Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjonery


grzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zyzio, dzieki za strone o fazowaniu - okazalo sie, ze dobrze, ze poruszylem ten temat, bo Helion mnie w konia zrobil. Wlasnie pod wplywem jego materialow zajrzalem do gniazda i przelozylem sobie zyly - faze do prawej. Musze to zaraz wymienic.

 

A przy okazji - co ja moge zrobic z uziemieniem, skoro mieszkam na 6 pietrze, a w calym budynku jest istalacja dwuzylowa (tylko 0 i faza). Czy zerowanie bolca wystarczy zamiast prawdziwego uziemienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>shorty20,

Jestem w trakcie zmian, jak zawsze:-), bo wymieniam sukcesywnie system. Zasilanie to starszy model Powerbox v2, kable najtańsze Powerkord Plus. Mam kondycjoner od półtora roku a w przy szafce ze sprzętem słychać tylko trafo Marantza CD6000 :( zresztą w nim niedługo wymienię trafo na inne, lepsze. Teraz niedługo akurat sprzedaje kondycjoner koledze, bo będę kupował Powerboxa v3.0. Mam wielu znajomych którzy mają różne produkty firmy PAL i nie zgłaszali nigdy zastrzeżeń, a mają naprawdę systemiki audio w cenie połowy auta księdza Rydzyka:-). Podobno od samej sieci dużo zależy. U mnie w Baltlabie czasem nawet trafo brzeczy, cicho bo cicho, nie przeszkadza mi to aż tak, kondycjoner milczy jak grób. O gniazdka mnie nie pytaj, ja tylko tam wtyczki wsadzam :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>terminator O.K. -zostałem zachęcony do odsłuchu.Jak będę miał chwilę to spróbuję pozyczyć PALa v3.o i posłuchać .Zajrzałem na stronę o Tobie i dodam tylko ,że gdy podobał mi się PAL też grałem na VdH First i Wind Coś w tym jest .W hi-fi napisali, że Baltlab raczej lubi inne okablowanie ale to juz sprawa gustu .Z czasem zachęcam do eksperymentów z zamianą gniazdek .Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldbeat napisal:

 

"Po otwarciu obudowy poczułem się oszukany. " i 'Właśnie, chciałem kondycjoner, a dostałem trafo separujące. Sprzedawca się pomylił."

 

Mysle ze skoro otwarcie Idhosa wywolalo w tobie tak silna reakcje, to otwrcie urzadzen BPT lub Equi=Tech za kilka tysiecy dolarow moglo by cie przyprawic o zawal. Tak sie bowiem dziwnie sklada, ze obydwa te urzadzenia bazuja w swojej budowie na transformatorach toroidalnych, a scislej mowiac - ich naturalnej zdolnosci filtrowania zaklocen. Zadnej magii - czysta fizyka.

 

Ponizej zamieszczam zdjecie wnetrza BPT. Aby nie bylo niedomowien - ten prostopadloscian, ktory widac obok trafa to OPCJONALNY filtr RFI/EMI, a widoczne nakladki na kable to Bybee Quantum Purifiers - rowniez OPCJONALNE. W standardzie otrzymujesz "tylko" trafo, czyli dokladnie tak jak w Idhosie. Tylko kilka razy drozej. I do tego jest to wysokiej klasy, ale jednak seryjne trafo Piltrona, podczas gdy Idhos stosuje u siebie trafa wlasnej konstrukcji, recznie nawijane, z odpowiedniej jakosci rdzeniem.

 

Wiecej info:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Jezeli mamy byc juz tacy dokladni, to jedyne kondycjonery na swiecie jakie znam robi PS Audio, Accuphase i IsoTek. PAL robi tylko takie lepsze filtry sieciowe.

[obrazekLUKASZ-270830_1.jpg] [obrazekLUKASZ-270830_2.jpg]

post-579-100009480 1170265047_thumb.jpg

post-579-100009481 1170265045_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>shorty20

Powerbox ma dedykowane gniazda do zrodla i wzmacniacza, albo jak kto woli to urządzen cyfrowych bardziej wrazliwych na zasilanie i tych co ciagną wiecej prądu.

>Elberoth

Cieszę się że teraz nie mam trafa separacyjnego np za 2999$ :). Jak cię stac na Accuphase'a to gratuluje. Jezeli podoba ci sie idhos proponuję deal: Dam ci swojego wzamian za parę szt Black Gate'ow - wchodzisz?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał nową wersję, to moglibyśmy pogadać - ten twój jakiś taki oldschoolowy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i bym zapomniał - zdjęcia szczegółów budowy Idhosa. Tak jak mówiłem - jakość wykonania w obecnej wersji nie ustępuje niczym mojemu pre Krella czy Bel Canto, a także wspomnianemu wcześniej PALowi. Wpływ na brzmienie mojego systemu, za było nie było ponad 100k zł w detalu, też jak najbardziej pozytywny.

