Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon przyszłością domowego HiFi?


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

liamk napisal,

 

"a ja w tym czasie bez zbednych kalibaracji, oddam sie rozkoszom sluchania 2 koncertu paganiniego z mojego, zapewne cyfrowego, zrodla ;)"

 

Oczywiscie skrzypce beda politerafluotoetylenu na fiberglassie a nie jakies "przestarzale" drewniaki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiscie skrzypce beda politerafluotoetylenu na fiberglassie a nie jakies "przestarzale" drewniaki

 

jesli zagraja lepiej od "il cannone" guarneriego del gesu, czyli skrzypiec paganiniego to moga byc zrobione z czegokolwiek . . . material nie ma dla mnie znaczenia ;) Pozatym prosze nie porownywac kunsztu i doskonalosci wybitnych instrumentow ze sprzetem grajacym bo takie porownania nie leza w "dobrym tonie" ;) i w pewnych kregach moga budzic niesmak :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiem co to za zniesmaczone kregi - te same, ktorym nie przeszkadza wyprany dzwiek z poszatkowanej czasowo CD. Pewnie do tego pija burgunda z plasikowych jednorazowych kubeczkow. Elyty. A Guarnieri obsysaja. Tylko Amati roksuja rulezem !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też sobie pogdybam. A może należałoby, korzystając ze zdobyczy techniki, rozdzielić raz na zawsze prawa autorskie od nośnika. Kupowalibyśmy sobie jedną sztukę praw autorskich do nagrania X wykonanego przez Y i remastered by Z. Na zawsze, z możliwością przekazania spadkobiercom bądź odsprzedaży komu innemu. Mając nabyte prawa, zamawialibyśmy sobie dowolnie interesującą nas wersję w ulubionym formacie bądź sami ściągali plik i zapisywali samodzielnie lub wypalali na nagrywarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Zbig, to dość skomplikowane, przepisy dot. praw autorskich i zależnych nie są mi obce ;), to nie do końca tak chodzi, w zasadzie to one są oddzielone, te prawa, od 'nośnika', bo ich podmiotem jest autor lub ktoś kto je od autora nabył a przedmiotem utwór jako dobro niematerialne - własność egzemplarza to insza inszość, no ale nie jest to forum prawne a poza tym wiedza prawnicza kosztuje :)) więc jaśniej nie będę pisać :)))

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za godzinę ;-)?

 

Chodzi mi o to, żeby od jednych kupić prawo użytkowania zapisu a od drugich nośnik. Przecież to w zasadzie już ma miejsce w przypadku ściągania plików z internetu, trzeba tylko pomysł rozszerzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 20 Wrz 2005, 23:44

 

>A ile za godzinę ;-)?

;) za godzinę nie mniej niż najtańsza i nie więcej niż najbardziej luksusowa - oczywiście jest to relatywizowane do miasta, w którym usługi są świadczone ;)) nie na darmo porównują nas do nich :))

 

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd ja mógłbym wiedzieć 'biedny-miś' ;))

w internecie poszukaj Zbig, w internecie jest wszystko :))

pozdrawiam i dobranoc,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wykręcił. To ja też idę spać. Może jutro się dowiem co jest przyszłością domowego HiFi. Z internetu, rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do ad rema ;)

co do trendów lansowanych obecnie przez liderów branży audio-video

- odwiedziłem stronę Philipsa i co znalazłem:

1) 6 modeli odtwarzaczy/nagrywarek DVD z twardym dyskiem, czyli pamięcią komputerową par excellence,

2) 5 modeli odtwarzacz DVD/DiVX/Mp4, czyli dostosowanych do sposobów kompresji stosowanych w komputerach osobistych

oraz

3) 2 (słownie DWA) modele odtwarzaczy DVD/SACD, czyli projektowanych z myślą o jakichś odmianach CD-A

 

W kategorii oferty "zestawy audio" hasłami wiodącymi są Mp3-CD i WMA-CD, RBCD nie jest już w ogóle tematem

