Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wybor wzm. do 2kzl ?


marius

Rekomendowane odpowiedzi

pavbaranov - dzieki!

Swietny post, tresciwy i przemyslany. Za duzo wyszlo tu potyczek slownych, za malo konkretow.

Zeby kategorycznie wypowiadac sie na temat znaczacej wyzszosci jednej konstrukcji nad druga to trzeba posluchac kilku (i copland i primare i marantz,denon) w tych samych warunkach akustycznych z tymi samymi kolumnami, chociaz tutaj pewne model beda pasowac lepiej lub gorzej do danego wzma. Ponadto kazdy ma indywidualny gust muzyczny/soniczny, lubi taki a nie inny sposob prezentacji. Suma sumarum kupilem Coplanda csa8 w dobrej cenie, stan idealny (jak nowka) z papierami i kartonem. Na razie za wczesnie (namietnie slucham) na podsumowania (za jakis czas napisze do "opinie"). Krotko zas: mialem wczesniej CA A500 i copland to jest skok o epoke (a moze duzo wiecej). CA nie bylby najgorszy, gdyby kosztowal powiedzmy do 800- gora 1000 zl (nowy), ale za cene jaka za niego zaplacilem (dzieki wam wspaniale audiofilskie czasopisma za zachwyty i wychwalanie pod niebo tej konstrukcji - ciekawe ile kosztowala ta kampania promocyjna CA i kto ja sponsorowal?) to pomylka. Jeszcze raz podkreslam ze nie jest to dno i wodorosty (CA) jak niektorzy tutaj pisza, przyzwoity wzmacniacz do spokojnej muzyki (nie do rocka na pewno) z tym ze nie za absurdalna cene jaka u nas trzeba za niego bylo zaplacic (mysle ze z seria azur jest tak samo - wnetrze niewiele sie rozni). Co do Coplanda to jestem zachwycony solidnoscia zewnetrzna jaki i wewnetrzna tej konstrukcji. Moze brzmieniowo z odpowiednimi glosnikami marantz, denon (te 2 wspomniane modele) bedzie ciekawszy - tego nie wiem, ale smiem watpic czy dorowna klasa konstrukcyjna i wykonaniem (galki regulacyjne w Coplandzie to rarytas, obudowa klasa, uzyte elementy i projekt plytki elektr. - wielkie uznanie). Nie pisze tu ze nalezy kupowac oczami, bo w koncu brzmienie to priorytet, ale konstrukcja ma bezposredni wplyw na dzwiek (wlasciwie to calosc i projekt i wykonanie). Podsumowujac napisze o wrazeniach PhoebeII + copland csa8 jak wiecej poslucham, na pewno jest wiecej niz dobrze (dla mnie - piekna, szeroka scena, dobry, kontrolowany bas). Jak znajde "dziure w calym" to na pewno napisze, nie naleze do ludzi ktorzy slepo chwala tylko swoje - wzmacniacz mozna zmienic, tylko zdrowia sie nie kupi (wiec Panowie nie denerwujcie sie, wiecej konkretnych uwag, polemika jest potrzebna ale z klasa). Przepraszam moze za chaotyczny post, ale na razie ciesze sie z zakupu i mam "nieuporzadkowane" mysli - takie emocje :)

pozdrawiam i dzieki za glosy w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marius gratuluje zakupu!!:) zobaczysz tzn usłyszysz jak ten klocek gra wygrzany po graniu około godziny,szczenka na ziemi,jak tak w kazdym razie miałem za 1 razem:)Widac ze tez doceniłęs jakosc wykonania,zagladnij jeszcze do srodka,tam jest tez pełna kultura bez jakis bajeranckich puszek na toroidzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Brzmieniowo poprawny - jak mowilem - ale konstrukcyjnie minimalistyczny. Duze trafo toroidalne i niezle kondensatory 4 razy 10.000 uF przy tej mocy to duzo. 13kg jak na wzmak 60 watt to duzo. Jest jedno do czego musze sie przyczepic: przy tej klasie sprzetu po dwa tranzystory na kanal to zenada. Najwazniejszy jest dzwiek jednak - milosnikom Coplanda radze posluchac starszego Marantza i Denona z serii new Optical Class A. Nawiasem mowiac ta nazwa to nie bajer. A oto fotka:

post-1457-100003082 1170275062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ocena czegos z zalozenia "bo jest stare to jest zle" jest ignorancja charakterystyczna dla mlodego pokolenia"

 

wiesz discomaniac,Ty albo nie przeczytałes ze zrozumieniem co ja tu napisałem,albo wogóle tego nie przeczytałes....skoro tak piszesz.....Przeciesz napisałem ze mam 15 letni CD i "w mnie" jest napisane ze CD to marantz CD50......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie odwazyl tego powiedziec Ole Mollerowi.

