Skocz do zawartości
IGNORED

Co jest grane z Dynaudio?


xajas

Rekomendowane odpowiedzi

przygladam sie tak od lat co tu sie dzieje i odnosze wrazenie ze przynajmniej temat glosniko "zapetlil" sie wokol niewielkiego grona KEF, B&W, Usher, AA, Paradigm, JBL czy SonusFaber. A co jest grane z tak znakomitym produktem jak Dynaudio? Czy nikt nie slucha / sprzedaje w Polsce tych produktow, bedacych synonimem jakosci, trwalosci, neutralnosci i zrownowazonego brzmienia?

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce sprzedaje

Hi-Fi Sound Studio

Chłodna 24, 05-126 Nieporęt, (022) 772 31 66

 

slucham sobie od 10lat na Dynaudio Audience 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię. Dynaudio jest bardzo popularne i cenione na Zachodzie - patrz np. recenzje w brytyjskim What Hi-Fi. W Polsce nie i nie wiem dlaczego, rzadko się pojawiały testy w opiniotwórczych polskich pismach, w szczególności Hi-fi i Muzyka. Z dużym prawdopodobieństwem można pewnie znów można podejrzewać jakieś problemy z dystrybutorem lub jego relacjami z rzeczonymi opiniotwórczymi pismami. No i tym samym rynek się nie wykreował w Polsce. Ja wielokrotnie odsłuchiwałem Dynaudio i pozostaje żal, że polscy audiofile mało o nich wiedzą, bo dla mnie jest to niemalże sztandarowy, esencjonalny "produkt audiofilski". Ciepły, a jednocześnie dość szczegółowy dźwięk, średnica na pierwszym planie, z odpowiednią masą, a jednocześnie uderzeniem.... Słowem, czy to nie produkt, do którego typowy audiofil na tym forum wzdycha. Oczywiście zaraz mogą się pojawić czepialscy, którzy mnie zdewauują, że piszę o firmie a nie o produkcie. Otóż w przypadku Dynaudio specyfika dźwięku wydaje się w dużym stopniu związana z polipropylenowymi midbasami i firmowymi kopułkami tekstylnymi Esotar. Szczególnie polecam podłogowe Audience 72/82 (w zależności od potrzeb basowych). Nie mogę sobie jednakże odmówić prywatnego komentarza, że to sztandarowy produkt audiofilski, ale też w tym negatywnym sensie, że oszukuje, tylko że robi to w bardzo uprzejmy i miły sposób. Tam trudno doszukiwać się wierności i wrażeń jak "na żywo". No bo z audiofilami jest jak z kobietami, potrzebują żeby im mówić piękne słowa w miły sposób, choć dobrze wiedzą, że w tym zazwyczaj nie ma krzty prawdy. Ale czy w końcu są w ogóle kolumny wykonane na zwrotnicach analogowych, które grają wiernie ? Bardzo ciężko, nawet w kategorii "open -no limit" bez względu na cenę. Weźmy na przykład JM Lab Utopia, których słuchałem na Audio Show i do których pewnie część audiofili nie podchodzi inaczej niż na kolanach, a marzenia o ich słuchaniu na codzień wypierają nocą sny erotyczne. A dla mnie to była wielka porażka przez duże P. Jazgot, ot co. I tak to jest z nami - tymi "co słyszą więcej" - nie tylko więcej, ale pewnie też każdy inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz moze byc prosta - ich tanie/srednio tanie glosniki, ktorych w Polsce przeciez sprzedaje sie najwiecej, graja kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam sie z niejaka niesmialoscia, bo wlasnie wystawilem do sprzedazy swoje Dynaudio, ale z drugiej strony po prawie 1,5 roku uzytkowania Contourow 1.1 moge z czystym sumieniem powiedziec, ze pod kazdym wzgledem jest to znakomity