Skocz do zawartości
IGNORED

Kity lampowe


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając czasopismo HI-FI news natrafiłem na reklamę firmy oferującej części i schematy do budowy wzmacniaczy lampowych min. na lampach 300 B . Ponieważ trudno mi ( i pewnie innym też ) przełknąć ceny takich wzmacniaczy w sklepach jestem zainteresowany takim kierunkiem rozwijania mojej przypadłości . Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zetknał się , a być może słyszał tego typu konstrukcje ?Cena 500 funtów wydaje się być zachęcająca . I jeszcze jedno , czy amator jest w stanie korzystająć z opisu złożyć takie konstrukcje ? Pamiętam , że na jednej ze stron internetowych ostrzegano przed wysokimi napięciami w tego typu konstrukcjach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to poskładać bez większego problemu, czasami trzeba tylko powalczyć z prowadzeniem masy ( buczenie ). Bardzo ciekawie gra na przykład AN kit one za całkiem rozsądne pieniądze ( SET 300B ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej amplifona za 3000 z allgero? w kitach nie ma obudow. zlaczy/potencjometrow/przełącznikow pewnie tez. dam se reke uciac ze doplacisz jeszcze do interesu 50% wartosci kitu. ale moze warto. nie wiem.

w kazdym razie przygotuj sie na dodatkowe koszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to należy później doliczyć w koszta :)

Ale na ogół wybiera się potencjometry ALPS'a, czasmi DACT'a (900 zł !!!), przekaźniki (do selektora) NAIS'a, Takamishawa i inne, a obudowy z mahoniu. Do tego trafa ręcznie nawijane srebrnym drutem :). A lampki paruje się z puli dajmy na to 100 lamp :)

 

Wtedy mamy już taki sprzęt, za który Jadis i inne "lampowe" firmy żądają majątku (sprzedania samochodu/domu/ewentualnie żony :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niezapominajmy o japońskiej legendzie " od tych spraw" czyli firmie Sun Audio. Na marginesie 2 ich wyroby są w Warszawie, złożone, więc nawet można by posłuchać ( jeden na 300B SE, a drugi to 2a3 w PP ). Może jest więcej, ale o tych akurat wiem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Wiem że nieco stary wątek ale...

Czy ktoś w kraju zajmuje się sprzedażą "kitów" lub lepiej "pół-kitów" (schemat +opis +płytka +uwagi) wzmacniaczy lampowych.

 

Pozdrawiam.

Marek P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Szemis - dystrybutor Audio Note sprzedaje, a przynajmniej na pewno sprzedawał kity AN, a nawet doradzał co i gdzie można by upgreadować. W "najstarszym second handzie" dalej chyba stoi złożony już kit sun audio.... w cenie kitu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wiem, że swojego czasu Kity własnego pomysłu maił Kompel (Warszawa/Ursynów) a jego gotowe produkty np. Biedaku też nie kosztowały majątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf - faktycznie, nie zauwazyłem tego min. przed 300B. Dla mnie jednak jest na tyle fajna, że sobie taką chyba sprawię.

Cortazar - miałeś u siebie KT88?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.