[obrazekLUKASZ-270896_1.jpg] [obrazekLUKASZ-270896_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100009476 1170265055_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>terminator Chodzi właśnie o zabawę z gniazdkami dedykowanymi oczywiście tzn kabelek od pieca wkładam tam gdzie są gniazdka od pieca a cd tam gdzie cd .Zazwyczaj jest kilka gniazdek do pieca i kilka do cd -oczywiście zależy to od portfela i ilości klocków .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>shorty

Mam dwa gniazdka separowane do pieca lub dwa nie separowane. Podłączenie do któregoś z dwoch bez różnicy w brzmieniu. W Idhosie pamietam mialem trzy rozne brzmienia na trzech roznych gniazdkach - moze tak miało byc:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>terminator Myślę że nie .Kondycjoner nie powinien być dodatkowym elementem toru audio ,tylko jego uzupełnieniem ,nieprawdaż ? Wyczyszczony i teoretycznie "doskonały " prąd powinien być w każdym gniazdku taki sam-oczywiście dedykowanym .P.S. Mój PAL grał z każdego gniazdka inaczej .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>shorty20

Żartowalem z tym ze tak mialo byc w Idhosie, to nie ta liga. Jesli chodzi o Powerboxa, to broń boze nie namawiam, sami zdobądzcie doswiadczenie i wydajcie tyle kasy na rózne wynalazki co ja za nim zakończyłem temat zasilania. Jesli chodzi zaś o gniazdka to nie gra napewno inaczej. Posluchaj, zobacz, bedziesz wiedzial na pewno:).Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>terminator Ja też nie namawiam do PW bo to jest wydatek rzędu 1200 USD .Posłucham PALa i będe miał porównanie choć będę się musiał trochę pogimnastykować -wszyskie moje sieciówki mają wtyczki USA.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady -> odnoszę nieodparte wrażenie, że mam do czynienia z wyznawcą spiskowej teorii dziejów, którzy wszędzie węszy podstęp, szwindel i masonów ... musisz mieć chłopie ciężkie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth napisał do mnie:

 

Mysle ze skoro otwarcie Idhosa wywolalo w tobie tak silna reakcje, to otwrcie urzadzen BPT lub

>Equi=Tech za kilka tysiecy dolarow moglo by cie przyprawic o zawal.

 

 

Elberoth ---->>>

 

Czyżbyś nie wyczuł żartobliwego tonu mojej wypowiedzi? :-) Moje serce wiele razy było wystawiane na próbę, że tak zawężę wypowiedź do tematyki audio. W kraju, gdzie transformator toroidalny w krzywej puszce aspiruje do miana kondycjonera wszystkiego można się spodziewać. Kupujemy nie tylko "uchem". Bacznie się przyglądam urządzeniom, których brzmienie czy obraz zwróciły moją uwagę. Ja organicznie nie trawię partaniny, ruszających się kolców, farby z zaciekami, odpadającego forniru , pokrzywionych szufladek i postrzępionych kabli. To brak szacunku do klienta niezależnie od ceny tego czy owego komponentu. W Hi-Fi i M. w teście kolumn ( chyba Qba ) za ok. 6000 zł. recenzent zwrócił uwagę na niedbałe wykończenie skrzynek i "opakowanie", czyli połamany styropian w wymiętym pudle. I napisał, że tak się do klienta nie startuje. Miał rację. Przykłady można mnożyć. I nie są to bynajmniej przykłady z Allegro. Dlatego jestem posiadaczem "trójki" PALa. Nie znalazłem tam nic, czego można by się czepić. Sprzęt jest perfekcyjnie wykonany, oznakowany i zapakowany. A że spełnia swoje zadanie jako filtr czy jak tam zwał, jest poza dyskusją. Efekt soniczny boxa może się podobać lub nie. W połączeniu z przewodami Ultimate bardzo mi pasuje i nie szukam dalej.

 

Uważam, że nie ma drugiej szansy, żeby zrobić pierwsze dobre wrażenie. :-)

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po tygodniu "posiadania" zwróciłem pożyczoną mi do odsłuchu ( dzięki uprzejmości sprzedawcy) listwę pewnej firmy XXX. Cena jej dość wysoka, wykonanie bardzo solidne, solidny kabel. Działanie: w moim systemie całkowicie nie do przyjęcia. Urządzenia, które na co dzień brzmią analogowo- raptem upodobniły się do bezdusznego cyfrowca. Kiedyś wielokrotnie miałem rózne kondycjonery i inne stwory tego typu w odsłuchach. Przenigdy nie wniosły nic pozytywnego do brzmienia. Owszem zawsze było inaczej. Nie można jednak było tego uznać za lepiej. Być może jest to zasługa autonomicznej sieci prądowej? Być może przyczyna tkwi w dzielnicy, gdzie nie ma zakładów przemysłowych? Doszło do tego, że przestałem wierzyć we wszelkie poprawiacze prądu, podobnie jak większość polskich konstruktorów, dając dowody w swych wywaiadach dla jednego z pism audio. Z moich spostrzeżeń (usłyszeń) wynika, że jak urządzenie ma dobrze zrobione zasilanie, to nic mu nie potrzeba. Mam więc wrażenie, że kondycjonery są produkowane tylko po to, by była możliwość wyciągnięcia forsy jeszcze z jednego gadzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondycjonery nie tylko wpływają na dzwięk, gdzie ich udział może być dyskusyjny. Ja zasilam z kondycjonera również telewizor Panasonic TX36PL30,DVD,DVB i tutaj ocena jest już bardziej jednoznaczna bo widoczna.Obraz jest lepszy, czystszy,większa głębia kolorów oraz ich nasycenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Elberoth