 

Technologie i nośniki komputerowe rządzą w segmencie konsumenckim audio-video Philipsa (kategoria "domowy sprzęt audio-video")

oczywiście te wszystkie urządzenia odtwarzają RBCD - ale przecież na przełomie lat 80-tych i 90-tych sprzedawało się jeszcze midiwieże z midi-gramofonikami :) i nie świadczyło to o prospektywności formatu na rynku masowym

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Technologie i nośniki komputerowe rządzą w segmencie konsumenckim audio-video Philipsa

 

meridian z serii G, zwlascza g7 i g8 - hi endowe CD playery - a przeciez w srodku mamy komputerowy cd-rom, komputerowy kontroler ata33, komputerowa pamiec ram, pare romow z programem do zaawansowanego odczytu z CD + zaawansowana korekcja oraz DAC i filtr ktore sa jedyna "nie komputerowa" czescia tego cd playera i zajmuja jakies 20% obszaru plytki. Podejzewam, ze DAC to jakies typowe deltasigmy z oversamplingiem.

 

W studio obecnie standarem sa interfejsy audio (zaawansowane karty dzwiekowe), komputery, nagrywanie na dysk twardy itd. Nawet to co trafia na winyl na 90% zarejestrowane i obrabioane bylo na urzadzeniach cyfrowych.

 

Nie ma co sie bac komputerow, w cyfrowej dziedzinie sa to bardzo zaawansowane i dopracowane urzadzenia a jak juz ustalilismy totalne ucyfrowienie wszytkiego i smierc analogu jest tylko kwestia czasu, a tak naprwde analog umarl juz dawno temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: liamk, 21 Wrz 2005, 13:41

 

z tego co piszesz to raczej śmierć RBCD jest tylko kwestią czasu

 

analog tj. winyl żyje i będzie żyć ze względu na swoją 'duszę' tj. walory pozaużytkowe,

dokładnie tak jak mechaniczne zegarki, wieczne pióra itd. itp.

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także w ofercie Denon-a dwa gramofony a jeśli chodzi o cd-players to tylko trzy zmieniarki, jednopłytowych już nie ma, podobnie Pioneer

wygląda na to, że produkcja jednopłytowych RBCD-playerów to już niszowy segment audio

natomiast gramofony powracają na orbitę zainteresowania Majorów

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjski oddział serwisu Napster ujawnił wyniki badań przeprowadzonych wśród swoich użytkowników.

 

Spośród 750 tys. abonentów aż 150 tys. przyznało, że odkąd korzysta z muzycznego sklepu internetowego, nie kupuje płyt CD.

 

Popyt na muzyczne płyty CD w Wielkiej Brytanii nieznacznie spada i prawdopodobnie bieżący rok będzie słabszy od minionego, w którym wolumen sprzedaży osiągnął rekordowo wysoki poziom 163 mln sztuk.

 

Raport Napstera pokazuje, że zmienia się model konsumpcji muzyki. Wytwórnie płytowe nie mają jednak powodów do obaw - wszak na sprzedaży plików też zarabiają.

 

Od debiutu w maju 2004 r., brytyjski Napster sprzedał około 55 mln piosenek. Aż 80% użytkowników serwisu stanowią osoby w wieku powyżej 25 lat. 75% abonentów to mężczyźni.

 

mp3.pl / 4press.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy tylko miec swiadomosc, ze klienci mp3, wma to nie byli audiofile, ktorzy porzucili LP czy CD na rzecz "nowoczesnej" technologii a najprawdopodobniej osoby, ktore dotychczas sluchaly z kaseciaka i CD w boomboxie a systemu stereo zlozonego z osobnych klockow na oczy nie widzialy, no moze w reklamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nalezy tylko miec swiadomosc, ze klienci mp3, wma to nie byli audiofile,

