Skocz do zawartości
IGNORED

tanie kolumny za ok. 900 jakie? maestro?


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam niedrogich kolumn ktłóre by służyły jako stereo i przody w kinie dom. za około 900 zeta podobają mi się Tonsil Maestro II 130 które w sklepie kosztują zdajsie ok. 1000 zeta a na ellegro znalazłem za. ok 900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc czy warto takie kolumny kupić, czy lepiej coś innego jeśli tak to doradżcie coś, i jeszcze jedno jak dzwięk w tych kolumnach ma się do ich poprzedników maestro 130? te starsze są droższe ale czy lepiej brzmią? Trohce poczytałem na forum i zbyt pochlebnych opinii to te głośniki (jak i Tonsil wogóle) nie mają, czy w stosunku do Polaris 200 będzie poprawa? Zaznaczam że nie jestem audifilem, słuch raczej kiepskawy ale chciałbym zbudowć tani ale dobrze brzmiący (oczywiście w stosunku do ceny:)) zestawik

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory mi nie przeszkadzają, ale co do używanych to raczej nie bo nie jestem fachowcem i boję się żeby ktoś mnie nie nacił, więc przy założeniu że nowe mają być to jakie za 900 zeta byście polecali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłałeś o Tonsil Czat 130?

Grają lepiej niż Maestro a są znacznie tańsze, do tego mają bardziej dynamiczną naturę. Nie znam kolumn o lepszym stosunku jakość/cena niż te czaty. Same głośniki w tych kolumnach warte są spokojnie 2 razy tyle co całe kolumny- oczywiście kupując z 2 ręki:)

Jak jesteś z Wawy to po prostu wpadnij i sobie posłuchasz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co aż takie drogie?

 

Czy nie lepsze takie za 400 zł z supermarketu albo i z Allegro?

Też ładnie wyglądają, dość duże, wolnostojące, i coś tam grają. Po co przepłacać?? Aż 900 zł dawać na kolumny? A po co? Jest wiele tańszych a równie ładnych modeli. Przy kiepskawym słuchu wszystkie i tak grają podobnie, różnice są znikome.

 

A jeżeli jednak jakość dźwięku ma znaczenie, to trzeba poszukać czegoś zupełnie innego. Wiele razy na tym forum podawano przykłady, Tannoy, Mission, AE, i wiele innych. Przeważnie mniejszych, jeżeli mają być nowe, ze sklepu, i za 900 zł.

 

A może warto jednak posłuchac paru rzeczy, żeby się wyjaśniło, czy słychać różnicę czy nie. Bo jeżeli różnicy nie słychac, to można śmiało brać najtańsze w miarę uczciwie wykonane, jak chocby Tawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, jestem z Częstochowy, musze powiedzieć że oprócz brzmienia dużą role przywiązuje do tego zeby rzecz którą kupuje mi się poprostu podobała a Te Czat jakoś mi zbyt "plastikowo i kosmicznie" wyglądają, wiem że głośniki mają grać a nie wyglądać ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoją obok siebie Tannoy M2 i Tonsil Czat 130.

Można posłuchać w bezpośredniej konfrontacji...

co kto lubi...

jakość wysokich tonów oraz ładniejsza barwa na korzyść M2, jednak nie ma przepaści, co do reszty to bez 2 zdań czaty dają im łupnia...

najlepiej posłuchać, bo tu na forum często ocenia się markę a nie obiektywną wartość produktu.

Poczytaj ten wątek, chociaż z góry zaznaczam że jestem nieźle subiektywny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adse myśle że twoja ironia jest niepotrzebna, napewno jesteś wybitnym audiofilem który do którego nie może się równać taki ignorant słuchowy jak ja ale zauważ że inni terz mają poza Tobą prawo żyć na tym świecie mimo że nie są tak doskonali jak Ty

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do estetyki to się zgadzam w 100%, mnie też się nie podobają:(

Jak się wkurzę to skończą z moją mini-wieżą w 2 pokoju:)

Niestety tak to jest że estetyka gra ważną rolę, sam coś o tym wiem bo samo brzmienie mi nie wystarcza żeby zadowolenie pozostało na stałe:( jak coś się nie spodoba z zewnątrz to ciężko się pozytywnie nastawić akustycznie :D :(

Obecnie ciągle coś zmieniam właśnie dlatego że mam różne kaprysy dotyczące wyglądu-zwłaszcza oklein kolumn:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajmy także o kobietach dla których najczęściej to właśnie estetyka jest kluczowa, więc aby uniknąć niepotrzebnych sprzeczek kupujmy sprzęt pasujący do wystroju i stylu pomieszczeń.

