Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wybor wzm. do 2kzl ?


marius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy warto zainteresowac sie wzmacniaczem Copland CSA-8 (oczywiscie uzywanym)?

Slucham glownie bluesa, rocka, folk - pom. 16m2, na razie z AA PhoebeII. Czytalem w zakladce Opinie - raczej superlatywy. Bede go odsluchiwal, ale chcialbym znac wasze zdanie w temacie oplacalnosci zakupu - wycieczka na odsluch to dla mnie spory wydatek. W tej cenie ewentualnie jest jeszcze Primare A20.

Z gory dzieki za pomoc (+ i - tego wzm).

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coplandem warto sie zainteresowac,szczególnie za 2000zł! jesli lubisz przestrzenne,z super stereofonia i wykopem brzmienie to polecam:) Porównywałem Primare do niego i jak DLA MNIE primare był duzo gorszy niestety,dlatego niestety ze miał pilota i było by wygodniej sterowac,ale najwazniejszy jest w koncu dzwiek:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,co do primare,jesli lubisz dzwiek snujacy sie bez wykopu,dynamiki,taki powolny,i mozna tez powiedziec nijaki to polecam Primare;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan

 

Popieram. Małem niedawno Primarka "na zastępstwie". Na pewno za 2 koła z 2-giej ręki można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coplanada nie znam więc się nie wypowiadam, Primara A20mk2 nawet zdecydowanie odradzam, polecam PMA-1560. Jest na Allegro za 1350 zł. Warto ... I zaoszczędzisz trochę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie czasem denon to inna klasa?? bo cos mi tak zdaje sie ze tak:) bo to ze primare jest tak słaby w tej klasie to nie znaczy sie ze juz trzeba szukac w tanszych;).Ale znów jesli ktos woli zaoszczędzone pieniadze przeznaczyc na lepsze kolumny to czemu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan>

A z czym tyś tego Primare'a słuchał?;-)

IMO to fajny wzmacniacz;-) (wersja mk.II) Ba, w słuchanych przeze mnie zestawieniach (ProAc Tablette, Vienna Acoustic Haydn i Mozart, B&W CDM1NT) dla mnie był wzmacniaczem lepszym od CSA-8 (przy okazji CDMki, to chyba nie kolumny tak dla Primere'a jak i Coplanda)

Inna sprawa, że jak się ma szczęście, to w kategorii 2tys zł, można się udać kupić jakiś ciekawszy. Zresztą wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz od tego, czy w docelowym zestawieniu (tu Phoebe II) zagra, czy też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo uniwersalnym i dobrze brzmiącym wzmacniaczem jest Audiolab 8000S.Polecam , naprawdę udana konstrukcja - wygrywa z CSA-8 (lepsza barwa,dynamika,wysteruje nawet dość kapryśne kolumny).Jedynie mały problem może być z zakupem z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan co do innej klasy - pseudoaudiofilskie (albo audiofilskie) firmy nie proponują dziś nic nowego poniżej ok. 4000 zł co mogłoby się równać w klasie z PMA-1560. Potężne trafo, cała bareria tranzystorów Sankena, wielkie radiatory, wejścia XLR, potężna moc... Wiem każdy ma swoje preferancje ale np Primare A20mkII wypadł przy nim mdło, nijako i blado. PMA-1560 swego czasu był to topowy model integry Denona. Mnie osobiście ten wzmak bardzo się podoba i podkreślam, nie jest to jakieś panaceum na wszystko ale Primara A20mkII albo NAD-a 320 rozjeżdża bez rozgrzewki. U mnie PMA-1560 poddam springowi z PM-75 - innym rodzynkiem ze stajni Marantza. Mam go w dzomu dziś od rana i możliwe, że Denon polegnie ale mimo wszystko jest on ponad śerdnią w tej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze denon moze zgłądzic primara 20 jak i nady 320,to ja rozumiem.Szczególnie nady 320,320bee.I tez rozumiem to ze ten denon za te pianiadze jest wart uwagi.I równiez rozumiem ze moze byc lepszy od primare.Tez tak przeciez bywa ze np klocek za 5000zł moze byc gorszy od tego za 2,5 kzł.Przykład jest,czyli wspomniany primare i denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Denon PMA 1560 wymiata konkurencje do 10.000zl. Coplanda takze. Jaro - pozdrawiam - pomyliles sie ciut chlopie. A PM 75 to inna szkola dzwieku. Zdaniem moim i Adama - McGyvera - jest lepszy jeszcze od PMA 1560.

