Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz NAD C541i - Problem


BuLa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega posiada od 2ch lat odtwarzacz jak w temacie. Od pewnego czasu zmaga sie z nastepującym problemem:

od jakiegos czasu jest tak, ze tacka (szuflada) nie zawsze chce wyjechac (najczeciej zaraz po tym jak sie wlaczy urzadzenie). Po nacisnieciu open swieci sie tylko na wyswietlaczu open i nic ponadto, pozostale funkcje w odtwarzaczu dzialaja. Zazwyczaj pomoga pukniecie palcem w panel od szuflady. Ostatnio nawet gdy nie ma plyty w srodku czasem tacka nie chc wyjezdzac.

Czy ktos z czytelnikow forum spotkal sie z podobnym problemem? Ewentualnie prosze o namiary kogos (prywatnie lub serwis) kto potrafi naprawic taka usterke.

Pozdwawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys koledze naprawiałem podobno usterke w jakims starym sony - tam była to sprawa paska którym przenoszony był napęd z silnika na otwieranie napędu, troche to niejasno napisałem.... po prostu gumowy pasek od otwierania napędu się ślizgał. wymiana paska pomogła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem kiedyś podobny problem z moim c541. Jednak u mnie niewyjeżdżająca szuflada to był tylko jeden z problemów. Przede wszystkim odtwarzacz miał kłopoty z identyfikacją płyt - oryginalnych! Panowie w serwisie firmy TRIMEX w wa-wie wymienili mi tzw. 'regulator prądu napięcia lasera' (nie wiem co to za ustrojstwo!) i problem zniknął ...na póltora roku. W maju tego roku miałem znów to samo. 150,- złotych i mój c541 jest zdrowy. Na jak długo? heheee ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

Pozwalam sobie podłączyć do tematu, ponieważ również mam mały problem z tym odtwarzaczem. Polega on na tym, że po wysunięciu tacki, polożeniu plyty i zamknięciu szuflady płyta nie zostaje wczytana. Słychać, że płyta się kręci, coś tam przez chwilę warczy i nic, na wyświetlaczu migające kreski. Płyta zostaje wczytana dopiero po czasem kilkunastokrotnym otwarciu i zamknięciu szuflady, potem już idzie bez zająknięcia do końca. Problem powtarza się co jakiś czas, np. po przesłuchaniu jednej płyty i włożeniu następnej. Co to może być i czy ktoś z Wrocławia znający się na tym zajrzałby do środka i naprawił ? NAD ma 5 lat i chodził bez zarzutu, eksploatowany mocno nie był. Wydaje mi się, że laser jest w porządku. Problem jest raczej natury mechanicznej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnik, domyślam się że Twoj otwarzacz nie ma tego magicznego "i".

Jeśli tak, to wszystko jasne, sanyo zaczyna grymasić, uzyj wyszukiwarki, swego czasu sporo walczyłem z tymi napedami, sporo też nich pisałem na forum.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój NAD to C 541i, wyszukiwarki użyłem, dlatego podłączyłem się pod ten wątek. A z podobnym problemem się nie spotkałem na forum. Było za to mnóstwo innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sony wariuje, tym lepiej, jest ~2x tańszy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wariuje napęd, nie laser ( KSS 213 C, sprawdzałem w środku ). Co robić ? Do Trimexu za bardzo nie chce mi się wysyłać. Czy mogę zrobić coś z tym sam ? Wiedzy technicznej nie mam, ale szybko się uczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na www.czytniki.pl, KSS 213C razem z mechaniką kosztuje 25,- za sztukę. Czy wymiana samemu to duży problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Kss213c z blachą czyli ksm213, wymienia się łatwiej jeżeli z czytniki.pl o polecam, kupowałem ten laser i mają dość dobre i ciche silniki, a sama wymiana to przy małej wprawie 30 minut ostrożnych działań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, wymiana to chwila-moment, naped tani jak barszcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wymiana polega tylko na odkręceniu starego, przykręceniu nowego, usunięcia fabrycznej zworki i tyle ? Nie trzeba nic regulować, podkręcać itd ? A jeżeli trzeba to gdzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prosto to nie jest, zwykle trzeba zdemontowac tacę, albo dostać sie od dołu, podpiąć kable, odlutować zworę, raczej bez regulacji, chyba że coś nie działa poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dla laika to nie jest takie proste, chodzi o kolejność działań, musiałby jakiś dobry człowiek opisać to krok po kroku jak w poradnikach dla gospodyń :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.