Skocz do zawartości
IGNORED

czym zastapic GDN 16/30/12 ?


radzioc

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie wyciagnalem z piwnicy moje stare kolumny tonsil scherzo 120 z zamiarem podarowania ich znajomemu wiec postanowielm je sprawdzic i niestety z glosnikow niskotonowych przy wyzszym pzoiomie glosnosci lub przy dodaniu basu slychac "lekkie pierdzenie" sam glosnik jak i zawieszenie sa nieuszkodzone mechanicznie, kiedys je pozyczalem na impreze i sadze ze chyba ktos sluchal ich za glosno i cos uszkodzil sluchajac ich za glosno, nie znam sie dobrze na glosnikach wiec pomyslalem ze chyab trzebaby je wymienic (chyba ze ktos ma inny pomysl) jako niskotonwce pracuja 2 glosniki o oznaczemiu GND 13/30/12 30 W 4 omy - szukalem na stronie tonsila ale nie ma tam nic takiego (w sumie to kolumny sa z poczatku lat 90 ) a cos podobnego wymiarowo ma niestety impedancje 8 om - dlatego mam pytanie czy ktos moze mi poradzic czy mzastapic te glosniki i ew prosilbym o namiary gdzie to moznaby kupic (jestem z lodzi jakby co :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

możesz je zastapić np. ARN 150, z tym żę średnica głośnika jest 150mm czyli taka jak średnica montażowa GDN16/30 lub innym ARN. pozatym bedziesz musiał dostroić obudowe do nowo posiadachy głośników jeżeli są bassreflexowe a jak zamkniete to niema juz problemu. chyba ze zastosowane głośniki bedą całkiem odbiegać parametrami T- S. poszukaj głośników o podobnych parametrach do GDN 16/30/2:

 

Parametry GDN 16/30/2:

efektywność = 89dB , f = 100 - 5000Hz

fs = 55Hz , Vas = 27 , Qts = 0,48 , Sd = 136*10exp-4*m2 ,

parametry cewki: Re = 3,6ohm , h = 5,1mm , Dc = 25mm

magnes : D * h = 70 * 25 mm

 

pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.