Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery 2005 + jaki wybrać ?


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ze sporym zainteresowaniem przeczytalem artykuł w magazynie audio video -w którym zamieszczono test 14 subwooferów aktywnych z bardzo szerokiego przedziału cenowego od 500-10.000 zł

 

Z testu wynika ,że wydawanie więcej niż 2.500 na subwoofer nie daje już istotnej poprawy jego parametrow w szerokim tego słowa znaczeniu...

 

W teście udzial wzięły: Cena: Suma punktow:

1) Koda SW-550 550 zł 24.p

2) Magnat Motion Sub 300 A 749 zł 36.p :)

3) Heco Vitas Sun 25 A 799 zł 33.p

4) JBL Balboa Sub 1099 zł 34.p

5) Wharfedale Diamond SW-150 1299 zł 35.p

6) Mission ms8 1500 zł 30.p

7) Dali Concept Sub 1595 zł 37.p

8) Paragim PDR-12 1799 zł 34.p

9) Canton ASD 250SC 1999 zł 30.p

10) Monitor Audio Radius 360 2200 zł 36.p

11) Usher SW-103 2500 zł 42.p :)

12) Infility Beta SW 12 3199 zł 40.p

13) Mission m5AS 3600 zł 37.p

14) Naim n-SUB 9999 zł 44.p ;)

 

 

W skrócie:

Z testu wynika ,że drożej nie znaczy lepiej, ale to chyba dobra wiadomość dla większości z nas :)

Czarnym rumakiem w tym teście okazał się marketowy Magnat Motion Sub 300 A za jedyne 749 zł-który okazał się lepszy od wielu kilkukrotnie droższych urządzeń !!!-to niestety tylko świadczy o tym ,że wiele cen urządzeń audio jest w pewnym sensie wydumana i ma się nijak do ich rzeczywistej wartości :( (moja prywatna opinia) !!!

 

Drugą rewelacją był Tajwański USHER SW -103 za jedyne 2500 zł

 

Krótkie zestawienie trzech subwooferów aktywnych:

 

OCENA: NAIM (9.999zl) USHER (2500 zł) MAGNAT (749zł)

1) LINIOWOŚĆ 8 9 8/10

2) ROZCIĄGNIĘCIE 8 9 8/10

3)RYTMICZNOŚĆ 10 8 6/10

4) ROZPIĘTOŚĆ DYNAMIKI 9 8 7/10

5)WYPOSARZENIE 9 8 7/10

 

Wszystkie urządzenia porządnie wykonane,estetyczne itd...

 

Jakie jest wasze zdanie,może ktoś używa któregoś z przetestowanych urządzeń ???

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik

Mógłbyś puścić mi na maila jakiegoś scana tego artykułu bo mocno mnie interesuje a nie chce kupować tego pisma?

Byłbym wdzięczny-najlepiej pdf-ik:)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

P.S. ja też jestem zdania że płąci się głównie za markę,mity i legendy no i za snobizm:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również z chęcia poczytałbym ten artykuł. Więc jeśli to nie problem to mail w "o mnie".

 

Norwidos, czy nie odczuwasz niedostatków w brzmieniu z M2 w 26 m2?? Jak się sprawuja M2 bez pomocy suba w takiej powierzchni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz myslałem ze tylko ja czytam to pismo. Co do tego maganata nalezy uwazac z mocą, głośnik ma tylko 40 W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->do norwidos i nie tylko

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---> ze skanami będzie problem bo jakiś haker zdemolował mi system operacyjny nic nie mogę uruchomić oprócz neta i to tylko z zapisanych wcześniej linków lub z ''ulubionych" -będzie format :(

 

P.S Jak będziecie na zakupach to zobaczcie czy jeszcze nie ma tego numeru na półkach można przecież troszkę poczytać na miejscu :),ale i tak uważam ,że warto kupić ten numerek :)