produkt i ze gdyby nie warunki pomieszczenia odsluchowego (28m), ktore dla malych podstawkowcow jest jednak za duze, to nie szukalbym niczego innego. Myslalem o zmianie na duze podlogowce Dynaudio, ale ich cena nawet na rynku wtornym jest jednak bardzo wysoka, stad korzystajac z okazji zdecydowalem sie na Ushery Pitdoga. Wlasnie w cenach wyzszych modeli Dynaudio (zwlaszcza w Polsce, ale nie tylko) upatrywalbym jednej z przczyn ich relatywnie niewielkiej popularnosci. Po drugie, co moze wazniejsze, ciagnie sie za nimi opinia kolumn slodkich i ocieplajacych, dalekich od wiernosci itp. Prawdy w tym tyle jeno, ze rzeczywiscie nie sa to kolumny super detaliczne, chirurgicznie tnace pasmo i uszy sluchacza, ale brzmiace bardzo 'naturalnie', muzykalnie i niemeczaco. Zestawialem je z malymi B&W i rzeczywiscie w pierwszym momencie dzwiek B&W wydal sie bardziej atrakcyjny, dobitny, ale po pol godzinie Dynaudio dalej gralo, a B&W nie chcialo sie nam dalej sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego już czasu słucham sobie muzy na najtańszych Audience 42 i są to pierwsze głośniki, które spowodowały, że mam na razie wszystko czego oczekiwałem od dźwięku. Zostawiły w tyle Qadrale Argent 20, Tannoye M2, R2, Paradigmy Monitory 3, AE Aegis One, Xaviany XN 125 (te wszystkie miałem u siebie w domu, więc nie plotę bzdur). Reszta typu B&W, Dali to były odsłuchy gdzie indziej niż w domu, więc może mniej obiektywnie, ale również zdecydowanie na korzyść Dynaudio. I wbrew obiegowym opiniom o "zamulaniu, dosładzaniu itd,itp dźwięku) słucham na nich bardzo dużo naprawdę ostrej muzy i dla mnie osobiście grają z tych wszystkich wymienionych najprawdziwiej (najbliżej jakościowo postawiłbym je z R2 i Xavianami). I nie gadam chyba całkiem od rzeczy, bo przez kilka lat grałem w kapeli i nie wspominam o koncertowym brzmieniu, bo z racji pierwszego równiez nie jest mi całkiem obce:) Z góry pozdrawiam wszystkich zwolenników klubu Dynaudio i tych, którzy za jakiś czas dokonają miażdżących i niepodważalnych wywodów na temat mizerności duńskich wyrobów:) Bo to jest wszystko co chciałem w tym temacie powiedzieć. Howgh!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeszedłem forever do wymiaru DIY dużo słuchałem produktów komercyjnych w przedziale 3 - 20 tys PLN. Generalnie w mojej opinii wśród kolumn jest dużo niewiele wartej "menażerii" i tak naprawdę do 10 k PLN wyróżniały się tylko trzy produkty: Dynaudio (nawet w 42 można juz poczuć to magiczne "coś" w średnicy) - stajnia ciepła i słodka, B&W - stajnia analityczna i dynamiczna - świetny bas - szczególnie polecam niedoceniany tani model 602.5. Ja je (B&W) wolałem w bezpośredniej konfrontacji - z dwóch różnych sklepów audio za zastaw wypożyczyłem w sumie trzy pary głośników Dynaudio i B&W i słuchałem 2 dni w siebie w domu w pokoju. Czasu było więc dość. Wygrało B&W, ale spokojnie mogę sobie wyobrazić, że Dynaudio byłoby dla kogoś marzeniem. Bo w szczególności dźwięk sekcji dętej w muzyce poważnej (np. Jezioro Łabędzie Czajkowskiego) lub gitara akustyczna/klasyczna mają w sobie coś prawdziwego i ujmującego. No ale, że zamulają trochę to też fakt no i basik też nie był za fajny - ale to było z podstawek - Audience 52. 72/82 pewnie byłyby lepsze.