 

warto zauwazyc ze formaty bezstratne (czyli jak PCM wav audio na CD) staja sie coraz bardziej popularne i raczej wypchna kieyds formaty stratne .. . byc moze nawet za jakis czas za mp3 zaplacisz 5$ a za ape 7$ w internetowym sklepie muzycznym a za plyte CD zapalcisz 7$ plyta, 2$ pudelko+ksiazeczka i 4$ wysylka :) Ja bede kupowac ape :> i tak wszytkie Cd ktore kupuje teraz zaraz ladauja w foramtach bezstratnych na HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: cyjanopan, 21 Wrz 2005, 14:36

dzięki za treściwy w informacje wpis :)

 

po 1.5 roku 750 tys. abonentów z których 150 tys. w ogóle - CAŁKOWICIE - zrezygnowało z CD-A,

założę się, że liczba abonentów rośnie w postępie geometrycznym

Ilu ich będzie za 5 lat? Ilu spośród zrezygnuje częściowo lub całkiem z kupowania CD-A?

Wnioski nasuwają się same.

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie jesli, tak jak darkulowi dysk padnie ? Uzbieralismy przez lata kolekcje ape-ow, bo nam plyty na poleczkach byly nie w smak, zaplacilismy sporo i nagle jak nie gruchnie !

Mozna wypalac plytki ale ja mam zle doswiadczenia z ich zywotnoscia. Chyba, ze wymodeluje sie rynek na wzor pewnegomojego znajomego: interesuja go tylko najnowsze hity i jesli zniknie mu kolekcja zesloroczna, to nic, i tak juz przestal tego repertuaru sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: dudivan, 21 Wrz 2005, 19:07

 

>A co bedzie jesli, tak jak darkulowi dysk padnie ?

back-up copies - tak to się chyba nazywa ;)

Darkul jakiś nieprzezorny raczej jest bo nie przypuszczam, że niepoinformowany

 

>Mozna wypalac plytki...

można, choć mnie komputerowe audio, jakieś wypalania itp. nie interesuje

obecnie z powodów repertuarowych słucham RBCD a w przyszłości, mam nadzieję, powrócę do kalibracji analogowego toru

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A co bedzie jesli, tak jak darkulowi dysk padnie ?

 

jak jemu to nie wiem . . . ja mam macierz dyskowa raid wiec awaria jendego dysku mnie nie rusza. Obecnie dyski po 400 GB mozna kupic za pare stow, a pomieszcza one w ape dyskografie wiekszosci ludzi bo ok 1000 plyt CD . . . zawsze mozna kupic drugi dysk i na nim miec kopie 1:1 czyli mirroring. A jaka potem wygoda w katalogowaniu, szukaniu, playlistach itd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk,

 

to teraz wyobrazsobie siebie jako copywrightera i sprobuj przecietnego czlowieka namowic na macierz dyskowa. Wytlumacz mu co i jak i ...powodzenia ! :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwać to sobie to można, tę 'macierz' znaczy się ;) czy co tam będzie trzeba ;) dowolnie

i dowolnie opakować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sprobuj przecietnego czlowieka namowic na macierz dyskowa.

 

ale ja nikogo nie chce namawiac . .. mi wiso ryba jakich nosnikow kto uzywa. Dyski twarde coraz czesciej laduja w domowych urzadzeniach audio - uzytkownik nawet nie musi o tym widziec. Macierzy prawdopodobnie w nich nie bedzie chociaz moze wlasnie za 5 lat hi endowe playery meridiana :D beda mialy wbudowana maciez a nie tylko jeden dysk. Plytke bedzie wystarczylo wsadzic tylko raz do czytnika, zgra sie na hd i potem juz bedzie mozna odtwarzac w dowolnej chwili bez szukania i wsadzania ponownie plyty. Dysk twardy to naprwde wygodniejszy i oferujacy bardziej niezawodny odczyt magazyn dla cyfrowych danych niz plyta CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszą odpowiedzią na pytanie tego wątku jest rzut oka na zakładkę Analog. W ciągu ostanich 24 godzin dokonano tam 3(słownie: trzech) wpisów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.