Jump to content
IGNORED

Phono stage MC dla wyczynowców..

darkul

Recommended Posts

HA-2542 jest bardzo mało znana kośćią.... która mozna kupić za niewiele a zyskac dużo.

Jest to precyzyjny szybki op-amp ,niskoszumny z dużą wydajnośćia prądową wyjśćia.

Jest to moja aplikacja do bardzo "cichych" przetworników MC pon.150uV.

Polecam.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dołączenie przetwornika MC wymusza zwiekrzenie wzmocnienia... Rfb/Rs=-V/V z tąd na wyjściu preampa mamy odwróconą fazę.

Samo brzmienie tego MC mozna okreslić jako spójne,bogate w wybrzmienia i z duża ilośćia powietrza... takie odczucia miałem z DENONA DL103 czy AT OC AT9... Ortofony tez grały bardzo dobrze..

O układzie który opisujesz [zbalansowanym wejsciu] wiemy ze posiada wade.. ejscia + i - maja inna impedancję[ksiązkowy przykład].

Układy zyratorowe niezawsze poprawnie działają.... po za tym przetwornik mc niepowinien widziec napięcia przychodzacego z wejścia do którego jest podpiety.

Impedancje są faktycznie różne przez pętlę SZ - cóż taka natura układu.....

Dlatego właśnie stosowanie scalaków ma pewne wady - trzeba używac dwóch kostek, zamiast jednej co podwaja koszty. Oczywiście sa kostki z wejściami zbalansowanymi, do współpracy z np. czujnikami ( pomiarowe ) lub mikrofonami ale to inna opowieść :)

Poprawnie zaprojektowany żyrator działa zawsze, kwestia doświadczenia.... Przynajmniej ja nie mam z nimi problemów. Problemy moga byc tylko przy większych prądach wyjściowych, ale to jest to "obejścia".

Żadna wkładka nie lubi napięcia stałego na wejściu, jaki to ma związek z żyratorem, przyznaję się, że nie wiem :) ?

Pozdr.

>Senicz

Oj chiba niebawiłes sie w MC...?

Tak piszesz by pisac..pisać ..pisać.

Gdy byś miał jaka kolwiek MC niskopoziomowa[ do ok.200uV] to bys czegos takiego nienapisał.

Popatrz sobie nawet na dane katalogowe tzw.min.recomented load.

Im lepsza wkładka tym zalecany nizszy R Load od 10 włacznie!

===============================================================================

Znana wszystkim [chyba?] dłubaczom kostak AD797 ma niskie szumy przy współpracy z niskim Rs ..lecz przy wysokich imp.zródła juz tak niskoszumna niejest.

Podobnie jest z innymi chipami,zalezy wszystko od danej aplikacji.

Juz pisalem. Dla sygnalow riaa nie ma nic lepszego niz lampy. A do super niskovoltowych MC tylko trafa. Sam mam preamp Nakamichi do MC z osobnym zasilaczem i dziala kiepsko. Moze nie szumi bo az 5 rownolegle polaczonych pnp chyba 2sb737 na wejsciu ale dzwiek kiepski. Robilem duzo prob i nic nie pomaga. Oczywiscie jak sie ma syfa koncowke to i OP na riaa moze byc i tak sie roznicy nie uslyszy.

Hehe, lampki bardziej maloszumne od opampa. A mnie to tam nie obchodzi bo cichutki szum toleruje a czasami to nawet jest mily. Chyba poeksperymentuje z white noise jak Korwin :)

darkul, jakies sugestie odnosnie zastosowanych elementow ? Sa krytyczne ? Ludzie, zrobta ukladzik a potem narzekajta !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.