No a trzeci produkt to Avence Signature 7 - dobra aplikacja głośników ScanSpeak-a, które uważałem za najlepsze, które udało mi się słuchać. Muzyczna prawda to pewnie jeszcze nie była ale udawało im się jakoś zaliczyć audiofilski "etap prawdy" - być jednocześnie szczegółowym i analitycznym (na poziomach znacząco wyższych niż Dynaudio) z zachowaniem miękkości (nie mylić z ciepłem) i odpowiednim "doważeniem" średnicy. Ale to było już prawie 3 lata temu i kto wie co bym teraz powiedział ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem niestety nigdy wyższych Dynaudio, trochę się zraziłem niższymi 42 i 52; zawsze były bardzo chwalone, zdobywały nagrody, a u nas kosztowały sporo; w ich cenie było jednak na podstawkę kilka lepszych: ja wybrałem usher, kolega kupił epos, również podstawki proac były lepsze; te maluchy coś w sobie mają, ale za dużo kłamią, mają podbity bas; i dlatego gdy myślę o wymianie kolumn to do tej firmy mnie niespecjalnie ciągnie, aha, i chyba nie są łatwe w wysterowaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie mysle o kupnie tych Dynek od kooka:) tylko mam problem bo auto chce kupic.i mam wybór,skłądac na auto czy te wspaniałe dynki zakupic ;) Wiec Dynaudio nie jest znów tak zapomniane na tym forum:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysterowaniem Dynaudio jest dziwnie. Nie uznaje sie je za trudne do wysterowania, jednak YBA Integre ktora eksploatowalem poprzednio z moimi Contourami 2.0 polegla. Dopiero monobloki Denona zaprowadzily absolutny porzadek z kontrola basu i dopiero z nimi dzwiek w pelni wypelnil pomieszczenie.

Dla mnie Dynaudio ma wlasnie to cos w sobie. Maja taka aksamiltna miekkosc na srednicy, ktora sprawia, ze nie slucha sie zestawow, a muzyki. Ciezko znalezc jakas muzyke ktora zabrzmi na nich ostro i meczaco. Wokale meskie (Rea, Knopfler) brzmia jakby ktos je wlozyl do pokoju. Bas jest dynamiczny, szybki ale jednoczesnie miekki.

Mi osobiscie ten sposob prezentacji odpowiada. Oczywiscie szkola dzwieku B&W i JMLaba ma tez swoj urok.

Poki co planuje jednak nieco stuningowac moje zestawy (szykuj sie MacGyver) bo maja juz pare lat i pewnie co nieco mozna w zwrotnicy poprawic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Popularnosc Dynaudio blokuja ceny - co tu ukrywac bardzo wysokie. U konkurencji mamy toretycznie "wiecej magii", jakies "specjalnie" robione przetworniki, kosmiczne technologie i inny marketingowy bełkot.

W Dynaudio mamy klasyczne zastosowanie technologii znanej od lat, ale w doskonałym wydaniu. Szkoda tylko, ze przestali sprzedawac przetworniki na rynek DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznane to one nie są, może to kwestia mody, lub popularności marek przechodzącej falami.

Ok. dwa lata temu na tym forum, jak też na grupie pl.rec.audio Dynaudio było polecane w co drugim wątku i mocno zachwalane (głównie audience 42 i 52). Myślę że grają w wielu domach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemow z wysterowaniem, to ja bym powiedzial, ze nie tyle Dynaudio sa trudne do uciagniecia (u mnie na poczatku zagraly z HK 670, bylo nie bylo wzmakiem budzetowym i tez bylo niezle), co ze im lepsza elektronike sie im zafunduje, tym lepiej graja. Wzmak nie musi byc extra silny, ale waty musza byc uczciwe.

