Jump to content
IGNORED

Subwoofery Koda SW1000 i 100B

norwidos

Recommended Posts

Jeśli ktoś posiada lub słuchał niech opisze swoje wrażenia a zwłaszcza jak się ma sprawa rzekomego buczącego wzmacniacza w subwooferach Kody?

Który lepszy zakładając że pokój ma 26m2?

Czy dwa SW1000 będą grały w STEREO lepiej niż jeden 100B?

Czy wogóle warto dopalać nimi Tannoy M2?

Odnośnie SW1000:

W kinie ma to sens jeśli ustawisz niski poziom odcięcia. Inaczej charakterystyka suba sprawi, że bas około 100Hz zacznie dominować w całym paśmie. Możliwe też że przy wyższych poziomach głośności (godzina 14 i głośniej) usyłszysz wszelkie niedoróbki typu rezonująca obudowa i "prykający" bass-reflex. Ja go zatkałem ale niewiele to dało. Na plus można zaliczyć sporą moc, niskie zejścia i niezłą szybkość.

W muzyce nie wiem, zależy od preferencji. Na pewno jednak charakrer basu musi być choć trochę zgodny z tannoyami. Jedni powiedzą że koda daje potęgę na dole a inni że głośna dominuje i buczy a cicha nie ma rozdzielczości ani szybkości.

Podejrzewam, że 100B jeśli gra lepiej niż SW1000, to zagra też lepiej niż dwa SW1000.

Toż to atak na dział ogłoszenia, kto mi się wtedy wymieni:))):DDD

A mam pytanie czy ten 100B łatwo wpada w kompresję i czy słuchał ktoś w pomieszczeniu około 30m2 bo z tego co pamiętam to Elfan ma niecałe 15 więc to żadne porównanie bo Tannoy M10 nawet w ponad 20 robi niezły łomot:))

A jak to jest gdy grają dwa suby? Co się zyskuje a co traci, poza kasą?:P

Pomijając aspekt ekonomiczny to czy dwa SW 1000 zagrają lepiej niż jeden 100B? A może lepiej 2 100B? 2 suby w 26m2 to może być rzeczywiście trochę za dużo ale wg mnie nie jest to jakiś wielki problem bo zawsze można je trochę przyciszyć a jak się zachce przykoncertować to wtedy 1 sub może nie domagać:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.