Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wybor wzm. do 2kzl ?


marius

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz to PM-75 jednak jest jeszcze sprzed Philipsa. A swoją drogą mało mnie to już interesuje bo od godziny gra u mnie i wygrzewa się. Jak mu tak dalej pójdzie to zostanie u mnie na stałe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klocków do 2 kzł nie należy zapominać o DENONIE PMA 1500R. W bezpośredniej konfrontacji spokojnie ogrywał Nady, Rotele, Primare itp. Rozjechał go dopiero stary ELECTROCOMPANIET ECI-I, ale to inny zakres cen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma1500ae czyli nowosc w Niemczech, my sobie na niego jeszcze poczekamy a cena na pewno przekroczy 4tysiace:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

regularna cena 800euro(1500v2 kosztowal 700), w linku wyzej za 600euro. Obrazki wnetrza pod:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mehr infomationen... i ansichten

 

Pma1560 moze i jest taki swietny jak piszecie, ale nie za ceny ktore obecnie osiaga. Pamietajcie o powaznym wieku tego wzmaka. Za 1600zl kupic mozna pma s10, nie dosc ze mlodszego i lepiej wykonanego to z pewnoscia lepiej grajacego.

 

Kolejna propozycja,operaudio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena okolo 1800zl za nowy, na stonie recenzja z audiovideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Co do brzmienia: PM 75 mam w domu - to naprawde bardzo dobry wzmak i bedzie u mnie dlugo, PM 80 gra niezle ale jednak gorzej od PM 75. PM 94 slyszal moj znajomy elektronik i powiedzial krotko: nic szczegolnego a ja mu wierze. PM 95 to marzenie ale szkoda ze kompletnie nie do dostania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może pierwsze uwagi PM-75.

Nie jest tak mocny jak PMA-1560. Głośność, trzeba dawać o ok 20% wiekszą. Ale trochę odkręcony PM-75 zaczyna GRAĆ. Denon jest potężny, jasny, mocny, ale taki kliniczny. Marantz za to odkręcony trochę powyżej godz. 10 na potencjometrze zaczyna grać potężnie, mocno, szczegółowo. Dźwięk jest bardzo dobrze wyrównany w całym paśmie. Żaden zakres nie ma przewagi. Przy tym wszystkim dźwięk jest oderwany od kolumn ma doskonałą stereofonię i jest taki hmmm... jak go okeślić - wypełniony, ciepły i gęsty, ale szczegółowy. Wydaje się, że można przestrzeń kroić nożem i cała jest pełna bez dziur... Nie wiem jak na razie to takie pierwsze wrażenia. Jak wsłucham się się dokładniej to dalej postaram sie opisać różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnetrze pma1500ae:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sput

"Bardzo uniwersalnym i dobrze brzmiącym wzmacniaczem jest Audiolab 8000S.Polecam , naprawdę udana konstrukcja - wygrywa z CSA-8 (lepsza barwa,dynamika,wysteruje nawet dość kapryśne kolumny).Jedynie mały problem może być z zakupem z drugiej ręki."

 

Z pierwszym sie nie zgodze z tym drugim tak. Dlaczego? Malo sie tych audiolabow sprzedalo, Audiolaba to pare lat temu "wysmiano" w pamietnym tescie porownawczym z coplandem csa8 w HI_HI i muzyka. IMHO w realu audiolab tez cienko spiewa, sprawdzalem:-) Nie mowie ze copland to mistrzostwo swiata, ale do anegdoty urosla pomylka jednego z redaktorow, ktory myslal ze to ciagle gryphon gra... a tu copek osmy:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zdjecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare to zawsze byl taki "tanszy copland", niestety, jak w reklamie Zywca: "prawie Copland".

Mialem kiedys wcale nietaniego Denona 715R (made in GB:-) za 1600DM, nawet znalazlem link, ze naglasnial jakis teatr w Londynie.

Potworna moc i fatalny dzwiek, dla mnie, wtedy studenta wypas- do tego B&W602 (pieszczotliwie nazywane Operacja Samum od piasku z pozłacanej wysokotonówki:). Kupilem to w 1996 roku nie bedac tzw. audiofilem a studenciakiem, ktory chcial wierzyc ze mocne i kevlarove znaczy dobre. Nie mowie ze wyzsze modele Denonów sa zle, bo nie slyszalem, ale w cuda tez nie wierze...