 

>Elfan

 

Wstydzilbys sie! Jak prawdziwy audiofil moze w ogole zastawiac sie co wybrac, lepsze glosniki czy jakis tam automobil...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie (oczywiscie wszystko jest wzgledne) to 42tki czy 52ki - moje kilkukrotne podejscia do nich konczyly sie zawsze szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio intryguje połaczenie wooferów Dynaudio lub Morel z innym tweeterem, zwłaszcza metalowym. Tak zrobił chociażby Totem w swoim Model 1. To mogłoby być ciekawe rozwiązanie dodające takim kolumnom nieco detaliczności i jak ja to nazywam "zęba" bądź zadziorności na górze. Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Trudne do napędzenia i mało uniwersalne, a średnie tony mało absorbujące. Lepiej odwrotnie, na górze Dynaudio (morel)a na dole coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Wiem, ze sposób, który proponujesz jest najpopularniejszy i często przynosi dobre rezultaty. Frapuje mnie jednak, że połaczenie, które jest teoretycznie bez sensu w praktyce sprawdza sie nieźle. Model 1 Totema Jest produkowany od dawna i zdobył wiele nagród za dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam Dynek i mousze powiedziec, ze McGyver ma racje. Esotec czy Esotar to swietne tweetery. Najgorzej jest niestety z wooferami Dynaudio, praktycznie niezaleznie od zwrotnicy sa lekko zamulone i rozciagaja bas wiec wymagaja dobrego pieca albo pogodzenia sie z tym.

 

Generalnie uwazam Dynaudio za niezly produkt w kazdej kategorii, w ktorej maja swoje modele ale konkurencja jakby nie patrzec jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubilem Dynaudio - bo polubilem Audience 52SE i nadal je lubie, a mam je juz kawalek czasu. dla mnie rowniez firma ta jest pewnym (w rynkowo ograniczonych granicach) synonimem jakosci i powaznego podejscia do produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem kilka razy Dynaudio Evidence i nigdy sie do nich nie przekonalem. Dzwiek byl malo muzykalny, cienki mimo dobrego sprzetu towarzyszacego.

Byc moze antidotum bylaby ciepla lampa...

 

Z kolei Contour 3 gral cieplo i spojnie, ale bez rewelacji i ta cena w Stanach $5000 nie do zaakceptowania.

 

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas>

Myślę, że mało o Dynaudio, bo... zniknęły ze sklepów. Może nie ma na nie zapotrzebowania (co poniekąd dziwne). Oczywiście jest dystrybutor, ale same kolumny, o ile jeszcze kilka lat temu stały w "audiofilskich" sklepach, w tej chwili w wielu miastach są rodzynkami. Zapotrzebowania może zaś nie być z dwu powodów. Po pierwsze mają marną jakość postrzeganą. Nie chodzi mi tu o dokładność ich wykonania, ale o to, że nie są tak atrakcyjne wizualnie (Audience) jak inne kolumny w podobnych przedziałach cenowych. Po drugie przestały być obecne w polskich gazetach, co z kolei spowodowane jest - chyba - zrecenzowaniem niemal wszystkich konstrukcji dostępnych na rynku i niewymienianiu jej od dłuższego czasu. Mylisz się PawelP - Dynaudio było swego czasu bardzo popularne w prasie. Praktycznie cała seria Audience, Contour i - no właśnie, jak się nazywają te olbrzymki;-)? - była zrecenzowana.

A inna sprawa, że - imo - ciężko komuś polecić Dynaudio;-) Wprawdzie w istocie jak mówisz są w miarę neutralne, solidnie wykonane itd., jednakże dla wielu osób, w różnych zestawieniach nie brzmią tak ciekawie jak ich konkurencja. Może po prostu są adresowane do określonego klienta, a ten klient powoli na wymarciu;-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to świetne głosniki, sam kiedyś miałem Contour'y, a ze u nas w kraju jakoś ich nie ma to wina dennego dystrybutora w postaci niejakiego pana z Niepokrętu:-) który ma tylko pojedyńcze pary za mocno zawyżone pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_men =>

"Mnie ostatnio intryguje połaczenie wooferów Dynaudio lub Morel z innym tweeterem, zwłaszcza metalowym. Tak zrobił chociażby Totem w swoim Model 1"

 

Kiedyś miałem możliwość porównać Totem Model 1 z Dynaudio Contour 1.1. Jedne i drugie to małe monitory, najbardziej zauważalna rożnica to zastosowany głośnik wysokotonowy - w Contour tekstylny głośnik Dynaudio, a w Model 1 metalowy.

