Skocz do zawartości
IGNORED

Electro World - ceny w dół?


3.14-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku pojawił się nowy gracz - brytyjski Dixons Group. Zapowiada, że będzie miał niższe ceny niż w marketach Media Markt czy Avans. Niektóre akcesoria mogą stanieć o ponad połowę - pisze "Gazeta Wyborcza".

 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", rozpoczęła się właśnie kampania Dixons Group, brytyjskiej sieci marketów z elektroniką, która w październiku otworzy w stolicy swój pierwszy sklep o powierzchni ok. 5 tys. m kw.

 

A to dopiero początek. Nieoficjalnie wiadomo, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat firma działająca w Polsce pod szyldem Electro World chce otworzyć blisko dziesięć sklepów, m.in. w podwarszawskich Jankach, na Targówku oraz prawdopodobnie w Gdańsku.

 

By przyciągnąć polskich klientów, Electro World deklaruje otwarcie: "Nasze ceny będą najniższe na rynku!!!". To rękawica rzucona największemu konkurentowi Brytyjczyków na kontynencie - niemieckiej sieci Metro, do której należy pół tysiąca marketów Media Markt i Saturn. Jej przychody w ubiegłym roku wyniosły ponad 12 mld euro.

 

Ciekawe co z tego wyjdzie, ale trzymam kciuki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zmieni

autorem tego tekstu jest jakis idiota nie majacy pojecia o konkurencji

tekst jest pozbawiony jakichkolwiek faktow i dowodow

a owe 50% jest wyssane z palca

dixons moze na poczatku konkurowac cenami workow do odkurzacza co najwyzej

w krotkim okresie zastosuje kilka cen dumpingowych - ale twierdze, ze bedzie o nich glosno

na reklamowkach folderach etc a jak przyjdzie co do czego to sie okaze ze w internecie i tak mozna

kupic duzo duzo taniej - co jest oczywiste i zrozumiale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oczywiste, ale przecież wyraźnie napisane, że ceny niektórych AKCESORIÓW moga potaniec o połowę. Po pierwsze mogą nie znaczy muszą, po drugie akcesoria to m.in. worki na odkurzacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepino

(Konto usunięte)

Cześć,

 

Pewnie na początek ceny będą zachęcające, ale później wszystko wróci "do normy".

W Czechach, gdzie EW jest już obecny, wcale nie ma takich niskich cen - fakt, że konkurencja "normalnych" sklepów jest tu mała.

Ceny w sklepach internetowych ok 20-30% niższe niż w EW (a i tak nieco wyższe niż w e-sklepach w Niemczech).

Tak więc bez większych oczekiwań, ale może być jakaś niespodzianka (przynęta) na zachętę.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

bylem dzis w electro world,rozgladam sie za jakims telewizorem.

i poczulem sie jak jakis zaprzeproszeniem rumun.

Stosy 29 calowych tv 50hz!!! (ktorych juz nikt nazachodzie nie kupi) nie pozwolily mi przejsc pod sciane z lcdkami,tam tez nienajlepiej,maly wybor,drogo,juz taniej w media markt.

porazka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem (w okresie między świętami a Nowym Rokiem), poogladałem i stwierdziłem, że juz więcej moja noga tam nie postanie. Żenada - nie zdziwię się jak za pół roku mało kto będzie tam zaglądał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walą ludzi w pupcię w tych electromarketach a cenami to dosłownie zabijają, aż strach się bać co będzie jak otworzą kolejny market electrocoś tam, enty z rzędu, jak ceny polecą w dół na łeb na szyję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro World to siec brytyjska wiec nie liczcie na niskie ceny ;) Elektronika tam kosztuje jak w USA tylko, ze zamiast USD sa GBP.

Podobno buduja w Warszawie amerykanski WALMART. Jesli to prawda to powinien "wykosic" franzucow i anglikow cenowo. W Walmart przykladowo odtwarzacz DVD z wyjsciem HDMI + upscalarem do 720p lub 1080i kosztuje $73 a prosty DVD z wyjsciem component progressive scan (czyta wszystkie regiony i ma zasilacz 110/220) kosztuje $35.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć co tam siedzi w środku:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strach pomyslec co siedzi w niskich modelach panasonic / philips / sony itp. w ktorych upsamplingu video nie uswiadczysz a czesto nawet progressive scanning (a i tak kosztuja bardzo duzo w Polsce), sa to poprostu badziewia na starych podzespolach i znana marka. Interesowalem sie tez dvd manta z wyjsciem VGA okazalo sie ze sygnal video po VGA to maks 480p ;) i nie ma mozliwosci zmiany rozdzielczosci (tragedia).

