Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wybor wzm. do 2kzl ?


marius

Rekomendowane odpowiedzi

Pavulon, w gruncie rzeczy się zgadzam, jednak postawa jaką prezentujesz w stosunku do Denona sprawia wrażenie (lekkiego) uprzedzenia. Nie cenię jakoś szczególnie tej firmy, ale spośród całej masy badziewia jakie wypuściła na rynek znajdzie się kilka perełek godnych uznania i polecenia. Po prostu uważam że nie należy generalizować i zanim się coś kategorycznie odrzuci należałoby posłuchać jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do konstrukcji DIY które mam w systemie, to tylko kolumny, kabelki i listwa sieciowa są moim dziełem, źródło to pomysł Andrzeja Stelmacha, a lampiaczek kolegów z Katowic. Słyszałem też wiele urządzeń DIY wykonanych przez innych konstruktorów. Zatem moje uwagi o korzystnym stosunku cena/jakość w DIY nie miały charakteru autopromocji, a jedynie spostrzeżenia natury ogólnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

 

Nie zarzucam Ci autopromocji, a zwracam uwage na problem od strony ogólnej.

Tak to sie po prostu z czasem dzieje, a z drugiej strony zycze wszystkim DIYowcom, by stawali sie kiedys Ole Mollerami, bo wtedy my zwykli "sluchacze" bedziemy mieli wiecej z tego pozytku.

A co do denona racja: niestety jestem uprzedzony, choc zachowal mi sie calkiem przyzwoity jak na cene CD 625 tej marki, tyle ze jest na banicji w systemie brata;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, nie rozumiem Twojego uprzedzenia...Ty chyba słuchasz oczami:) Jakbym słuchał wzrokiem to zapewne również wolałbym coplanda lub primare. Posłuchaj Discomaniaca i przeonaj się sam czy Twoje uprzedzenia są słuszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek słuchałes coplanda ??? discomaniac słuchał ale kto wie na czym i czy dobrze skonfigurowanym z jakim podejsciem do odsłuchu,bo to tez baardzo wazne,skoro tak jest zakochany w denonach i marantzach;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,

nie bede sie spieral czy ten denon gra dobrze czy zle - jestem uprzedzony do tej marki, przyznaje

bo mnie przyzwyczaila do takiego a nie innego dzwieku. musielibysmy sie spotkac,

przeprowadzic test, a i tak gdzie Polakow dwoch tam 3 opinie:-)

bywa ze wyjatki potwierdzaja regule.

byc moze ja, tak samo generalizuje jak discomaniac w poprzednim poscie, ale w druga strone:-)

z reszta taki CD 266 Coplanda byl urzadzeniem IMO niezbyt udanym, kliniczny malo wciagajacy dzwiek,

powinien kosztowac ze 2tys. mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy elfan i pavulon, każdy ma swoje racje, tym bardziej, ze trudno jest stwierdzić obiektywnie który wzmak gra lepiej....to kwestia czysto subiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racje racjami ale klasowo denon wymieka przy Coplandzie czy nawet primare który tak słabo gra,oczywiscie jak dla mnie.Klasa sprzetu to co innego a gusta to znów inna bajka. Niech denon gra lepiej jak powiedział discomaniac od wzmaków nawet za 10 000zł(sic!),niech tak bedzie,ja moze mam uprzedzienia do firmy robiacej masowo KD i inne badziewia,moze przez ten oblesny napis optical Class A który to nie powiem z czym mi sie kojarzy:).Wiec houek masz racje gusta gustami,i dyskusja dziwna bo ja i pavulon nie słuchalismy denona a Ty znów Coplanda a juz piszesz ze wybrał bys go tylko dla wygladu(przynajmniej tak to odebrałem) i nie słyszałes i nie widziałes nawet jak jest w srodku zbudowany....bo NAD 320BEE to to nie jest:D(bez obrazy uzytkownicy tych wzmacniaczy).Ja przynajmniej denona widziałem w srodku jak i Coplanda i zapewniam,nie tylko obudowe ma solidna i ładną:) .A posłuchac jak bedzie okazja to posłucham denona,z czystej ciekawosci,duzo klocków denona i technicsa jest w Krakowie na giełdzie RTV to moze i ten bedzie.Bo skoro jest lepszy od wzmaków za 5000zł czy tam

10 000zł to posłuchac mysle ze warto..Albo moze autor watku posłucha go i porówna z 2 wymienionymi w swoim temacie i opisze wrazenia,to chetnie sie zapoznam.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan., 19 Wrz 2005, 10:17

 

>racje racjami ale klasowo denon wymieka przy Coplandzie czy nawet primare który tak słabo

>gra,oczywiscie jak dla mnie.