A co do kasy to ja na Waszym miejscu nie pomiatalbym klockami typu PMA 1560 i nie dyskredytowal ich. Zwlaszcza jak ktos nie slyszal i nie zna. Niejeden posiadacz topowego wmaka za ponad 10.000 PLN moglby sie zdziwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primare słuchałem na:

 

KefQ1,Paradigm monitor,AE Evo One.Szczególnie z tymi pierwszymi kolumnami było nudno.Ale tez trzeba wziąsc pod uwage to ze ja słucham np metalu duzo i tym testowałem sprzet.A co do audiolaba,nie słuchałem,ale tylko czytałem recenzje w AUDIO,u wynikało z tego ze jest podobny w brzmieniu do Coplanda,z tym ze ten drugi był bardziej muzykalny i z dusza,a Audiolab bardziej dokładny i precyzyjniejszy.Mysle ze tez warto wziąsc pod uwage,tylko zeby przed kupnem odsłuchac to juz jak to bywa z uzywkami troche problem,wiec autor watku dlatego wspomniał tylko o 2 wzmacniaczach,które to mniej wiecej zostały opisane wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac,fanem denona to jestes,to ja wiem,ale pasowało by troche dystansu zachowac:).Moze i wymiata ale warto napisac ze TWOIM ZDANIEM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A sluchales? Bo ja Coplanda znam. Nie jestem fanem Denona. Ot ta jedna seria im wyszla plus nowszy PMA 1500R. Nie potrafia np robic cdekow. Houek ostatnio wbrew moim radom kupil badziew co sie zwie DCD 1420 i juz chce go sprzedac.

PMA 1560 zastapil u mnie Marantz PM 75 bo ta szkola dzwieku bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac, mylisz się

1. Houek kupił DCD1420 pod przetwornik Andrzeja Stelmacha.

2. Jako "nosiciel" do tego przetwornika ten Denon jest bardzo dobry.

3. Houek nie zamierza go sprzedać, lecz zamówić przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Discomaniac71 może pomyliłem się ale in minus. Daleki jestem od huraaaa optymizmu. Dla mnie PMA-1560 zmiata wszystko do min. 4000 :) A czy PM-75 okaże się lepszy to czas pokaże. Zobaczymy, który gra lepiej w moim systemie. Ocenię to podziele się uwagami. Tyle wywodów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac, a mnie pisał niedawno że jest zdecydowany na DAC Andrzeja.

Widocznie co trochę zmienia zdanie:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak do rzeczy, wobec panoszącego się wszędzie na rynku badziewia, nawet drogiego, skłonny jestem przychylić się do opinii Discomaniaca że PMA1560 może śmiało konkurować z nowymi wzmacniaczami do 10000zł.

Ale wg mnie jedynie konkurować. Powyżej 5000zł znalazłoby się już sporo wzmacniaczy które go rozjadą.

Poza tym pozostaje kwestia charakteru brzmienia. Dla mnie 1560 jest nieco za zimny i ubogi w barwy. W tych aspektach PM75 jest bardzo wyraźnie lepszy.

