Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wybor wzm. do 2kzl ?


marius

Rekomendowane odpowiedzi

jejku człowieku przeciesz napisałem ze primare jest słabym wzmacniaczem!a czytajac Twój ostatni wpis wychodzi na to ze sugerowałem sie marka i wybrał bym primare a nie denona bo jest lepszy,poniewaz dla mnie bardziej renomowany.Napisałem juz wczesniej ze denon moze byc lepszy od primara i innych nie udanych wzmacniaczy,a to zaweziłem do konfrontacji z primarem akurat,i ja słuchałem primare i był dla mnie słabym wzmacniaczem,jeszcze raz Ci to powtórze,o wiele słabszym jak dla mnie w porównaniu do coplanda,nie do denona tylko do primare.A Ty interpretujesz to w ten sposób ze primare jest dla mnie lepszy bo jest bardziej renomowany i ładniejszy....bez komentarza..bo spostrzezenia moje sa dokłądnie odwrotne...i potem wyrwiesz jakies zdanie z mojego wpisu i powiesz pewnie ze jest inaczej.....ehh....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człeka nie ma miesiąc a tu dalej to samo....ten objeżdża tego, tamten tamtego ;-))) A wszystko zależy od preferencji i w jakim systemie dany klocek siedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S i wiadomym jest przynajmniej dla mnie ze jesli miał bym wybierac miedzy primare a denonem i ten drugi by grał lepiej to bym wybrał denona,ja sprawy snobizmu pominołem,w tym wpisie,chodziło tylko o to jakie sa fakty,ze dla mnie primare kojarzy sie z duzo wiekszym prestizem od denona,i co tez wazne,napisałem ze pomijam w tym przypadku ocene brzmienia,co nie oznaczało oczywiscie ze zachecam do kupna tego wzmaka przez to ze ma napis primare...bo przeciesz sa inne jeszcze wzmacniacze,nawet niech bedzie i denon który to mozliwe ze jest duzo lepszy od primara,ale znów oprócz denona tez sa inne wzmaki,które denona moga zjesc na sniadanie.O to mi chodziło,i mam nadzieje Mcgyver ze po czesci zrozumiałes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm doscomaniac ale podsumowanie szczeliłes;) tak jestem młody a czy osłuchany,jak do tej pory słuchałem wzmaków podczas wyboru jednego dla siebie,były to NAD 352,372,320BEE Rotel z serii RA,02,wspomiany promare z serii 20:) mojej przygody z amplitunerami KD nie wspominam bo i po co;).A Ty discomaniac to ja wiem,słuchałes pewnie wszystkich Coplandów(czy ten słuchany przez Ciebie to był aby napewno CSA8??byc moze nie zgrał sie z Twoimi kolumnami z 25cm na basie jak napisałes w " o mnie") i jeszcze nie wiadomo jakich Hi-ENDÓW,i wszystkie te wzmaki albo wiekszosc za 5000zł i 10 000zł rozwalał denon 1560 Class A jak i starawe marantze,do kupienia za 1000 -1400zł.To nic tylko pozazdroscic takich preferencji brzmienowych,mozna sporo zaoszczedzic;).Ja powiem Ci jak narazie nie zamierzm sprzedawac swojego wzmacniacza jeszcze dłuuugo,no chyba ze jak odsłucham denon 1560 to moze byc inaczej,no ale co za problem,w koncu nie jest za 10 000 czy tam 20 000zł i moge sobie na niego pozwolic,oczywiscie jak wykosi mój wzmacniacz.A tym czasem,Ty lubisz swojego marantza a ja znów wole specjalistyczne klocki, i jest fajnie bo i ja i ty jestesmy zadowoleni,a o to chodzi.Ja jestem tez zadowolony z tego ze kupiłem uzywany wzmacniacz o przynajmniej o klase lepszy od kupna za te pieniadze nowego.Pewnie Ty tez jak ja nie lubisz obecnej tandety wykonania itd.Weź pod uwage ze CSA 8 juz nie jest produkowany,ja np mam 4 letniego:) Wiec to nie jest sprzet made in China itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland super gra a Kefami z serii Q,preferuje brzmienie z monitorów wiec podłogowce jakos mnie nie przekonuja,no i chyba tak przynajmniej wynika z opisu kolumn nie masz sredniotonowca,chyba ze te 25cm gra srednie,wiec moge byc nie obiektywny bo ja preferuje bardziej neutralne brzmienie;)

 

P.S.A opinie ze mam coplanda i go chwale to pozostaw sobie,wpierw polecam przeczytac tresc tego watku.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro była mowa o mnie to podkreślę - nie słuchałem Coplanda. Primara A20mkII mój PMA-1560 rozjechał jak walcem w moim zestawie. To samo mogę powiedzieć o PM-75 (teraz mam i Denona i Marantza w domu). Powiem tak - nie jestem wielbicielem żadnej z tych marek ale uważam, że za sumę 1000-1400 zł jaką trzeba zapłacić za te wzmaki nic się chyba lepszego nie dostanie. Moje możliwości finansowe nie pozwalają mi na Krella czy Levinsona mimo to uważam, że zakup Denona czy Marantza w 99 % okaże się dobrą inwestycją. Przy czym Denon jest jaśniejszy a Marantz bardziej pastelowy i zrównoważony, pełniejszy "smaczków".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

 

trafiles z tym opisem.