Moze WALMART poprawi systuacje konsumentow elektroniki w Polsce jak go nowa ekipa rzadowa wpusci ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden aspekt BARDZO wazny dla konsumentow (a tak malo zwracacie na to uwage!) to polityka zwrotow. TAK, bo jesli z jakichkolwiek powodow zakupiony przedmiot nie spelnia naszych oczekiwan dobra siec powinna zwrocic pieniadze. Np. w WALMART jest to 90 dni z paragonem. W praktyce jest jeszcze liberalniej, np. w WALMART w Denver oddalem uzywany trimmer po ponad 5 miesiacach, przemila pracownica dzialu zwrotow powiedziala ze zaklasyfikuje mi to jako "zgubiony paragon" i oddala z usmiechem pieniadze.

W sieci COSTCO mozna zwracac towar BEZ OGRANICZEN tj. przykladowo znudzi nam sie po 3 latach play station 2 (bo np. wchodzi play station 3) to mamy prawo oddac sprzet bez powodu i oddaja cala pierwotna sume. Wyjatek to komputery i laptopy (do 6 miesiecy) i software (nie przyjmuja zwrotow programow komputerowych bez powodu).

 

Dobrze by bylo aby taka RETURN POLICY stala sie rowniez w Polsce elementem konkurencji.

Jak to jest w sieciach GEANT, AUCHAN, CARREFOUR, ELECRO WORLD, EURO, MEDIA MARKT itp? Czy maja jasne, latwo dostepne i przyjazne dla klientow zasady zwrotu towarow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi.

Temat znam z ust kolezanki pracujacej w serwisie GEANT. Sprzety typu no name kupowane w sieciach nie maja wlasnych serwisow. Serwisy maja tylko duzi potentaci. W zwiazku z tym duzu ludzi kupuje takie tanie rzeczy i kiedy zbliza sie granica 12- miesiecy(koniec gwarancji) powoduje jakies male uszkodzenie.A poniewaz nie ma serwisu, wg warunkow gwarancji przysluguje zwrot kasy albo wymiana sprzetu. I wiele ludzi tak robi.

Polak potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przez takie "cwaniackie" zachowanie klientów w tym kraju za mojego życia nigdy nie będzie normalnie

nie interesuje mnie, że większość społeczeństwa to lenie bez ambicji, których stać wyłączenie na tandetę...

oczywiście trudno takiego zwykłego polskiego klienta szanować, skoro liczy się dla niego cena, a nie jakość.

większość sprzedawanego sprzętu nie zabrałbym do domu nawet za darmo, bo szkoda byłoby mi miejsca...

u nas wciąż w "katolickim" społeczeństwie człowieka, który dużo zarabia, często kosztem prywatnego czasu wciąż postrzega się jest jako tego "złego..." (słynne... musiał ukraść albo bo ona ma układy.... itp)

z kolei zachowanie, które opisano powyżej uważane jest jako wyraz zaradności życiowej...

tak - zarabiam sporo więcej niż średnia krajowa i stać mnie aby nie zabijać się w Leklerku o proszki.

nie muszę stać w 30 minutowej kolejce aby zapłacić rachunek za np. gaz 2 złote taniej

nie muszę kupować tandety za 500 zł, aby pochwalić się przed sąsiadami "mnie też stać na KD"

moją inwestycją roku nie jest kupienie trzech telewizorów z promocji, ale dobrze zainwestowanie gotówki, np. w fundusze inwestycyjne, dzięki czemu stać mnie na np. dobre wakacje

do sklepów chodzę aby coś kupić, a nie dla zabicia czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman >

 

Hehe... Wyobraź sobie, że taki student jak ja, który w zasadzie nie zarabia nic, myśli podobnie jak Ty. ;P Niestety na baaaaaardzo dużo rzeczy mnie nie stać, dlatego po prostu nie kupuję. A w myśl zasady, że tylko bogatego stac na tandetę, jak mam zamiar cos kupić to całymi miesiącami wcześniej oszczędzam. Może to co będzie moim zakupem roku dla Ciebie to jeszcze będzie tandeta, ale nigdy to nie było nic z promocji w Tesco, Leclerc itp. :P Chyba nie jest ze mną tak źle, nie? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też na wiele rzeczy nie stać z pierwszej pensji. znowu nie jest ze mnie żaden potentat finansowy...

