Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon przyszłością domowego HiFi?


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Ja rozumiem to w ten sposób, że stefek w przyszłości nie ograniczy się wyłącznie do plików, a będzie korzystał również z "archaicznych" mediów.<br />W. <br />

 

Jak widać różnie można odczytać post.

Co sądzisz vlado na temat tego zdania "Prawdziwe czarne płyty nagrywało się w latach 50tych-60tych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać różnie można odczytać post.

Co sądzisz vlado na temat tego zdania "Prawdziwe czarne płyty nagrywało się w latach 50tych-60tych"

Krzyś, to trochę niefortunnie sformułowane pytanie. Bo co pytający rozumie przez określenie "prawdziwe"? Jeśli rozumieć, że lepiej brzmiące, lepiej aranżowane, o wyższej wartości artystycznej, lepiej tłoczone, to odpowiedź musi być złożona.

Technicznie jakość tłoczenia z pewnością jest dziś wiele wyższa, ale to zrozumiałe. 70co letni rozwój techniki musi coś wnieść. Nie mówię tu o dzisiejszych tłoczeniach komercyjnych na 70letnich truchłach maszyn.

Oryginały z lat 50tych tłoczone z dowolną krzywą korekcji sprawiają dziś spory problem i wymagają specjalnych nakładów kosztów (pre, wkładka, ramię, napęd) aby cieszyć się efektami ich odsłuchu.

Brzmienie często kształtowane według aktualnej mody, pod zestaw lampowy, tubowe głośniki, dziś dla zbliżenia się do ich brzmienia wymagałyby takich właśnie torów odsłuchowych.

Wartość artystyczna zazwyczaj przewyższa dzisiejsze średnie dokonania ucyfrowionych studiów nagraniowych. Prostota urządzeń i techniki nagraniowej wymuszała na artystach wykonania perfekcyjne i bardzo o to dbano.

Dzisiaj również można zdobyć perfekcyjnie wydane płyty, jednak to perełki tworzone przez ludzi wkładających w nie duszę, nie tylko pieniądze:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Sprzedaż CD spada, winyli rośnie. Nie będziemy musieli czekać 15 lat. Z pewnością nie.

Kwestia nowych winyli. Można zaryzykować, że spora część, może nawet większość aktualnych wydań jest zwalona, ale na półkach grubą większość stanowią jednak reedycje. Mamy więc pełną dyskografię Depeche Mode, ale też Iron Maiden, większość płyt The Doors, sporo Floydów, King Crimson itp i te reedycje, które mam są w porządku.

Z tego co kupowałem to mozna się spierać czy first press UK nie zagra lepiej, ale obiektywnie gra to dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Co sądzisz vlado na temat tego zdania "Prawdziwe czarne płyty nagrywało się w latach 50tych-60tych"

 

Krzyś, to trochę niefortunnie sformułowane pytanie. Bo co pytający rozumie przez określenie "prawdziwe"?

 

Włodku,ja po przeczytaniu zdania napisanego przez stefka "prawdziwe czarne płyty nagrywało się w latach 50tych-60tych" odebrałem w ten sposób iż były to najlepiej tłoczone Vinyle pod każdym względem,a wydaje mi się że, większość najlepszych płyt tłoczono w latach jeżeli już 60tych to ich schyłek i lata 70te,być może się mylę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku,ja po przeczytaniu zdania napisanego przez stefka "prawdziwe czarne płyty nagrywało się w latach 50tych-60tych" odebrałem w ten sposób iż były to najlepiej tłoczone Vinyle pod każdym względem,a wydaje mi się że, większość najlepszych płyt tłoczono w latach jeżeli już 60tych to ich schyłek i lata 70te,być może się mylę?

Pozdrawiam.

Można zaryzykować paralelę, że najlepsze czarne płyty, to płyty szelakowe:) Krzyś czytaj również między wierszami.:-) Pod względem profesjonalizmu nagrań i kunsztu wykonawców w tamtych realiach, wiele było na prawdę doskonałych. Mozna zaryzykować stwierdzenie, że do czasów komercyjnych masteringów cyfrowych, winyle były "prawdziwymi" czarnymi płytami.:-)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.