Jump to content
IGNORED

Awaria lampy-listwy halogenowej


borrrys

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj przyniosłem do domu nowe żarówki halogenowe do lampy-listwy. Włożyłem je na miejsce starych(jeszcze działających). Po parunastu minutach świecenia lampa zgasła. Zamieniłem na poprzednie żarówki, ale nic sie nie zmieniło, lampa nie działa. Dopiero potem odczytałem że oprawy sa na max 20w, a nowe żarówki które wsadziłem to 50w. Co robić ? Czy lampa nadaje sie do wyrzucenia :( ???

Link to comment
Share on other sites

Tutaj radziłbym Ci żeby to sprawdził ktoś z chociaż minimalnym pojęciem o tych sprawach bo z prądem nie ma żartów. Myśle,że przetwornica jakby była to pod wpływem nadmiernego obciążenia powinna się poprostu wyłączyć. (o ile to nie jest kolejny krok na drodze do oszczednosci). Stawiam wiec na trafo,które się poprostu przegrzało. Jakbyś już to trafo wymieniał to (chcąc zachować takie żarówki) polecam kupno minimum 100W,a najlepiej 150W (toroidalne) na te standardowe 12 lub 24V (w zależności od napięcia pracy tych halogenów).

 

Trafo tak NAJPROŚCIEJ sprawdzić testerem zwarć.Oczywiście odłańczasz je od pradu i przytykasz najpierw do jednego uzwojenia i sprawdzasz przejście,a potem do drugiego i robisz to samo.

 

Jeszcze jedna sprawa,korki masz całe??

 

Ps.Najprościej sprawdzić co się mogło uszkodzić rozkręcając listwe i patrząc czy kabelki do halogenu idą od jakieś kwadratowej puszki czy od trafa. Poprostu zapamietujac jak byla skrecona rozkreć listwe. (odłączoną z prądu) ;)

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.