A w sumie szykuje sie nowa konkurencja: ocena brzmienia sprzetu po topologii i zastosowanych ukladach:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wspomniałes o zastosowaniu SCR-ów polipropylenowych i złoconych pieknych i solidnych pozłącanych w całosci pojedynczych gniazdach głosnikowych a nie plastikach jak czesto bywa.Klasa Panie,klasa gdzie sie nie patrzy,od tyłu z przodu czy z góry:),bo obudowa to nie blacha 0,1 mm tylko gruby solidny płat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

 

wyluzuj, to pachnie indoktrynacja ze strony kolegi discomaniaca.

mnie nie przeszkadza Twoj wiek, ponoc mlodsi maja lepszy sluch,

a druga sprawa

 

>sorry discomaniac,

ale stosowanie protez w argumentacji typu "czesto bywam na odsluchach w krakowskich salonach" jest smieszne.

kazdy z nas bywa i nie tylko w Krakowie.

inna sprawa, czy slyszy, czy tylko slucha.

swoja droga po Zenie i mechanicznej pomaranczy lza sie w oku kreci.

 

marius kupil coplanda, a Ty dalej agitujesz na rzecz tego co stare, dobre, sprawdzone......

(ja sam mam prawie 15 letnie kolumny wiec nie jestem przeciwnikiem vintage)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie oceniam brzmienia po wygladzie. Sluchalem tego klocka jakies pol roku temu bo znajomy sobie kazal - jak mowilem brzmienie poprawne bez rewelacji. OK sorry - zapomnialem elfan ze masz poczciwego Marantza CD 50. Tylko do cholery nikt nie potrafi zrozumiec ze fakt iz czesto - nie zawsze - bronie starszego sprzetu (nie wszystkich klockow ale wybranych) wynika nie z tego ze sie nie znam czy brak mi osluchania albo po prostu mnie nie stac ale wlasnie odwrotnie: w przeciwienstwie do wielu mam porownanie a wybieram to co mi pasuje. Nie zawsze wygrywaja stare klocki. O odsluchach pisalem po to zeby uzmyslowic ze nie zamykam sie w 4 scianach ze starymi klockami. Na gielde tez nie chodze. Jest mnostwo fajnych nowych zabawek ktore mnie rajcuja. Problem polega na tym ze zeby kupic cos naprawde dobrego z obecnego sprzetu trzeba wydac sporo kasy. Dziesiejsza budzetowka to potworna tandeta. Dlatego starszy sprzet jest az tak konkurencyjny. Jednak zeby dokonac prawidlowego wyboru trzeba miec wiedze i osluchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

stary ale Ty sobie sam przeczysz

 

>Dziesiejsza budzetowka to potworna tandeta. Dlatego starszy sprzet jest az tak konkurencyjny. Jednak

>zeby dokonac prawidlowego wyboru trzeba miec wiedze i osluchanie.

 

>Problem

>polega na tym ze zeby kupic cos naprawde dobrego z obecnego sprzetu trzeba wydac sporo kasy.

i wczesniej

>bronie starszego sprzetu (nie wszystkich klockow ale wybranych) wynika nie z tego ze sie

>nie znam czy brak mi osluchania albo po prostu mnie nie stac ale wlasnie odwrotnie: w

>przeciwienstwie do wielu mam porownanie a wybieram to co mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

 

Z reszta ten spor copland vs. denon skwitowalbym Twoim cytatem:

 

"Darkul jestes przemadrzaly... Nie mam zaufania ani do Twojego sluchu a tym bardziej konstrukcji opartych na Technicsie zwlaszzca po herezjach ktore przeczytalem na forum a wyszly z twoich ust. Watpie zeby sluchawki pieciokrotnie tansze ( Sennheiser kosztuje 500 Dolarow a Bayerdynamic zaledwie 100) zagraly lepiej ale z ciekawosci pojde sie przekonac podpinajac do porzadnego wzmaka sluchawkowego najlepiej lampy. Zalatwie to jeszcze dzis umowilem sie w salonie na 10. Na pewno napisze komentarz."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wpisach Discomaniaca nie widzę żadnych sprzeczności. Budżetówka, nie tylko dzisiejsza, to rzeczywiście potworna tandeta. Tyle że czasem (bardzo rzadko) trafiają się jakieś perełki. Znacznie częściej wśród drogich klocków trafiają się straszliwe zbuki. Warto kierować się WYŁĄCZNIE odsłuchem, a nie stereotypami, aby wyłowić i jedne, i drugie. Pierwsze by skorzystać, drugie by unikać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie wiem gdzie widzisz zaprzeczenie: moze napisze to jeszcze raz.