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie Polika, ze warto poczytac ten artykul z testow subow. Chociaz ja nie czuje potrzeby posiadania takiego pudla to jednak dobrze wiedziec. :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Chyba 1/3 pisma trzeba by zeskanowac, zeby miec w calosci ten artykul. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez sie zastanawiam nad zakupem czegos do streo. Mam RA-02 i Audience 42. Jakis czas temu podobny temat byl w chyba HiFi i Muzyka (11/2004). Tam bardzo pozytywnie wypadl Elac 111.2 ESP za 1500 zł. Oczywiscie do mojego systemu idealnie pasowalby Dynaudio Sub 20A ale nie stac mnie na suba za 5000 zł. Drugim problemem z tym zwiazanym jest odpowiednie podlaczenie go do wzmacnacza stereo. Zastanawiam sie jak to u was wyglada. Czy lepiej jest przez wejscie wysoko czy niskopoziomowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zamiast kupowac suba do muzyki lepiej zainwestowac w dobre kolumny - zapytajcie Avatara jeszcze pol roku temu nie wierzyl w moje slowa - teraz juz chyba nigdy suba nie kupi... chyba ze do kina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zamiast kupowac suba do muzyki lepiej zainwestowac w dobre kolumny...

 

zamiast wypisywac takie takie teorie lepiej poslichac dobrego zestawu z subem...

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam bardzo bardzo baaaardzo ;-) dobre kolumny. Tylko ze to sa male monitorki i nie potrafia "basowac". Wydaje mi sie ze z odpowiednim subem bedzie rewelacyjnie. Pytanie tylko z jakim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polik czy moglbys mi przeslac scana tego magazynu z testem, zdjeciami i opiniami PARADIGMY PDR-12 bo zamiezam go kupic.

 

oto moja poczta [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig: Rel w Polsce nie ma dystrybutora. Pół roku temu pytałem ich o to i odesłali mnie do Niemiec i na Ukrainę. W W Polsce nie ma chętnego.. Nic dziwnego, skoro o subach królują opinie w stylu kol. discomaniaca71, z którą oczywiście całkwicie się nie zgadzam. Niedawno miałem okazję słuchać suba Rela u Darkak - utwierdziłem się tylko w przekonaniu ,że dobry sub jest nie do zastąpienia. Jak na moje ucho, jego kolumny grały z subem conajmniej o dwie klasy wyżej. A najciekawsze jest to ,że - przynajmniej subiektywnie - poprawa dotyczyła całego pasma - góry również! Dla mnie Rel jest faworytem jeżeli chodzi o integrację w systemach stereo. Chociaż zaciakwił mnie ten naim, tylko ta cena..

Sam artykuł przeczytałem z zainteresowaniem - jak wszystko zresztą o czym pisze pan Kulpa. Teraz odkryłem , że mam numer A/V z 2001 roku, w którym recenzował takiego Rela jak ma DarekK (Strata III). Zdaje sie,że będę musiał wykonać telefon do redakcji.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa120

 

 

Witaj,

Ze skanami nie darady soRRy :(

PARADIGM PDR-12 to dobry subwoofer ,ale do kina domowego-wytwarza fale niskiego basiska !

 

OCENY:

 

liniowość 6/10 p.

rozciągnięcie 10/10

rytmiczność 5/10

rozpiętość dynamiki 8/10

wyposażenie 5/10

 

Konkluzja Subwofer daje mięki i głęboki bas ...

 

Odtwarza najlepiej bas niski z lekkim osłabieniem tego średniego...

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie jestem świeżo po odsłuchu i postanowiłem się z wami podzielić swoimi spostrzeżeniami. Dla przypomnienia podam swoją konfigurację sprzętu na której był przeprowadzony odsłuch: system Rotel 02 (wzmak+CD), Audience Dynaudio 42, CV-4 i diamond back. Zawsze brakowało mi „dopełnienia” na dole pasma. Dzwięk był odchudzony nawet męski wokal brzmiał jak żeński ;-). Dlatego zainteresowałem się tym tematem. Wiele złego o subwooferach można przeczytać na forum. Jest cała masa konserwatywnie myślących audiofili. Ja na szczęście do niech się nie zaliczam i uważam że jeśli można poprawić coś w swoim systemie to czemu nie! Nieważne czy jest to kabel, subwoofer czy piasek ;-). Ważne że według mnie jest lepiej i słyszę różnicę.