Mam kumpla ktory postanowil wymienic Kefy Q5, NAD C320, i stary solidny model Pioneera ze stable plate (cos dla discomaniaca:).

Podpielismy mojego CSA8, resona i doprawdy bylem w glebokim szoku jak bardzo dopasowany zestaw stworzyly kefy z csa8.

Scena jak stadion, powietrze, brak ostrosci, muzykalnosc na szostke, mnostwo wybrzmien ktorych nie bylo: nabralem szacunku do tych glosnikow. Gosc postanowil wyrzucic "zamulacza" z toru, zbierac na coplanda i popracowac nad wzmocnieniem skrzynek (rezonuja dosc mocno).

mnie tez smieszyly te napisy lambda slc, stable class A itp. to tez swiadczy o postzreganiu klientow przez firme.

 

>discomaniac 71

 

moze okazac sie ze ten denon to perla za 2 grosze, ale tak jak pisalem to ze cos ma wielkie trafo i lepsze kondy nie gwarantuje sukcesu. wg mnie kluczowa jest aplikacja, a niestety denon zawsze stawial na moc. tak jak pisalem mialem PMA 715R ktorego copland deklasowal doprawdy bezlitosnie w kazdym aspekcie, moze poza granica bólu w odkrecaniu potencjometra.

 

jesli masz ochote to mozemy skonfrontowac u mnie Twoja sensacyjna teze, przy czym podejrzewam ze gdzie dwoch Polakow tam trzy opinie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze mamy tu doczynienia z sytuacja gdy osoba ktora stac (wybrala) w danym momencie na

sprzet X bedzie udowadniac sobie i swiatu ze sprzet X jest najlepszy pod sloncem, nie dopuszczajac do siebie racjonalnych argumentow.

Dlaczego? Po to, by zracjonalizowac sobie swoj wybor

lub potwierdzic prawidlowosc wlasnego wyboru namawiajac usilnie do niego innych,

majac swiadomosc ze nie jest to optymalny i racjonalny wybor. Mozemy miec tez doczynienia z urojeniami:-) wiec uwazajmy!!!

Trzeba sobie samemu na to odpowiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavulon jeśli do mnie piszesz z tą złośliwą uwagą to odpowiem Ci: Na Primara czy Coplanda spokojnie mnie stać (łączna wartość PM-1560 i PM-75 nie jest mała). Napisałęm o Krellu i Levinsonie więc czytaj ze zrozumieniem. Nie mam też zwidów ani urojeń. Zapytaj Krzycha z forum, który miał w domu mojego PMA-1560 czy też miał urojenia... Poza tym jeśli chcesz się obnosić ze swoim stanem posiadania to nie przesadź bo tak naprawdę nie wiesz na co kogo jest stać. Nie zachowuj się człowieku arogancko i bezczelnie oceniając innych po portfelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, bez jaj. Denonowi PMA 715 równie daleko do Denona PMA 1560 jak Matizowi do Jaguara. Nie można wyciągać wniosków o całej produkcji firmy na podstawie jednego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jaro444

to jest teza natury ogolnej skierowana takze w moim kierunku.

bez przesady ale moj sprzet to budzetowka, jeszcze na mozg nie upadlem:-)

sam sie zastanawiam czy tak nie postepuje piszac to i owo, samokrytycyzmu mi nie brakuje,

prosze mnie zle nie zrozumiec.

po prostu jest to byc moze jalowa dyskusja.

sorrki jesli kogos urazilem:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym jesli napisalem: "sprzet X" to nie podaje jego marki i ceny.

rownie dobrze ktos kto przeplacil i kupil nie wiem Cidika za 100kzl, moze innych pzrekonywawac ze gra lepiej od tego za 200kzl lub rownie dobrze 5kzl. to jest dosc abstrakcyjne i ma na celu uswiadomienie nam pewnej postawy, a nie stanu portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 19 Wrz 2005, 14:15

 

>E no, bez jaj. Denonowi PMA 715 równie daleko do Denona PMA 1560 jak Matizowi do Jaguara. Nie można

>wyciągać wniosków o całej produkcji firmy na podstawie jednego produktu.