Zeby kupic cos dobrego dzis trzeba wydac kupe kasy. Zeby kupic cos dobrego ze starych klockow trzeba miec pojecie i dobrze znac rynek wtorny. Do wszystkiego potrzebne jest osluchanie. Dzisiejszy sprzet do pewnej kwoty to tandeta a i powyzej niej to tez czesto nabijanie klienta w butelke. Stad konkurencja starszych klockow.

Ponadto nie odpowiada mi wspolczesny trend plastikowych napedow i przetwornikow z upsamplingiem "o rozdzielczosci" 24 czy 20 a nawet 18 bitow. Kiedys robilo sie przetworniki 14 16 18 20 i 24 bitowe nie bylo zadnej tandety typu Delta Sigma. Wiadomo ze koszt wykonania takiej aplikacji jest mniejszy. Byly poczciwe PCM 56 58 61 63 1702 i 1704. A teraz? Zupelnie niedawno odsluchiwalem Meridiana G 8 - naped cdrom/dvdrom tona plastiku mimo ze Meridian. jakos gral ale tylko jakos - bardziej podobaja mi sie starsze klocki tej firmy. Na pokladzie oczywiscie kultowy dzis upsampling do 24 bitow i 192khz. To samo MF A 5 czy Copland CDA 822 - ktorych tez mialem przyjemnosc sluchac. No sluchac Coplanda to przyjemnosc ale MF - zadna.

Wracajac do wzmakow: w ofercie wielu firm pozostaja nieszczesne ampli do kina domowego zamiast stereo (Pioneer). Budzetowka jest co najmniej cienka (NAD, HK, Yamaha i inne). Firmy oszczedzaja jak moga. Przykladem tego jest zamieszczona wyzej fotka Coplanda - minimalistyczne wnetrze naprawde nie wiem czym tu sie zachwycac. Brzmienie? Przyzwoite bo jakis poziom trzeba trzymac. Dawniej konstruowano wzmaki wedlug innych kryteriow. Nie bylo masowego oszczedzania jak dzis. Dlatego tez interesuje mnie starszy sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac ale my tu nie o budzetowych Nadach 320bee czy CA i rotelach tylko o klocku sprzed kilku lat własnie,solidnym,masywnym,bez wodotrysków itd.koledzy wiec cos Wam sie potentegowało,chyba ze ja źle to interpretuje:)Nikt tu nie namawial nikogo na budżetówki czy ultra budzetówki.

 

P.S jakie tranzystorki ma denon 1560?? domyslam sie ze ma ich wiecej od Coplanda co mi podpowiedział discomaniac ale czy to sa tej samej klasy??,bo ilosc jak juz wiem nie przekłada sie na jakosc;)pomijajac dopasowanie jak i to to ze liczy sie brzmienie,ja tylko tak z czystej ciekawosci elektronicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze topowe sankeny,copland ma toshiby,czy topowe to ja juz nie wnikam:).Dzieki za info,oczywiscie to nie oznacza ze jesli ma topowe sankeny to juz jest klocek bijacy wzmaki za 10 000 zł,no ale jesli miał bym wybierac miedzy nadem 320 a tym denonem to mocno bym sie zastanawiał i pewnie bym wybrał denona,ale z drugiej strony jest masa konkurencji dla niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"minimalistyczne wnetrze naprawde nie wiem czym tu sie zachwycac'

 