Wracają co sedna sprawy. Odsłuchiwałem trzy suby B&W: AS-1, ASW-300 i ASW-600. Wygrał ... o dziwo najmniejszy AS-1 a dlaczego napiszę poniżej.

 

AS-1

Na początek słuchałem najmniejszego. Jako jedyny podłączony był po gniazdach wysokopoziomowych (głośnikowych) ponieważ nie posiadał stereofonicznych wejść niskopoziomowych. Przy pomocy sygnału testowego (100Hz) ustawiłem odpowiedni poziom głośności i ... się zaczęło. Na początku wydawało mi się że nic się nie zmieniło ale im dłużej słuchałem tym bardziej doceniałem obecność suba. W końcu usłyszałem te brakujące dźwięki. Równowaga tonalna pasma przesunęła się w dół i nareście męskie wokale nabrały odpowiedniego brzmienia. Tak jak już ktoś kiedyś zauważył na tym forum poprawiły się również tony wysokie. Oczywiście jest to subiektywne odczucie a ma na to wpływ to co napisałem. Przesunięcie równowagi tonalnej w dół sprawiło że znacznie przyjemniej słucha się muzyki. REWELACJA. Mam to szczęście obcowania ze „słyszącą inaczej” moją drugą połową. Na odsłuchu byliśmy razem i doszliśmy do tych samych wniosków. AS-1 subtelnie uzupełnia brzmienie Dynaudio. Z dużym naciskiem na te dwa słowa „subtelnie” i „uzupełnia”. Właśnie to jest największym plusem. W tej konfiguracji właściwie nie było słychać subwoofera. Dopiero po wyłączeniu suba słychać było że nie gra i chciało się jak najszybciej go włączyć. Szczerze mówiąc brakowało mi troszkę takiego ... mocnego wykopu. Spodziewałem się że po podłączeniu subwoofera w drgania wpadną ściany, okna itd. Jednak przy tak małym subie nie ma co na to liczyć. Właściwie to chyba kolejny plus. Wszyscy przeciwnicy „subowego” grania powinni posłuchać AS-1 i mam nadzieję że zmienią zdanie. Tak właściwie dzięki AS-1 Audience 42 grają jak większe głośniki podłogowe. Po powrocie do domu nie mogłem pogodzić się z brakiem tego „subtelnego uzupełnienia” ;-)

 

ASW-600

Następny był znacznie większy ASW-600. Wpięty po niskopoziomowych gniazdach. Głośność musiałem ustawić praktycznie na minimum. Do tego stopnia że jak chciałem później zmienić suba na ASW-300 i poprosiłem sprzedawcę o pomoc to usłyszałem: „ale ten sub jest zupełnie ściszony!”. Otuż nie był ;-) Nawet na tak niskim poziomie głośności było go wyraźnie słychać, praktycznie zawsze. Chciałem poczuć wykop no to z ASW-600 poczułem ;-). Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie ale chyba nie do końca tego chciałem. Może dlatego że nie byłem do takiego grania przyzwyczajony. Można powiedzieć że się trochę przestraszyłem. Bałbym się zabierać go do domu biorąc pod uwagę że mój pokój nie jest tak duży i wygłuszony jak pokój odsłuchowy w sklepie. Jeśli ktoś ma ogromny salon albo dyskotekę to proszę bardzo ;-). Ponownie wspólnie z moja panią doszliśmy do wniosku że o ile AS-1 DOSKONALE uzupełniał braki monitorów to ASW-600 dodaje coś więcej. Jest ciągle obecny. Z tymi małymi monitorkami nie mogłem uzyskać tak jednolitego brzmienia jak w przypadku AS-1.

 

ASW-300

Na koniec chciałem jeszcze posłuchać czegoś pośredniego. ASW-300 wypadł najsłabiej. Działy się z nim bardzo dziwne rzeczy. Jakoś nie mogłem go „zestroić”. Czasami zaczynał nawet „pierdzieć” ! Bez sensu ! Aż dziwne że utwory z którymi gładko radził sobie AS-1 nie były poprawnie odgrywane przez ASW-300. Nie wnikam dłużej dlaczego. Bo nawet jak już było jako tako to i tak znacznie przyjemniejszy dźwięk generował AS-1.