 

>Wiec houek masz racje gusta gustami,i dyskusja dziwna

>bo ja i pavulon nie słuchalismy denona a Ty znów Coplanda

 

 

Jak można napisać że Denon wymięka przy Primare, skoro się tego Denona nigdy nie słuchało? Uprzedzenia, i tylko uprzedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan

Jaro4444 testował przez 2 tyg primare i jednoznacznie stwierdził, że przy Denonie 1560 nie ma żadnych szans. A kogo obchodzi napis "Optical Class A"???? Chyba tylko Ciebie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver a czy tylko primare jest do 5000zł albo second hand do 2-2500zł?? tylko to jest konkurencja dla denona?? z ciekawosci zapytam,słuchałes tez Coplanda CSA 8??, tego podaje akurat nie dla tego ze go mam ale taki był wspomniany na poczatku, jak dla mnie denon moze byc solidna maszyna i dobrze grajaca stajac w szranki z nadami 320bee i primare czyli jednym budżetowym a drugim nieudanym ale to juz nie oznacza ze denon jest na wszystko lekarstwem.....U mnie zauwazyłes uprzedzenia do denona a u houka juz sie nie doszukałes uprzedzen do coplanda czy innych "audiofilskich"??Wiec jak widzisz jedna i druga strona jest uprzedzona,jedni do "nieaudiofilskich" a drudzy do "audiofilskich" konstrukcji,wiec dyskusja moze sie długo toczyc a i tak jedna ani druga strona nie zmieni zdania,ah te fora dyskusyjne;)I jak napisałem wczesniej,jak bedzie mozliwosc posłucham tego klocka i podziele sie wrazeniami,oczywiscie porównujac go do mojego wzmacniacza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan

Kiedy szukałem nowego wzmaka mającego zastąpić Denona 1500R, przesłuchałem w domu kilka jak nie kilkanaście wmaków. Były też Twoje ulubione Primare i Copland. Bezpośrednie porównania nie były tak optymistyczne jak Twoje wypowiedzi.

Chyba za dużą wagę przywiązujesz do magicznych marek a nie kierujesz się słuchem- a warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek a Coplanda tez testował?? bo w koncu o nim autor watku wspomnia. Bo ja np słuchałem primare i grał jak dla mnie bardzo słabo,wiecej napisałem o nim na poczatku tego tematu.W porównaniu do mojego wzmacniacza grał primare duuuzo gorzej,nie wiem dlaczego,moze to przez mój preferowany repertuar albo upodobania dzwiekowe,w kazdym bądz razie grał jak dla mnie słabo,wiec mam takie samo zdanie jak Mcgyver i jaro.Tylko jak powiedziałem primare to nie jedyny wzmacniacz sa jeszcze fajne Arcamy,wspomniany AudioLab,wyzsze modele Nad-ów,Rotel,wspomiany przez autora Copland.A jeszcze co do primare to tez bym go tak nie skreslał,bo moze akurat był zle dopasowany i nie trafiał akurat do mnie jak i do jaro,co oczywiscie nie oznacza ze innej osobie sie bardzo spodoba taki charakter brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że wymięka przy Primare, i nie napisałeś tego na podstawie odsłuchu. Napisałeś też, że nie podobają Ci się napisy, itp. Wynika z tego że Twoja ocena nie jest podyktowana wrażeniami odsłuchowymi, więc czym? Wyglądem? Nazwą? Uprzedzeniami zatem. I nie pisz mi tu, że nie tylko Primare... itd, bo sam o nim napisałeś. Czarno na białym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan

Czy ja gdzies napisałem, że Denon jest lepszy od Coplanda?????? Nie napisałem nic złego o Coplandzie , bo go nie słuchałem. Moje uczestnictwo w dyskusji opiera sie na opozycji przeciwko Twojemu niedowiarstwu, mitomaństwu i uprzedzeniom. A to, że stawiasz w jedej linii NADa C320bee i Denona PMA1560 świadczy o Twojej ignorancji. Miałem przez kilka dni równoczesnie w domu 320bee i 1560 i wierz mi, ze Denon rozjeżdzą na miazgę ten plastikowy pseudwzmacniacz w każdym aspekcie.

