Skocz do zawartości
IGNORED

prosba o skan z HiFiiM 7/8 2003


pitdog

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo prosze o przeslanie na mail skanu recenzji Artura Rychlika o integrze ATC SIA 150 z Hi-Fi i Muzyka 7/8 2003, na sieci juz przeczytalem o tym klocku co sie dalo, z wlascicielami pogadalem, ale kazde zrodlo, kazda infrmacja sie przyda

z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego n-ru HFiM nie mam, ale wzmak był też testowany przez Audio Video 12'04, jeżeli nie masz tego n-ru to daj znać - jutro w robocie mogę zrobić skany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to AV mam, akurat ten test nie do konca wydaje mi sie dopracowany, ale mniejsza o to. czytalem tez test (no i gadalem) recenzenta positive feedback online, dobrze napisane po dlugim obcowaniu z klockiem. chcialbym jeszcze text A.Rychlika poznac...

na stronach pisma mozna zamowic nr archiwalny za 4zl, ale przesylka ju zdodatkowe 10zl, poza tym jestem niecierpliwy :) bardzo mnie wszelkie info interesuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->pitdog

 

Popytaj u ludzi o wzmacniacze (mocy) LCAudio z seri ZAPsolute. Na pewno nie gorsze od ATC, a moim zdaniem mogą być nawet lepsze (słuchałem jednych i drugich). W tej chwili można je tylko sprowadzić wprost z LCAudio, ale od Ciebie to rzut beretem.

Ja mam wersję najsłabszą (50W), ale jest wersja 78W oraz 118W (monoblok). Do Twoich kolumn to może i by te 78W wystarczyło. Co lepsze to te mocniejsze wzmacniacze mają wyjście semi-biamping'owe. To znaczy w każdym kanale stopień napięciowy jest jeden, a stopnie mocy dwa, każdy ze swoim DC-servo i każdy wyprowadzony na oddzielne zaciski (porządne WBT). Na ich stronie jest wyjaśnienie, dlaczego tak. Sensowne.

 

Rzuć okiem na ich stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , są też zdjęcia.

 

Pozdrawiam

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek bardzo Ci dziekuje - wlasnie idzie przez skaner (antyvir)

alez szybka akcja, jestem wzruszony, a kobita sie ze mnie nabija :)

 

>inzynier mysle o integrze ATC, bo to na pewno perfect match dla tych glosnikow, z innymi klockami to juz bym musial sprawdzic. moja koncowka napedza je swietnie, i calkiem calkiem to gra, ale nie jestem pewien, czy to optymalne zestawienie. byla koncowka, doszly kolumny - czysty przypadek.

a wiemy co najwazniejsze w calym hi-fi - dobranie poszczegolnych elementow do siebie :)

 

co do podawanych przez Ciebie mocy - producent wyraznie zaleca minimum 150w, ich integra silna jak smok i dostosowana do tych glosnikow szczegolnie, wiec ciagnie to. usher tez napedza spokojnie. ale podlaczalem pare klockow juz i wymiekaly, nawet integra ARC 200w nie dala rady. w sumie klocek ATC do kolumn ATC to jedyne co rozwazam, jesli juz bym sie pozbywal mojej aktualnej koncowki mocy...

to polaczenie zalecane i przez ATC (a nie naciagaja, polecili second hand gdzies kupic, poza tym nie wciskaja drozszych swoich koncowek i pre), polecaja to tez wieloletni wlasciciele i znawcy marki.

dobre polaczenie i rozsadne ekonomicznie. a krok wyzej - to jzu ma sens kupno aktywnych SCM50 - pobija wszelkie zewnetrzne wzmaki.

nadal jednak jeszcze sie zastanawiam, czy nie dodac po prostu pre i zyc z tym polaczeniem power-kolumny ktore juz mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCaudio - kurcze, to nasza firma? nawet nie wiedzialem, ze cos takiego mam pod reka :) cos chyba slabo sie promuja... albom gapa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

Na zdrowie :) Pozdrowienia dla małżonki.

I na koniec... No wiesz, nie chcę Ci kadzić ;) Ale powinieneś posłuchać też Jazza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Jazzem rozmawialem nie raz, takze sluchalem ;)

ale serio - mam nadzieje kiedys bedac w warszawie posluchac, ale mam juz nieco inne podejscie do spraw klockowych, wiec raczej z ciekawosci. Papamek - powinienes posluchac dobrych aktywnych monitorkow :)

 

przy okazji, masz kontakt z panami z stand art/sound art. niechze wreszcie zrobia strone www, ktora dziala, bo to co jest wola o pomste do nieba. chcialem sobie zoabczyc ich stoliki, i klapa. niech dadza zarobic np. Lukarowi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio aktywnych monitorów Yamaha, z gramofonem Acoustic Solid, wkładką Goldring Elite i pre Brystona. Nie powiem. Wgniotło mnie w fotel. Bardzo potężny dźwięk, nieco mnie przytłoczył, ale było czysto i detale były. Słuchałem winyla Siri Svale - muzyki, która dobrze znam z CD. I było pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek - aktywne ATC, zaleznie od pokoju i preferencji, monitorki SCM20-2 active (najnowasza wersja) - ponoc silna konkurencja dla znacznie drozszych konkurentow z drugiego konca alfabetu, jak to napisal pewien znawca tematu.

jak wieksze potrzebne, tez cos sie znajdzie. niestety - nasz dystrybutor np. SCM50 nie ma do odsluchu (ale to juz do sporych pomieszczen monitory)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do SoundArtu, to nie zamierzam bronić ich polityki marketingowej :) Ale to ma się zmienić, bo podobno ma ruszyć prawdziwy firmowy salon odsłuchowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chyba, że tak, tranzystory nie są ich najmocniejszą stroną :) - ATC lubią dużo mocy (jak większość kolumn ze studyjnymi korzeniami) firmowe wzmaki może to będzie to z używanych mogę polecić Counterpointa NPS-200 lub wyżej - ( a jak się mają cenowo twoje zetawy ze wzmacniaczem ATC do aktywnych odpowiedników?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nameless moze arc slynie z lamp, ale ta integra potrafie pieknie zagrac, na srednicy pokazala wysoka klase, zabraklo mocy po prostu.

co do ATC - do aktywnych kolumn osobnych wzmakow juz nie trzeba :)

ceny ksztaltuja sie tak, ze kolejny sensowny krok do gory to juz kupno aktywnych SCM50 lub z drugiej reki SCM100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.