Skocz do zawartości
IGNORED

The Time - Leszek Możdżer ...


wovo

Rekomendowane odpowiedzi

ja w poniedziałek udaje się do sklepu muzycznego w Gliwicach po The Time ... chce jej jeszcze posłuchać zanim z domku wyleci mi Soniacz TA-690ES, i zobaczymy czy czas spędzony na słuchaniu "Czasu" nie będzie czasem straconym, a pieniążki wywalone na coś przeciętnego.

 

i_nemes ...mógłbyś mi podać pare adresów Katowickich jazz-pubów ?? Słyszałem że Katowice to "miasto jazzu" ale jakoś nigdy nie byłem zorientowany w Katowickich klubach jazzowych. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto jazzu to za duzo powiedziane...

 

naprawde dobre koncerty jazzowe w Katowicach to 'Jazz Club' Hipnoza - plac Sejmu Slaskiego, budynek GCK, jednak na co dzien, mimo nazwy, kroluja tam glosne 'nowe brzmienia';

poza tym - czasami, coraz rzadziej, wlasciwie to juz nigdy;) koncerty jazzowe i wkolojazzowe - Gugalander - ul. Jadwigi;

czasami - jazz na zywo, ale czesto 'do kotleta' - Cogitatur, ul. Gliwicka;

swego czasu, zanim miejsce to przemienilo sie w VIPowska restauracje/galerie - Marcholt na Warszawskiej 37;

zapewne gdzies grywaja tez studenci i absolwenci Akademii Muzycznej, ale nigdy mnie to specjalnie nie zajmowalo.

 

I to by bylo na tyle. Moze gdzies sa mniejsze knajpki, w ktorej barman puszca jazz z plyt, watpie, ale w sumie to takie obcowanie z jazzem (saczace sie standardy i ballady) jest a dluzsza mete nuzace jak cholera;).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja... w Gliwicach to tez ciężko jest ... jedynie 4Art ... a tak to 3m gdzie jest średnio no i Jazz... speluna wg. mnie gdzie w piątki toczą sie badziewne rockoteki ... i tyle z dobrej muzyki :(

Ale za to na pocieszenie ostatnio coraz bardziej kręcą mnie koncerty symfoniczne ... ostatnio byłem w Rybniku w szkole muzycznej na koncercie orkiestry symfonicznej PSM + soliści i było zajefajnie :-) Taka pozytywna dawka dobrej muzyki to lubie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach jest fajny bar u Sąsiada :))))

 

Wczoraj byłem na koncercie we Wrocku. Koncert niesamowity. Dawno nie widziałem takiego czegoś. Ostatni raz Peter Gabriel w Poznaniu dostarczył takie wrażenia.

Owacja na stojąco. Genialnie zagrana Nirvana. Koncert trwał 2h. Chłopaki nie zagrali wszystkich kawałków z płyty. Dodatkowy utwór So Whot Milesa. Koncertowe wersje utworów są lepsze, wiadomo koncert, można grać dłużej i pobawić sie dźwiękami. Zohar wyczyniał cuda na swoich instrumentach.

No i wkońcu Leszek ma zorganizowaną profesjonalnie trase.

 

Fajnie by było gdyby wydano płytę koncertową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest b. dobra, dla mnie na pewno lepsza niż Piano (trochę dziwią oceny pełne pobłażliwości dla "zbyt łatwej" muzyki). Szkoda, że z powodu ograniczeń kontraktowych Danielssona nie mogą jej wydać za granicą - z takim materiałem LM mógłby wreszcie wypłynąc na międzynarodowe wody, na co w pełni zasługuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka dziegciu: nie wiem, czy ktokolwiek zwrócił uwagę, ale płyta "The Time" jest "copy controlled". Nie da się jej odtwarzać na komputerze, nie da się zrobić mp3 np. do odtwarzacza przenośnego (znaczy, wszystko się da, ale trzeba chwilę pomachać rękami - nie o tym jednak tu chciałem).

 

W sumie, nic dziwnego - sporo płyt się tak obecnie wydaje. Dowcip jednak w tym, że na opakowaniu nie ma o zabezpieczeniach najmniejszej wzmianki, a na samym krążku znajduje się logo "compact disc digital audio", do którego tak spreparowane wydawnictwo nie ma przecież prawa. Nieładnie, panowie z "outside music", nieładnie. Taki numer na pewno stanowi podstawę do reklamacji, gdyby komu do głowy przyszło płytę zwrócić.