 

discomaniac71

 

>Denon PMA 1560 wymiata konkurencje do 10.000zl. Coplanda takze

 

to czysto zyczeniowa spekulacja, by nie powiedziec naiwnosc. To, ze popularna japońska firma obłaskawia swoj setny superhipertopowy model uzyciem 2 toroidow i kilku lepszych kondów nie znaczy, ze to bedzie audio-walec drogowy i rzuci wszystkich na kolana. Nie slyszalem 1560-ki - ale sa takie wynalazki jak Plinius 2100, czy zapsolute LC audio swego czasu do 8kzl, o ktorych warto pamietac. Zadaj sobie pytanie dlaczego dobre marki audio wypuszczaja tak rzadko nowe modele a jesli juz to z "istotnego" powodu i to najczesciej na bazie czegos co dobre i sprawdzone. CSA 8 jest zbudowany na plycie legendarnego CSA 14, a CSA 28, ktorego osobiscie nie lubie jest w istocie rozbudowaną o lampki ósemką (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i IMO brzmi paradoksalnie bardziej klinicznie od ósemki. A tak najlepiej to posluchac CTA 402 za 8kzl swego czasu. Prawie nie pojawia sie na rynku wtornym:-) Poza tym warto pamietac, ze pierwsze egzemplarze Coplandów (np. cta 401) zaczęto sprzedawać jeszcze na początku lat 90. i właśnie dzięki nim jednoosobowa duńska manufaktura stopniowo zaczęła zyskiwać popularność. Ole Moller byl w gruncie rzeczy DIY-owcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA1500AV jest dostępny u polskiego dystrybutora. Cena 3995 PLN.

 

>> pavulon

 

Zgadzam się z Tobą. Nie można generalizować. Jestem skłonny przyjąć że dla słuchacza który lubi taki a nie inny dźwięk w jakimś określonym zestawie ten wzmacniacz sprawdzi się dobrze. Nie sądzę jednak żeby powalił wszystkie wzmacniacze do 10 kzł. To wydaje mi się odrobinę przesadzonym stwierdzeniem.

 

Myśle że trzeba do sprawy podejść indywidulanie i zadać sobie samemu pytanie. Co po przejrzeniu ofert na rynku najbardziej mi odpowiada w danym przedziale cenowym.

 

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamen ja bardzo cenię sobie opinie Discomaniaca ale czasem nacechowane są one straszną jednoznacznością. Daleki jestem od takich stwierdzeń ale uważam, że PMA-1560 i PM-75 mogą być naprawdę dobrą alternatywą dla wielu znacznie droższych wzmacniaczy współczesnych. U mnie w domu grają w tej chwili oba. Testuję, którego zostawić sobie. I wiem, że nawet w kategoriach bezwzględnych to bardzo uczciwe sprzęty i godne polecenia choć nieco odmienne w charakterach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pavulon wszystko ok ale nie slyszales i nie znasz 1560... To byly inne czasy Denona - 1990 - 1994 - wtedy to ja bylem na studiach:):):)

Wszystko zalezy od konfiguracji ale radze Ci zanim wyglosisz sady posluchaj go - recze ze to co piszemy na forum o nim to prawda. Naprawde warto posluchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiedzialem , ze Denonon robil takie wzmaki sadzac po topologi to ten z tym wielkim toroidem gniecie wspolczesne wzmacniacze do 3tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jaro4444

 

Z Discomaniackiem zgadzamy się w wielu tematach, więc spokojnie. :) Ja również cenię sobie jego opinie, dlatego że gość jest realistą.

 

To co napisał Discomaniac jest w dużej mierze słuszne. Życie nauczyło mnie że sama cena o niczym nie świadczy. Dlatego napisałem że dla określonej osoby wybór np. PMA-1500 może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Chodziło mi o coś innego o różnice w tzw. "smaczkach", którymi różnią się urządzenia. Te z górnej półki mają na ogół to "coś", ale to nie jest reguła. Trzeba poprostu poszukać i posłuchać.

 

pozdrawiam

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie kilka dni,a tu taki temat!

Najpierw rozwiewam watpliwości Discomaniaca71. Zrezygnowałem ze sprzedaży DCD1420, zostawiam go sobie pod Stelmacha, tylko na razie mam inne wydatki.

Co do wzmacniacza za 2000, to sam miałem niedawno podobny dylemat, jezdziłem, słuchałem, radziłem się i....kupiłem od Marekzawy DENONA PMA 1500R. Chcę podkreślić, że miałem również w domu PMA1560 i uwzgledniając wszystkie niewątpliwe zalety tej zacnej konstrukcji.....sprzedałem go. Dlaczego?? Oprócz powodów "nieaudiofilskich":), wydawał się troszkę za jasny w moim systemie. Kupił go Jaro4444 i uważa go za świetny amp, ale......troszkę rozjaśniony. W tej chwili gra u mnie 1500R i jestem w pełni szczesliwy. To jest to czego długo szukałem. Polecam z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiłsie discomaniac i watek opanowały denony i marantze łącznie z ich nwtrzem i opisami:)a autor wątku pytał jaka jest róznica miedzy primare i Coplandem i który lepszy i jak gra.....Panowie discomaniac i jaro juz nie trzeba udowiadniac ze w przedziale do 10000zł nalepszy jest marantz i denon,dac szanse trzeba innym ....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan :-) dobre!