Dlaczego nie docieraja do ciebie argumenty McGyvera, Discmoniaca, Jaro4444 lub Marekzawy??? Oni porównywali Denona z Coplandem i Primare i cała czwórka pisze o wyższości Denona........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie. Z Coplandem nie porównywałem, dlatego też Coplanda się nie czepiam, czepiam się tylko Primare. Primare jest niewiele lepszy od NAD C320.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa moze kiedys posłucham,jak juz mówiłem.A co do magi firm,to zobacz w moje " o mnie" mam CD marantza sprzed 15 lat,jak byłem na kupnie nowego CD-eka do mojego systemu to miałem kupowac cos za około 2000zł z second handu.Posłuchałem Rotela i Nady,i ten CD-ek był od nich lepszy,ku mojemu zdziwieniu.Wiec nie kupiłem klocka za 2000zł i nie sugerowałem sie magia napisu rotel czy Nad tylko wybrałem marantza który to jest jak niektórym wiadomo philipsem:).Ale jak powiedziałem,lepszy w porównaniu do tych 2 co słuchałem,nie wszystkich CD do 3-4000zł..A przed coplandem miałem amp KD yamahy 640 i tez go chwale ze jest niezły jak na sprzet za te pianiedze i ampli do KD.Wiec nie jest tak jak piszesz ze kieruje sie magia marki.A ze Copland CSA8 jak i Primare u Ciebie zagrały słabo,to coz moge powiedziec,chyba tylko jedno,to wpadnij do mnie;)

 

Mógłbys opisac + i - tych wzmacniaczy co słuchałes,czyli denona,coplanda i primare,byc moze cos to autorowi watku podpowie,jak i mi czego sie moge spodziewac podczas odsłuchu i przygotowanym byc jak denon miazdzy mój wzmacniacz jakoscia brzmienia:).A co do dyskusji o wyzszosc jednego nad drugim to ja juz sobie dam spokój bo jak wczesniej powiedziałem,i tak to jest zbedna dyskusja.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisałeś że wymięka przy Primare, i nie napisałeś tego na podstawie odsłuchu."

 

 

hymm nie napisałem na poczatku tego watku...opisałem wraznienia podczas odsłuchu i nawet konfiguracje sprzetu podałem,chyba ze nie przeczytałes tego.Oczywiscie konfrontacja primare i copland ,denona nie było akurat przez co ubolewam:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan., 19 Wrz 2005, 11:22

 

>wybrałem marantza który to jest jak niektórym wiadomo philipsem:).

 

Ciekawe co piszesz. Twój CD jest oparty na napędzie i częściach Philipsa, ale jest własnym opracowaniem Marantza, a nie przepakowanym w inną obudowę Philipsem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan., 19 Wrz 2005, 10:17

 

>racje racjami ale klasowo denon wymieka przy Coplandzie czy nawet primare który tak słabo

>gra

 

 

Czytałem cały wątek. Raz piszesz tak, raz inaczej, nie wiem, może zmieniłeś zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ze denon wymieka ale jak dla mnie oczywiscie renoma marki,to miałem na mysli,dopisałem jeszcze ze pomijajac to ze primare słabo gra.A z kolei wczesniej napisałem ze słuchałem primare.Pzoa tym cytujesz zdania wyrwane z kontekstu wiec potem wychodzi smietnik,bo wczesniejsze wpisy dotyczyła czegos innego a nastepne z kolei innej sprawy.Ja chciałęm Ci wyjasnic ze primare słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawe co piszesz. Twój CD jest oparty na napędzie i częściach Philipsa, ale jest własnym opracowaniem Marantza, a nie przepakowanym w inną obudowę Philipsem."

 

no ja myslałem ze jak jest na czesciach philipsa to juz jest philips:)Widziałem w srodku philipsa 830 i jak lustrzane odbicie jest płyta główna,no ale moze ma inne tajne rozwiazania marantz,nie wiem juz tego,tak bardzo nie bede wnikał. Ale jesli jest to marantz to nie jest Coplandem czy primare albo rotelem za 2-3000zł które to miałem mozliwosci kupic,i jakie ładne obudowy miały,np rotel,jak ładnie sie zgrywał z Coplandem w wersji srebrnej,a teraz takie brzydkie czarne stare pudełko mam;) i marantza produkujacego tanie amplitunery do KD:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan., 19 Wrz 2005, 11:55

 

>napisałem ze denon wymieka ale jak dla mnie oczywiscie renoma marki,to miałem na mysli,dopisałem

>jeszcze ze pomijajac to ze primare słabo gra.

 

Czyli wszystko sprowadza się do tego, co wcześniej napisałem, że Twoja ocena była podyktowana kryteriami pozabrzmieniowymi. Ja też mogę napisać, że 1560 ma wielką, niezgrabną, brzydką obudowę, ale to nie zmienia faktu, że liczy się to, jak gra, a reszta jest sprawą drugorzędną. Chyba że kupuje się sprzęt ze względów snobistycznych, jak to niektórzy czynią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.