Ja na szczęście jestem kawalerem ale moja obecna dziewczyna już zaczyna lekko marudzić-zwłaszcza na Czaty:DDD

Co ją tam obchodzi jakość/cena---ma być ładne i tyle a wtedy zapewne będzie się jej podobało jak gra:DDD

chociaż jak dotąd to stoi ona na stanowisku że Tannoye są najlepsze, swoją drogą są całkiem ładne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgx, jak już, to autoironia. Ja też nie jestem audiofilem, i również mam słuch kiepskawy.

I zupełnie poważnie mam kumpli, którzy słuchają z przyjemnością głosników klasy 400-600 zł za nowe, i twierdzą, że to gra dobrze, nie ma sensu wydawać więcej kasy chociaż stać ich również na kolumny za 1000 zł. lub nawet więcej.

 

Tylko pytanie jest zasadnicze: po co wydawać kilka stówek więcej na podobnej klasy kolumny?

Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie, to oczywiście Maestro będzie dobrym wyborem.

Tu nie ma żadnej ironii, tylko ja po prostu nie rozumiem po co.

Jeżeli chodzi o lepszy dźwięk, to nie z tych kolumn, tylko z innych, całkiem poważnie na tym forum jest wiele propozycji.

Jeżeli chodzi o dobry wygląd czy wielkość, to można równie dobrze, a znacznie taniej.

Teraz mam nadzieję nie widać ironii, bo nie było moim zamiarem wyśmiewać kogokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz Polaris 200. Jak je wymienisz na Maestro 130 (nie ważne w której wersji) to bez wątpienia będziesz miał poprawę... w zakresie estetycznego wyglądu. Ale jeżeli chodzi o dźwięk, to będzie po prostu inaczej, a może nawet gorzej. Poprawy szukać należy wśród monitorków za 900zł, lub wyraźnie droższych podłogówek.

Czaty proponowane przez Norwidosa to też niezły wybór, ale czy dla Ciebie? Osobiście wątpię, po Polarisach będzie Ci basu brakować. Możesz też zastanowić się nad DIY, w tej cenie dałoby się już coś całkiem sensownego zmontować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też skłaniam się ku DIY ,tymbardziej że budżet dość skromny (aż strach pomyśleć,co? :P).Za tyle to bym wykombinował coś w stylu Vifa plus Monacor...Powali to to wszystyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, poczytałem wasze odpowiedzi, powiem szczerze że post McGyvera mnie przekonał, dam sobie spokój z tymi Maestro, wybrałem się dziś do salonu audio gościu mi polecał głosniki podłogowe Celestion F20 za 1000 zeta ewentualnie monitorki F18 za 950, po odsłuchach jak dla mnie lepiej grały te monitorki - były bardziej wyraziste na górze niż te podłogowe które były bardziej przytłumione (takie odniosłem wrażenie ale jak już pisałem jestem laikiem w tych sprawach, zresztą niewiem czy to wada czy zaleta po moich dotychczasowych doświadzczeniach z polskimi głośnikami i wzmacniaczami Unitry boję się "szeleszczących" wysokich) basy były super w obydwu (jak dla mnie), ale do rzeczy czy ktoś mógłby napisać coś o tych głośnikach? czy warto za tą kase, czy lepiej coś innego? czy przy nich odczuje poprawe nie tylko wizualną w stosunku do Polaris moich 200? jeśli te Celestiony są ok, to które byście radzili? pokój mam ok. 16m kw. czy podłogówki mają sens w nim, mimo że mają niewielkie głośniki (mniejsze jak te w monitorach)? pytałem go jeszcze o Q1 KEF z wyprzedaży ale kosztują 1400 (zadrogie dla mnie:(

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.