 

trzeba by isc do top haj faj i sobie porownac klocuszki coplanda i primarka.

to co wypuszcza ostatnio dunska manufaktura Mollera jest w sumie poza zasiegiem cenowym dla wielu z nas.

nie upatrywal bym w primare konkurencji dla csa8, tak jak pisalem "prawie jak copland":-).

szukalbym jesli juz alternatywy np. w amplifonie wl 35, tyle, ze cenowo to tez pow. 3,5kzl.

 

>discomaniac

>Wszystko zalezy od konfiguracji ale radze Ci zanim wyglosisz sady posluchaj go - recze ze to co piszemy na forum o >nim to prawda. Naprawde warto posluchac...

Nie wyglosilem sadu nad biednym denonem z reszta kto go tam wie? de gustibus... Nie mowie ze nie zagra lepiej, bo nie slyszalem go, ale watpie szczerze mowiac. Watpic wolno. To jest tak jakby nagle fabryka fiata wypuscila samochod na czesciach podobnych do Rollce Roycea a nawet identycznych, by podniesc swoj prestiz: celowo nie uzywam slowa "podrobka". Dlatego mozliwe, ze bedzie to jezdzic szybciej od rollcea i palic moze nawet mniej paliwa (mniejsze koszty, super jakosc blablabla:-) ale wszyscy wiemy ze tu o cos innego chodzi. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodzi o to żeby grało dobrze. Jak wygląda, jak się nazywa i jaki prestiż ma marka, która go wyprodukowała to dla mnie kwestie trzeciorzędne. Najważniejszy jest dźwięk. Dlatego chętnie używam urządzeń DIY, fachowo zrobione często oferują bezkonkurencyjny stosunek cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan ja nikomu nic nie udowandniam. Przepraszam, ale przeczytaj, ze zrozumieniem co napisałem powyżej. Coplanda nie znałem więc ani słowa o nim nie napisałem, Primara A20mkII miałew w domu prawie dwa tygodnie i testowałem go do bólu. I tylko na jego temat wypowiedziałem się w porównaniu do Marantza i Denona. Proponuję wziąść je też pod uwagę a nie udowadniam tego co napisałeś. Więc proszę nie wal wszystko do jednego wora bez uważnego czytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor jaro,ciebie to nie dotyczyło,sorry,zagalopowałem sie,czasem taki jestem;) ale co do discomaniac-a to raczej sie nie myliłem;)

 

pavilon-ja tez jestem zdania ze Copland jest lepszy,jak dla mnie przynajmniej,co wczesniej juz mniej wiecej o tym napisałem.Copland tak słyszałem przynajmniej(chyba ze żle słyszałem) juz nie bawi sie w klocki za 5000zł tylko poszedł juz w inne rejony,dla wielu nie osiagalne,nie wiem jak dla kogo ale dla mnie to swadczy juz o renomie marki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, pavilon nawet mi sie bardziej podoba:-)

 

>McGyver

coz, ja tez pewnych rzeczy nie kupilbym (mimo "renomy"), powiem wiecej nad pewnymi rzeczami sie nie pochyle z powodu braku tej renomy: np. Denon. Wiele szacownych wzmaków po odsluchu porownawczym z coplandem tez sobie odpuscilem.

Z tym ze to jest tak ze Ty tez jestes marką,

sorry za uprzedmiotowienie, (dawalem wyraz sympatii do Twojej osoby na forum), ale zakladajac teoretycznie (bez zlosliwosci):

1. Kilka osob odsluchuje, kupuje Twoje urzadzenia, uslugi itp.

2. Powstaja opinie.

3. Opinie sa rozpowszechniane.

4. Powstaje popyt lub jego brak, Ty sam mozesz mowic o podazy lub jej braku.

Rodzi sie dystrybucja, sprzedaz lub jej brak....

5. I tak oto mamy markę MacGyver.

Do tego dochodzi kwestia narzedzi promocji, reklamy, kryptoreklamy, virusmarketingu itd. itd.

"No logo" to tez logo. Tak jak pisalem, wiele osob patrzyloby z wiekszym respektem na Coplanda, gdyby Ole Moller udzielal sie na forum i dalej budowal swoje wzmaki "dla siebie" jak to mialo miesce na poczatku lat 90-tych. Chyba ze zatrudnilby go Denon i wcisnal w ramy "inzynierskiej grupy", wtedy bysmy nie slyszeli o coplandzie, a denon gralby tę samą melodię:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.