 

Jestes w ogromnym bledzie , bo nie o mnie np: chcieli uczciwi ludzie robic audycje w " Radio Z " kwestionujac uczciwosc i tzw. kregoslup moralny heheheeeeeeeeeehahahahaaaaaa :O) Bingo :O) Czekam na cieta riposte

a moze pozew do sadu ;O) widzisz tak jak pisze Oldbeat pierwszego dobrego wrażenia nie da się niczym juz zastapic - niestety nie da :O(

 

-> Zydelek

 

Jak ci z tym dobrze to ok , zazdroszcze :0) a w jakiim miejscu w Polsce jest taki rewelacyjnie czysty i stabilny prund ?!!!

 

pzdr Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady -> faktycznie sprawa glosnikow ktorych nie sprzedalem (podkreslam - NIE SPRZEDALEM) jednemu z forumowiczow byla szeroko omawiana na tym forum ok roku temu. mam jednak wrazenie, ze po tym krotkim spieciu, cisnienie dosc szybko spadlo po obu stronach. osobiscie, zwisa mi to teraz kalafiorem.

 

A dla ciebie Rady, mam jedna RADE - wroc lepiej do zadawania swoich pytan w stylu "jak podlaczyc glosniki w kinie domowym" - wiekszy bedzie z ciebie pozytek jak nic nie masz do powiedzenia, zarowno w tym temacie jak i w innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratujcie! Do ktorej dziurki goraca zyla? Pod wplywem dyskusji w tym watku zaczalem przepytywac - elektrykow, sklepy audio, oraz sprawdac kontroloka w roznych gniazdkach. Odpowiedzi i pomiary daja efekt statystyczny - raz tak, raz tak. Co macie w swoich gniazdkach? I czy jetescie pewni, jak POWINNO byc? Punkt wyjscia jest taki: na gorze bolec uziemiajacy, POD nim dwie dziurki - lewa i prawa. Do ktorej faza, do ktorej zero???!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zydelek Też zazdroszczę prądu .Bardzo dużo piszemy tutaj o walorach brzmieniowych ,które dla każdego są inne jak różne są gusta (i słuch -nie obrażając nikogo ,sam nie jestem doskonały )Zapomnieliśmy o jednej waznej sprawie tzn ochrony naszych drogocennych zabawek przed wpływem niepoządanych czynników zewnętrznych .Myślę ze wielu z nas forumowiczów ma małe dzieci i wie co znaczy znienacka przekręcona gałka do oporu .Gdy nie używałem kondycjonera lub używałem kilku modeli " wiodących na rynku" ,zdarzyło się kilku krotnie ,że zabezpieczenie wzmaka wyłaczało go .Dopiero zastosowanie PW dało mi pełen komfort zarówno brzmieniowy jak i psychiczny ( w sensie ochrony ) Przy klockach za często naście kzł ten komfort jest bardzo wazny,dlatego długo szukałem urządzenia ,które jednoczesnie chroni i nie MA WPŁYWU NA CHARAKTER BRZMIENIA co ważne gdy bawimy się na pewnym poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na to prosty sposob : zakladajac ze Twoja lewa reka jest wtyczka sieciowa urzadzenia , a palce srodkowy (przez niektore blondynki nazywany palcem "fuck you" ), wskazujacy i kciuk bolcami wtyczki to L odpowiada srodkowemu , wskazujacy to zyla ochronna , a kciuk to N , czyli nasze rodzime zero . Oczywiscie tak jak wynika to z "geometrii" dloni ,wskazujacy jest powyzej pozostalych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pentaton

Spokojnie: bolec na górze, gorący L po lewej stronie, N po prawej, na L świeci próbnik, to normalne, że w różnych gniadkach jest różnie - jak masz gniazdko tzw. bliźniacze to w jednym jest dobrze, a w drugim źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penetrator, nie pekaj. niewazne jaki kabel to ktorego wyprowadzenia. wazne byz nie polaczyc fazy do PE. to bez znaczenia. tylko fachowcy to unormowali to zeby nie bylo zametu takiego jak tu laicy-audiofile wprowadzaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Brencik

Pisz sobie co chcesz, ja akurat "słyszę polaryzację" - jak mam prawidłowo włożona wtyczkę przestrzeń jest o wiele lepsza, a i wokale bardziej wypełnione, w tym wypadku nie ma mowy o "audiofilskiej ściemie" ;-) Na Pianocrafcie "prawidłową fazę" słychać szczególnie wyraźnie w przypadku tunera - przestrzeń !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.