Jump to content
IGNORED

czym zastapic GDN 16/30/12 ?

radzioc

Recommended Posts

wlasnie wyciagnalem z piwnicy moje stare kolumny tonsil scherzo 120 z zamiarem podarowania ich znajomemu wiec postanowielm je sprawdzic i niestety z glosnikow niskotonowych przy wyzszym pzoiomie glosnosci lub przy dodaniu basu slychac "lekkie pierdzenie" sam glosnik jak i zawieszenie sa nieuszkodzone mechanicznie, kiedys je pozyczalem na impreze i sadze ze chyba ktos sluchal ich za glosno i cos uszkodzil sluchajac ich za glosno, nie znam sie dobrze na glosnikach wiec pomyslalem ze chyab trzebaby je wymienic (chyba ze ktos ma inny pomysl) jako niskotonwce pracuja 2 glosniki o oznaczemiu GND 13/30/12 30 W 4 omy - szukalem na stronie tonsila ale nie ma tam nic takiego (w sumie to kolumny sa z poczatku lat 90 ) a cos podobnego wymiarowo ma niestety impedancje 8 om - dlatego mam pytanie czy ktos moze mi poradzic czy mzastapic te glosniki i ew prosilbym o namiary gdzie to moznaby kupic (jestem z lodzi jakby co :) )

Witam!

możesz je zastapić np. ARN 150, z tym żę średnica głośnika jest 150mm czyli taka jak średnica montażowa GDN16/30 lub innym ARN. pozatym bedziesz musiał dostroić obudowe do nowo posiadachy głośników jeżeli są bassreflexowe a jak zamkniete to niema juz problemu. chyba ze zastosowane głośniki bedą całkiem odbiegać parametrami T- S. poszukaj głośników o podobnych parametrach do GDN 16/30/2:

Parametry GDN 16/30/2:

efektywność = 89dB , f = 100 - 5000Hz

fs = 55Hz , Vas = 27 , Qts = 0,48 , Sd = 136*10exp-4*m2 ,

parametry cewki: Re = 3,6ohm , h = 5,1mm , Dc = 25mm

magnes : D * h = 70 * 25 mm

pozdro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.