Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz NAD C541i - Problem

BuLa

Recommended Posts

Kolega posiada od 2ch lat odtwarzacz jak w temacie. Od pewnego czasu zmaga sie z nastepującym problemem:

od jakiegos czasu jest tak, ze tacka (szuflada) nie zawsze chce wyjechac (najczeciej zaraz po tym jak sie wlaczy urzadzenie). Po nacisnieciu open swieci sie tylko na wyswietlaczu open i nic ponadto, pozostale funkcje w odtwarzaczu dzialaja. Zazwyczaj pomoga pukniecie palcem w panel od szuflady. Ostatnio nawet gdy nie ma plyty w srodku czasem tacka nie chc wyjezdzac.

Czy ktos z czytelnikow forum spotkal sie z podobnym problemem? Ewentualnie prosze o namiary kogos (prywatnie lub serwis) kto potrafi naprawic taka usterke.

Pozdwawiam.

kiedys koledze naprawiałem podobno usterke w jakims starym sony - tam była to sprawa paska którym przenoszony był napęd z silnika na otwieranie napędu, troche to niejasno napisałem.... po prostu gumowy pasek od otwierania napędu się ślizgał. wymiana paska pomogła.

Witam

Miałem kiedyś podobny problem z moim c541. Jednak u mnie niewyjeżdżająca szuflada to był tylko jeden z problemów. Przede wszystkim odtwarzacz miał kłopoty z identyfikacją płyt - oryginalnych! Panowie w serwisie firmy TRIMEX w wa-wie wymienili mi tzw. 'regulator prądu napięcia lasera' (nie wiem co to za ustrojstwo!) i problem zniknął ...na póltora roku. W maju tego roku miałem znów to samo. 150,- złotych i mój c541 jest zdrowy. Na jak długo? heheee ;-)

• 1 year later...

Witam wszystkich.

Pozwalam sobie podłączyć do tematu, ponieważ również mam mały problem z tym odtwarzaczem. Polega on na tym, że po wysunięciu tacki, polożeniu plyty i zamknięciu szuflady płyta nie zostaje wczytana. Słychać, że płyta się kręci, coś tam przez chwilę warczy i nic, na wyświetlaczu migające kreski. Płyta zostaje wczytana dopiero po czasem kilkunastokrotnym otwarciu i zamknięciu szuflady, potem już idzie bez zająknięcia do końca. Problem powtarza się co jakiś czas, np. po przesłuchaniu jednej płyty i włożeniu następnej. Co to może być i czy ktoś z Wrocławia znający się na tym zajrzałby do środka i naprawił ? NAD ma 5 lat i chodził bez zarzutu, eksploatowany mocno nie był. Wydaje mi się, że laser jest w porządku. Problem jest raczej natury mechanicznej. Pozdrawiam.

Zwrotnik, domyślam się że Twoj otwarzacz nie ma tego magicznego "i".

Jeśli tak, to wszystko jasne, sanyo zaczyna grymasić, uzyj wyszukiwarki, swego czasu sporo walczyłem z tymi napedami, sporo też nich pisałem na forum.

Pozdrawiam

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.