 

Jeszcze na sam koniec podłączyłem AS-1 i cieszyłem się z odgrywanej muzyki. Nie zastanawiałem się czy gra sub czy nie. Jeszcze raz napiszę REWELACJA. Cieszę się że w sumie za nie duże pieniądze (najtańszy sub B&W) można uzupełnić braki monitorów Dynaudio. Zdaję sobie sprawę z tego że świat na B&W się nie kończy i pewnie jeszcze nie jeden sub zagrałby tak samo albo lepiej i to w dodatku za mniejsze pieniądze. Kiedyś chciałem posłuchać jeszcze Elac SUB 111.2 ESP. Niestety nie mam możliwości. Chociaż z drugiej strony nie ma już takiej potrzeby. Znalazłem to czego chciałem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże wątek, bo rok się konczy:) A tak poważnije to rozumiem, ze nikt nie ma skanu tego tekstu o subach? jakby ktos miał to bardzo prosze o taki prezent pod choinkę...:) Wiem,z e sporo było tekścicha, to może chociaż cos na temat Dali Concept? A jesli nie skan, to prosze wrzućcie parę slów z opinii, dobrze? Punktacja, podsumowanie, ogólny opis brzmienia itp. będe wdzięczny, bo "namierzam" takiego klocka:) Wesołych Świąt! Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Odnośnie wrażeń opisanych wyżej, wydaje mi się że duże znaczenie ma tutaj filtr dolnoprzepustowy w subwooferze i jego faktyczne pasmo przenoszenia, szczególnie z uwagi na to że podłączamy do niego sygnał o pełnym zakresie pasma. Ze swoich doświadczeń wiem że czasem te filtry są beznadziejnej budowy i w praktyce zakres regulacji czasem jest bardzo wąski toteż niemożliwym jest dostrojenie takiego subwoofera do posiadanych głośników głównych, gdyz zawsze ich pasma będą się nachodzić, co za tym idzie zbyt wysoko zestrojony subwoofer będzie "obecny" często, jesli nie cały czas podczas odsłuchu a w dodatku pojawią się nieporządane zjawiska z tego wynikające. Ja jeszcze nie słyszałem systemu z subwoofer`em, którygo mógłbym spokojnie słuchać w muzyce, druga sprawa to że mnie nie stać na odpowiednio dobry sprzęt. Zgadzam się z przedmówcą, że subwoofer powinien tylko uzupełniać możliwości kolumn głównych i odzywać się tylko wtedy kiedy to jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Postanowiłem odświeżyć wątek ponieważ przeprowadziłem się do innego mieszkania. Kolumny stoją w innym pokoju. Do końca nie umeblowanym a co najważniejsze trzy razy większym od poprzedniego i ... grają zupełnie inaczej J. Do tego stopnia że jestem w stanie powiedzieć że najważniejszym elementem toru jest odpowiednie pomieszczenie. Podejrzewam że bez odpowiednich warunków nawet najlepszych kolumn nie dałoby się słuchać. Zawsze brakowało mi dopełnienia, ciągle te odchudzone głosy męskie i brak tak jakby równowagi. Dlatego kupiłem suba i pomogło. Teraz sub jest wyłączony. Już go nie potrzebuję! W końcu grają tak jak powinny od samego początku. Wniosek z tego taki że mimo tego że to są małe kolumny to i tak potrzebują więcej przestrzeni i powietrza do tego aby prawidłowo grać. Wszystkie odsłuchy w salonach audio również mijają się z celem. Po przyniesieniu kolumn do domu możemy usłyszeć coś zupełnie innego i co wtedy L Podobnie było ze mną. Pamiętam jak podobały mi się w sklepie ale jak posłuchałem ich w domu to ... już tak nie zachwycały. Z czasem coraz bardziej zaczęło mi przeszkadzać to co pisałem wyżej i dlatego zdecydowałem się na zakup suba. W salonie albo nie zwróciłem na to uwagi albo ... inne większe pomieszczenie spowodowało że grały idealnie. Słowa te kieruje zwłaszcza do początkujących audiofilów aby mięli to na uwadze przy wyborze kolumn do swoich domów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.