oszczędzam, inwestuję kiedy mogę. kupuję rzeczy, które mają mi dać satysfakcję a nie dlatego, że są tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano, no co ty? Jak wejdzie Walmart, to pokaza sie jeszcze gorsze od obecnego smieci na polkach. Spojrz zreszta co sprzedaje Costco, jest coprawda jeden, lub dwa modele Bravia, jakis Pioneer ale pozniej to juz wszystko OEM z wymyslna nazwa. Zobacz jak funkcjonuje Olevia. Nawet kiedys przejezdzalaem, poniewaz mieszcza sie w City of Industry. Grupa chinczykow odbierajacych kontenery z San Pedro. W Walmarcie przyznam sie, ze nigdy niczego nie kupilem i najprawdopodobniej nie kupie. Walmart, Target, K-Mart i podobne sa depresyjne. Typowym widokiem sa wielodzietne najubozsze rodziny z wozkami zapelnionymi kompletnie bezuzytecznym i bezwartosciowym badziewiem za kilkadziesiat, kilkaset dolarow z pustym wyrazem na twarzy w kolejce do kas. Zaadoptowanie amerykanskiej polityki zwrotow w Polsce nie jest chyba jeszcze mozliwe, zob wyz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty? Dobry Walmart nie jest zły. Oczywiście wolę te większe- supercenter. Czasami jednak w walmarcie można kupić sporo tanich rzeczy. Nie mówię od razu kolumny (chociaż i jbl i porządne wzmacniacze też widziałem) ale jakiś tani sprzęt. Ja byłem w walmarcie wielokrotnie. Niektóre towary są niezłe. Mają też i markowe produkty (oczywiście mniej markowe niż bardziej markowe, np. panasonic, sony). Uważam, że walmart ma lepszy poziom niż reale, geanty czy inne leclerc. Przydałby się za to jakiś Best Buy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem. Może to nie kino domowe, ale kiedyś w targecie kupiłem bezprzewodową klawiaturę z myszką microsoftu za 35 dolców. To samo kosztowało jakieś 80 w innych miejscach. Były też tam odtwarzacze dvd philipsa 630 (czy co ś w tym stylu) za 60 USD. Wtedy w Polsce dopiero się pojawiały i kosztowały około 400 albo więcej.

Każdy chodzi do takiego sklepu, na jaki go stać. Czy też do elektro world, czy też do mm czy innego reala.

Takie sklepy są potrzebne, nie każdy wywali co najmniej 2 tysie na zestaw kina.

Z drugiej strony, to co czasami sprzedają, te niby promocje to jedna wielka parodia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz

troche przesadziles, kiedys widzialem taki napis w kiblu "WALMART rules, K-Mart sucks" - cos w tym jest ;))) Ja w kazdym razie chodze czesto do Walmart supercenter obok mnie i nie widuje tam takich depresyjnych scen - to chyba raczej w "Salvation Army" albo "1 dollar village" ;))) Wiadomo hipermarket to nie miejsce na Hi-End. Chodzi o towary masowe w dobrych cenach, a w Walmart sa niskie, czasem nie warto kupowac przez firmy wysylkowe, zwlaszcza, ze tam juz nie ma mowy o ew. zwrocie...

W Costco maja sporo dobrych rzeczy... Maja np. harmana DPR1005 cyfrowy receiver, maja niezle projektory DLP jak Optoma H78DC3, laptopy, aparaty cyfrowe i wiele innych. Znajomy kupil teraz laptopa compaq w dobrej cenie. Return policy w Costco jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jeden Walmart nie rowny innemu. Nie wiem, mam malo doswiadczenia. Przyzna, ze w K-Marcie kupuje paste do zebow, ale tez nie zawsze. Costco to dla mnie sredniej klasy filet mignon, pistacie do Polski, cola, niewiele wiecej. Nigdy nie kupilem zadnej elektroniki w tych sieciach nie dlatego, ze jestem snobem, ale poniewaz jest to wg mnie zerowanie na najnizszej nieswiadomej klasie i wyciaganie z nich pieniedzy za przedmioty dostepne z innych zrodel za nizsza cene. Polityka walmartu, a nie jestem az tak zaangazowany w jakies globalne ruchy obrony swiata, to conajmniej zniechecajace. Nie wiem czy w twoim rejonie, ale wole juz logiczny balagan Fry's. Co do wireless keyboard and mouse, wystaczy wejsc do Apple store i zapytac sie o open package i bedzie mniej wiecej podobnie zakladajac, ze maja. W ogole to to wszystko omijam, jestem zbyt wiekowy na takie gadzety z Chin, wole wartosc wysokiej, szczuplej kobiety z kokietujacym usmiechem przy kawie, niz cokolwiek elektronicznego. Nie podoba mi sie poza tym wachlarz zaparkowanych samochodow na parkingu Walmartu, to wszystko jest zbyt pospolite, a zycie jest tak krotkie. Nie, to nie dla mnie, zreszta to co kupuje Walmart i K-mart i inni widze juz drugi raz na CES w chinskich stoiskach, jakos mi odchodzi chec...no dobra, jestem snobem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.