Dla mnie oraz kilku innych osób które miały możliwość bezpośredniego porówania obu głośników było oczywiste, że zdecydowanie lepszym głośnikiem jest Totem 1. Połaczenie soczyście grającego wysokotonowca z plastyczną średnicą dało świetne wyniki ( nie można nie wspomnieć o fantastycznej przestrzeni ).

Contour 1.1 przy Totem 1 brzmiał jakoś tak smutno, łagodnie i mało przestrzennie.

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Terminator

Ceny to jedno (faktycznie słone). Poza tym warszawskie sklepy, które do niedawna miały w ofercie Dynaudio obecnie same zajęły się dystrybucją atrakcyjnych marek, więc na pana z Nieporętu się wypięły. Tym chętniej, że ów pan nigdy nie należał do łatwych partnerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony marką przesłuchałem swego czasu chyba wszystkie modele audience + podstawkowe countury . Zdecydownie nie w moim guście. Mają swoje specyficzne brzmienie, jak dla mnie bez wyrazu. Jedynie Audience 72 zagrały w miarę przyzwoicie. IMHO głośniki zdecydowanie nie dla miłośników analitycznego brzmienia, przejrzystej średnicy i kontrolowanego szybkiego, urozmaiconego basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedłem do Audioforte, kupiłem 2 płyty Reference Recordings. Przesłuchiwałem je na zestawie NAD 542 (z HDCD) - hybrydowa Jolida - Audience 72. I wiecie co? Klasyka wypadła bardzo bardzo dobrze. Duży przestrzenny naturalny dźwięk, z pełnym zachowaniem detaliczności, wspaniała dynamika. System godny polecenia. W tym repertuarze Dynaudio pokazały wielką klasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się dosyć prosta.

 

Po pierwsze, Dynaudio są chyba dość wymagające wobec wzmacniaczy, niezbyt pasują do lampy i są generalnie pod każdym względem mało efekciarskie, co dosyć ogranicza liczbę potencjalnych nabywców. Dodatkowo producent niechętnie ulega tzw. trendom i wprowadza mało rzucających się w oczy zmian, zwłaszcza w tańszych modelach.

 

Po drugie, ogromną większość audiofili w Polsce interesuje klasa budżetowa i średnia, czyli zakres do ok. 10000 zł. W klasie budżetowej Dynaudio nie oferuje w zasadzie nic, no może Audience 42 się łapią. W klasie średniej jest lepiej, ale tu nie mamy szczęścia do dystrybutora, który wyraźnie koncentruje się na hi-endzie i prowadzenie polityki marketingowej zorientowanej na pozostałe sektory rynku to zupełnie nie jego bajka. W efekcie mamy niedobitki w kilku mało znanych salonach i jedną marną stronę internetową i to tyle w kwestii Dynaudio w Polsce.

 

P.S.

 

Przedwczoraj w Hifi Clubie odsłuchiwałem płyty przed kupieniem na Contourach 1.8 podłączonych do dzielonego Electrocompanieta. Bardzo przyjemnie to brzmiało, pomimo że źródłem był nieco "cykliwy" odtwarzacz dvd Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem jest taki że Dynaudio się byle piecem nie zadowolą. Zagraja przyzwoicie, i owszem (sam miałem kiedyś zestaw Audience 52 i CA), ale maksimum swoich możliwości pokaża dopiero z mocnym tranzystorem wysokiej klasy. Wtedy okazuje się, że wcale nie można zarzucić im braku kontroli czy analityczności. Jednak niewiele osób decyduje się na taki mezalians cenowy. Jeśli ktoś kupuje kolumny w granicach 3-4kzł, to na ogół sięga po hardware z tej samej półki. I tutaj właśnie upatrywałbym stosunkowo niewielkiej popularności Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.