 

PMA1560 jest bardzo dobrym wzmacniaczem, jeżeli ktoś zamierza sobie kupić wzmacniacz na lata, to można rozważyć również tą ofertę za 1350zł. Oczywiście jeżeli jest w stanie idealnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Adam widze ze nasze opinie odsluchowe sa podobne. Wlasnie dlatego zrezygnowalem z PMA 1560 co wcale nie znaczy ze jest to zly wzmacniacz. A co do rozjechania przez inne wzmaki: wazny jest system i moze sie okazac ze w danej konfiguracji zagra lepiej 1560 a moze sie zdarzyc ze pobije go inny klocek. Oczywiscie mowimy o przedziale powyzej 5000 PLN. Jesli ktos potrzebuje jasnego naturalnego brzmienia i mocnego wydajnego wzmacniacza polecam PMA 1560. Nawet jesli macie do dyspozycji owe 5000 i wiecej. Nie bojcie sie starszych klockow. Naprawde potrafia konkurowac z nowymi i niejednokrotnie przebijaja je brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Discomaniac zgodzę się z Tobą w pełni. Tak przedstawione zdanie brzmi obiektywnie i warunkowo a nie autorytatywnie. A jak wiadomo doznania odsłuchowe zależą od preferencji i reszty systemu.

W wartościach bezwględnych uważam PMA 1560 za godny uwagi nawet jeśli mamy dużo więcej kasy niż te 1350 zł. Czasem zastanawiam się za co producenci chcą dziś tyle kasy, ale wówczas przypomniam sobie, że nowy PMA-1560 kosztował chyba około 3000 DM czyli naprawdę dużo, biorąc pod uwagę inflację....

Podobnie PM-75 był cholernie drogi w zakupie pierwotnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za duzy odzew w temacie.

Ciesze sie, ze jest konstruktywna dyskusja i inne typy do posluchania (denon, marantz).

Dla mnie czlowieka troche "inzynierskiego" zawsze Copland imponowal solidnoscia wykonania, taki pancerny jest - synonim porzadnej konstrukcji wzm. stereo, bez dzisiejszej oszczednosci materialowej - patrz np. nowe rotele. Podobno ma tez niezly przedwzm. gramofonowy (dla mnie istotny) - prawda to? Poslucham, ocenie i pomysle (zawsze duzo zalezy z czym gra i kto jaka prezentacje muzy lubi - to fakt). Chetnie wyslucham dalszych opinii, szczegolnie osob majacych kontakt z csa-8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jaro4444

 

PM-75 to był tani wzmacniacz. Kosztował niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Sz@tynbury - stary co ty wiesz o zabijaniu. Sorry ale takie wpisy to zenada - pognebiasz sie... Moze powiesz ze to najnizszy model? I co jeszcze? Drozszy od niego byl tylko robiony wczesniej PM 95 ale przez wiele lat to PM 75 byl najwyzszym modelem. Znany doskonale na tym forum i bardzo dobry PM 80 to nizszy model. Oto katalog:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-75 w 1988r kosztował 85tys jenów i to były wtedy dość małe pieniądze. Różnica między PM-75 jest znacznie większa niż mogłoby się wydawać. Pomiędzy PM-75 a PM-95 były (wprowadzone wcześniej) PM-84D (117tys) oraz PM-94 Limited (260tys). Marantz zakończył produkcję PM-84D i PM-94 Limited. Zostały same PM-75 i kosztujący ponad 4x więcej PM-95 (350tys jenów). Ale zaraz potem wprowadzono PM-80 (jeszcze tańszy - 65tys) i inne philipsowskie badziewia, które z "tym oryginalnym i prawdziwym prawdziwym Marantzem" miały niewiele wspólnego. Dla porównania - ceniony Luxman L-410, którego można kupić za 500zł w 1982(!) roku kosztował 79tys jenów a przecież wiadomo, że wszystko z czasem idzie w górę. Żeby nie było, że tylko Luxmany mi w głowie - w 1978r Marantz PM-8 (seria Esotec - ostatnie prawdziwe Marantze) kosztował 250tys jenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.