 

hymm jesli dla Ciebie konstrukcja coplanda jest budzetowa ja juz nie wiem co powiedziec......jak powiedziałem jak i Ty,to ze ma po 2 tranzystory to nie oznacza ze ma grac cienko,reszta jest bardzo ok,w koncu sam to powiedziałes.A ze gra dla Ciebie przecietnie,wiesz dla mojego kumpla mój wzmak tez gra normalnie i on nawet rónicy nie odczuwa miedzy swoim ampli do KD yamay 450.....a ja znów patrze na niego jak na głuchego....Jeszcze sie chciałem dowiedziec na czym słuchałes tego wzmacniacza,na swoich 2x25 cm bas bez srednich tonów(tak wynika z opisu przynajmniej) tylko bas i wysokie(czyzby to było dl Ciebie najwazniejsze w prerentacji brzmienia??) czy na innych kolumnach,jesli tak to na jakich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Zyzio angielskiego mnie nie ucz bo tlumaczeniem symultanicznym zajmuje sie od czasow kiedy ty jeszcze do szkoly chodziles albo i ja omijales. Kto na taki sprzet mowi zabytek niech go porowna do wspolczesnych " cacek " w stylu umilowanego przez Zyzia Rotela recze ze szczeka wam opadnie."

 

"a co do MOS Super Optical Class A - to tak: po pierwsze na wejsciu sa tranzystory polowe MOS a petla Super Optical Class A za posrednictwem polaczenia optycznego reguluje spadki mocy przy duzych wzmocnieniach i powoduje ze wzmak jej nie traci stad tylko 400-wattowy toroid przy 150 wattach na kanal...

moglem cos pochrzanic bo sugeruje sie tlumaczeniem z angielskiego a technicznych uprawnien nie mam... "

 

sorry za off topic, ale z tym angielskim to tez jakas sprzecznosc, stary tlumaczeniem symultanicznym to sie paru ludzi w Polsce zajmuje i nie wierze ze musza miec uprawnienia techniczne by przeczytac glupia ulotke techniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

elfan swoimi wpisami sie pognebiasz... NAD 320 i 1560... Chlopie... Litosci... Jestes jednak ignorantem... Sankeny sa znacznie lepsze od Toshiby i to tez powinienes wiedziec... Zdaje sie ze nie wiesz iz wieksza liczba tranzystorow na koncowce mocy to ladniejszy glebszy bas i calosc pasma... Audiofilskie konstrukcje maja minimum 4 na kanal i tu sie od lat nic nie zmienilo... Po 2 to dalej budzetowka... Patrzac na konstrukcje Coplanda to powinien miec STK-a na koncowce - o ile wiesz co to jest.

PS Kiedys zdarzylo mi sie nieopatrznie wymienic w PMA 560 Sankeny na Toshiby i to byla porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elfan

dobre:-)

ja mysle ze discomaniac w ogole coplanda nie slyszal.

poczekajmy pare lat, cena coplanda spadnie do 500zl, i wtedy discomaniac go kupi,

przede wszystkim USLYSZY i bedzie przekonywal takich jak my

ze to jest super klocek, rozwalajacy wszystko do 10kzl.

 

>discomaniac

zadalem sobie trudu by przesledzic Twoje wpisy:

szczerze, z czym tego coplanda odsluchiwales, w jakiej konfiguracji i czy w ogole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

pavulon a kim ty jestes zeby robic off-topic i komentowac to co mam do powiedzenia w innych watkach????

czy sie zajmowalem symultana czy nie ewentualnie kiedy i gdzie to tylko moja sprawa a tobie od tego WARA!!!!! zrozumiales jak sie do ciebie mowi?????

nie tobie oceniac moja wiedze i kompetencje w tym zakresie - faktem jest czasem poniosly mnie nerwy przyznaje sie - ale to chyba kazdego tutaj

wyjscie jest proste: ignor dla co poniektorych forumowiczow i mniej nerwow w zwiazku z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Maciek (houek) szkoda nerwow na twardoglowych... Swiata za tymi swoimi Coplandami nie widza... Jakbys przeczytal ich "o mnie" to bys wiedzial ze obaj - pavulon i elfan - maja owe Coplandy i na tym ich audiofilski swiat sie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ja nie oceniam Twojej wiedzy tylko widze pewne sprzecznosci w Twoich wypowiedziach.

bez urazy, ale mam wrazenie ze szukasz jakiegos dziwnego potwierdzenia swoich wyborow

negujac wybory innych i jakosc klockow, ktore przez lata zdobyly szacunek i uznanie wielu audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to pisalem, ale napisze jeszcze raz, wymieniony copland jest budzetowka w porownaniu do innych

konstrukcji zwlaszcza coplanda. dla mnie nie jest wyznacznikiem jakosci ale to nie powod by mu zarzucac minimalizm bo to akurat wg mnie cecha pozadana. poza tym prawda jest taka ze kazda sroka wlasny ogon chwali, Ty i houek macie denonka i bedziemy sie tak sprzeczac do konca swiata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.