, które go mają. Jest parę osób na forum. Zobacz z czym to u nich gra-może być pomocne, a potem bierz tego wzmaka pod pachę, zasuwaj do salonu z głośnikami i słuchaj tak długo aż coś dobierzesz. To Ty będziesz słuchał i nikt inny za Ciebie wyboru nie dokona.

Przeszedłem podobną drogę szukając lampusa do kolumn. Na samo wspomnienie o dzwiganiu kolumn i wzmaków zaraz ręce mnie bolą :-))

Radzę poważnie potraktować rady McGyvera bo doskonale zna Cayina KT88 i wie z czym zagra a z czym będzie pulpa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten wzmacniacz przez miesiąc u siebie w domu i moge tyko potwierdzić że z kolumnami wysokoskutecznymi (moje 90dB) gra kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego wzmaka parę tygodni,przed nim także TA-35,z AP TempoII grał wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i poziomu wymagań. Mnie się AP niewystarczająco podobały, wiem, że Cayin A88T może zagrać jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj jakieś kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Amati lub Cremona...

 

... sorry, za wielkie do 16 metrów. Kurde, do 5000zł ciężko doradzić jakieś kolumny nie-DIY które pozwolą Cayinowi grać, pokażą w pełni jego możliwości. A jeszcze mają się nadawać do 16 metrów...

Można spróbować Dali Grand Diva, ale przestrzegam przed Dali Evidence 470, bo w nich te same woofery są zaaplikowane inaczej, i będzie to mulić.

ProAc Studio 100 można spróbować, ale może być trochę za sucho. Pozostałe z serii studio odpadają.

Generalnie Cayin potrzebuje kolumn o bogatej prezentacji barw na średnicy, i w żadnym wypadku nie rozjaśnionych.

Kolumny często polecane do lampy takie jak np. Triangle czy większość JM-Labów należałoby raczej wykluczyć.

W 16 metrach z Cayinem sprawdzą się też doskonale moje Minas Anor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italus, w 16m2 pięknie zagrają z tą lampą JMLab point source 5.1. To porządne głośniki z potencjałem. Chyba są na allegro w cenie wyjściowej 3,5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić. Może być za zimno i za jasno. To nie jest typowy lampowiec. Polecam odsłuchy przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italus żyjesz jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem PS 5.1 w podobnym zestawieniu z lampą a także z tranzystorem. Głównym ograniczeniem dla tych kolumn to wielkość pomieszczenia. Poza tym mają parę zalet trudnych do znalezienia w innych głośnikach. Jasne, że należy wcześniej posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie pisałem, że A88T nie jest typową lampą. Zarówno pod względem wydajności prądowej, jak i brzmienia. Zatem wnioski natury ogólnej wysnute na podstawie odsłuchu innej lampy są w tym wypadku bezużyteczne. Zalecam daleko idącą ostrożność w doborze kolumn i uważne odsłuchy przed zakupem. Kupowanie w ciemno z Allegro to zły pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście, jak twierdzi McGyver, nie jest to typowa lampa i pod względem brzmienia i wydajności, a przy tym lubisz przede wszystkim muzykalnośc kolumn to odezwij sie do Argosa. Ich Bety są co prawda droższe niż 5k, ale sam piszesz, ze to wstępny budżet, a mogę się założyc, że jak posłuchasz... Ja jestem zadowolony niezmiernie. Odsłuch nie zaszkodzi, a Argos jest b. elastyczny. Acha, problemem może byc wielkośc pomieszczenia. Nie wiem, jak bedą grac na 25m2. To w sumie duże monitory z dużym dzwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek

żyje , żyje ale ostatnio czasu jakoś brakuje , nie znaczy to że wątek popadł już w zapomnienie , dlatego też czekam na nowe propozycje i sugestie z waszej strony co do wyboru kolumn oraz Waszych opinie na których będe zapewne sie opierał przy wyborze tych docelowych kolumn - pozdrawiam i jeśli można to oczekuje na kolejne wpisy z Waszej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.