 

A kto wszystkie produkty Paradigma wciepuje do jednego wora ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - łoo tu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavulon, sorry uniosłem się. Pax :)

A co do dyskusji - często jest tak, że każda pliszka swój ogonek chwali. Ja troszkę klocków budżetowych miałem, trochę słuchałem pożyczonych, kilka mam nadal. Na sprzęt nie wydam na pewno więcej niż w granicach rozsądku. Uważam, że są nowe, fajne konstrukcje ale są one realtywnie cholernie drogie. Czasem lepiej brzmi starszy wzmak, za ułamek tej ceny. Jeśli nie w oryginale to po fachowym tuningu (np PM-68). Dlatego należy rozważyć każdą opcję i nieczego nie przekreślać z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek już od dłuższego czasu i takie wnioski mam:

1. Primare A-20mk.II jest niedobry.

2. Copland CSA-8 też jest niedobry.

3. Denon PMA 1560 jest dobry, a w zasadzie w tej cenie najlepszy.

4. Marantz PM-75 też dobry, ba można rzec, że równoważny niemal królowi (pkt. 3).

Tyle, że... jakoś nikt nie pokusił się (niemal za wyjątkiem mnie i elfana) na przedstawienie kto i w jakich warunkach i na jakiej muzyce ich słuchał. A już zupełnie jakoś nie widzę refleksji co do połączenia ich z AA Phoebe II, a z tymi kolumnami mają grać. Rozumiem, że istnieją dobre wzmacniacze, a niektóre najlepsze i niemal z każdą konstrukcją zagrają dobrze. Być może jest tak i z Denonem i z Marantzem, ale... czy ktoś słuchał Primare'a i Coplanda na tych kolumnach? A Denona? Marantza? Może to one zagrają lepiej.

Osobiście próbując kiedyś wybrać jakiś sprzęt dla siebie, zainteresowany byłem i Primarem i Coplandem. Ostatecznie żaden z nich się u mnie nie pojawił. CSA-8 nie leży mi, bo jest ostry. Tnie muzykę jak skalpel. Łatwo o niedobrane do niego kolumny. Znacznie lepiej wypadała hybryda CSA-28. Primare. Nie bardzo wiem, bo takie argumenty nie padały, dlaczego to aż tak zły wzmacniacz. Pomimo jednak tej ułomności, w zestawieniu z kolumnami Vienna Acoustic (Haydn, Mozart) dawał dużo przyjemności słuchania. A chyba o to w tej zabawie chodzi;-)

I jeszcze jedno - czy w cenie Primare'a/Coplanda można znaleźć inne, może lepsze wzmacniacze? Pewnie tak. Zarówno te, które są bezwzględnie lepsze, jak i te, które będą subiektywnie lepsze.

Dalej jednak nie bardzo widzę odpowiedzi na pytanie zadane przez mariusa - słuchaliście tych wzmacniaczy na AA Phoebe II?

I jeszcze jedno, może da się skusić - może producent tych kolumn podpowie, czy i z czym w tej klasie brzmieniowej słuchał swoich kolumn i na czym mu się najbardziej podobało i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej teraz wiadomo co Zyzio przez ten miesiąc robił - szukał haków i innych kwitów na kolegów. :)

 

Denon 1560, czy Marantz PM75 i PM80 to poważne kloce i nie ma się co obruszać, że biją na głowę dzisiejszą budżetówkę i okolice. Przecież jak były nowe kosztowały sporo grosza. Z wygłaszaniem opinii, że Denon czy Marantz robi/robił słabe wzmacniacze, to radziłbym się wstrzymać. Sugeruję wzbogacenie wiedzy empirycznej bądź nie zabieranie głosu, bo powoduje to później taki, jak powyżej ciąg wzajemnych złośliwości. Po co? Dla fanu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mysle ze podstawa tu jest pewne uprzedzenie niektorych kolegow do starszego sprzetu. To nie znaczy ze gorszego. Nie jestem zwolennikiem tandety i staroci. Czesto bywam na odsluchach w roznych krakowskich salonach. Moj wybor padl na PM75 swiadomie - mimo ze stac mnie na nowy klocek.

Koledze elfanowi brak nie tylko osluchania ale i pokory. Przez 10 lat pracy w radiu spotkalem sie z roznym sprzetem i roznych rzeczy sluchalem. Jak zaczynalem przygode z radiem elfan mial 11 lat... Pierwsza wieze z prawdziwego zdarzenia poszedlem z ojcem kupowac w 1982 roku i tak to sie zaczelo... Przerabialem Altusy nie Altusy i inny chlam ale przerabialem tez rasowe porzadne klocki.

Ocena czegos z zalozenia "bo jest stare to jest zle" jest ignorancja charakterystyczna dla mlodego pokolenia. Niestety a moze na szczescie my zostalismy inaczej wychowani - za naszych czasow nie bylo tyle przemocy i wojujacej gowniarzerii. To byl swiat prostych wartosci - jak cos sie komus nie podobalo dostawal w ryja i nie bylo mowy o przemocy w rodzinie. Wyroslismy na porzadnych ludzi. Sorki za off topic ale takie wszechwiedzacy brak doswiadczenia mnie po prostu drazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 19 Wrz 2005, 14:26

 

>A kto wszystkie produkty Paradigma wciepuje do jednego wora ? ;-)

 

 

Że zdarzyło mi się kiedyś zagapić i pomylić serię Studio z serią monitor, to już powód do wytykania?

Seria monitor cała jest o kant tyłka... Seria Studio jest lepsza, i może się podobać (ale nie mnie) :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.