 

Płyta bardzo miła, słucha się świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Teo - no to czas przesiąść się z jedynego słusznego systemu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frantz: system, który uważam za słuszny, jest w "o mnie" ;)

 

A co do peceta, to... mam na klaptopie ponoć najgorszą wersję windowsów ever, ale jakoś mi dobrze z tym co mam ;) Chciałem bratu jedną empetrójeczkę z nowego Możdżera wysłać, wyskoczyły zabezpieczenia - trudno, zrobię kopię na CDRW, automagicznie te zabezpieczenia "gubiąc", i wtedy zrzucę utwór na dysk - co za problem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo -> Dobra robota! Wszyscy musza sie zastanowic czy muzyka zawarta na tej plycie jest na tyle dobra by kupic ja na "copy controlled" plycie, ktora oficjalnie nawe nie jest ""copy controlled".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... odbiorców tego rodzaju muzyki nie podejrzewałbym o masowe piractwo... a jednak CC - pomimo tego czy właśnie dlatego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masowi piraci i tak smieja sie z kazdego CC. Przecietny Kowalski i tak znajdzie sposob na przekopiowanie tego CD chocby z przekory, ze ktos mu tego zabrania . Popieram Kowalskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teo

Skopiowałem sobie tą płytkę zaraz po zakupie. Teraz plumka sobie w samochodzie :-) Nawet nie wiedziałem że jest Copy Controlled. Chociaż trochę w to wątpię. Co prawda oryginał zatrzymał mi się już jeden raz w środku utworu, ale potraktowałem to jako problem z moim cd-ekiem

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maka: to, że jest zabezpieczenie, nie znaczy jeszcze, że zawsze jest skuteczne - widocznie w twoim przypadku zdało się psu na budę ;) U mnie zarówno windziany Media Player, jak i EAC nie dały sobie rady. Ale wystarczyło nieco poichczyć, i zabezpieczenie znikło. Ot, czary.

 

Rodzaj zabezpieczenia to Cactus Shield 200. Nie wierzysz - obejrzyj zawartość płyty dowolnym menedżerem plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Broy

Płyta wg mnie jest bardzo dobra. Powiedziałbym nawet że piękna.

 

>Teo

U mnie na Windows XP Prof działa normalnie tzn. nagrywanie w Nero i odtwarzanie w WMP. Dołączenie do płyty małego playerka świadczy niechybnie, że wydawca spodziewał się problemów z odtwarzaniem w np. WMP.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maka

Piękne plumkanie w tle. Jazz z wysokiej półki dla ludzi. Wydarzenie medialne. Sukces. LM znów na topie. Itd.itp. Głębszych wzruszeń muzycznych należny jednak chyba szukać gdzie indziej, choć płyta jest ciekawa i bardzo pięknie nagrana.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba kupic obowiazkowo

przegrac

i oddac orginal z reklamacja ze to nie jest "compact disc digital audio"

moze sie naucza plyty wydawac

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba. Żona na początku marudzila, ale za chwile sama przyszła z pytaniem kto tak pięknie gra.

"Zna" Możdżera z pierwszej płyty ( koncertowej ) i nie pała zachwytem gdy ta płyta znajduje sie w odtwarzaczu, może teraz sie przekona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsluchach tej plytki, i musze powiedziec ze bardzo mi sie podoba... Swietnie wydane pieniadze! Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a próbowaliście wychwycić podobieństwo do oryginału utworku Nirvany, świetnie zakamuflował i zaimprowizował wokal i solówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwo jest i to dość łatwo wychwytywalne. Niestety usłyszawszy m.in. ten utwór w wersji Tria wiem już, że płyty tej nie kupię. Oryginał, to jak mocne, aromatyczne espresso, wersja Tria niestety brzmi jak cappucino i to w dodatku z torebki;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(OT) mieczyslawz>

Odpowiem tu, bo to już nie pierwszy raz;-) Nie nie mam - jak na razie - zamiaru sprzedawać Eposów, to jedne z najlepszych gratów w moim mieszkaniu (niestety;-() Natomiast wszystkim chętnym ich zakupu w niższej niż polska, sklepowa cena, polecam ich stronę, gdzie co jakiś czas są wyprzedaże i można kupić eposy w naprawdę ciekawych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pavbaranov

Dobre porównanie, i ja się akurat zgadzam :)

Utwor Nirvany zostal sprowadzony do 'melodyjki', ktorą zapodano w konwencji takiego lajtowego i gładkiego salonowego dżeziku, co jest, w odniesieniu do oryginalu, wręcz nie do przyjęcia.

Na miejscu nastolatek z Kurtem na bluzach, koszulkach i czym sie da (yyy... a są takie jeszcze?;) uznałbym wersję MDF-u za profanację ;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko coś piszę bo nie mam takiego osłuchania i nie znam się tak wspaniale na muzyce jak inni tutaj ale akurat muzyka LM to coś co lubię więc skrobnę kilka słów:

 

LM, ostatnio stara się jak może aby zdobyć popularność i niestety traci w mych oczach, nie dlatego że jest w miarę popularny ale właśnie ze względu na ostatnią płytę. Płyta Piano to była pierwsza płyta gdzie spotkałem się z twórczością LM i mimo licznych kontrowersji wzbudzanych u forumowiczów mnie osobiście spodobała się bardzo, bo jak dla mnie była pełna ciekawych pomysłów, niebanalna i ciekawa, niestety the time to już takie plumkanie, nie powiem bardzo miłe dla ucha ale wg mnie idzie to w złą stronę. Spodziewałem się nowych ciekawych kompozycji takich które potrafiłyby zaskoczyć i poruszyć. Płyta oczywiście zła nie jest, bo i tak w zalewie tandety wyróżnia się wśród innych ale nie spełniła mych oczekiwań. Polecam jako muzyka relaksacyjna i towarzysząca ale nic ponadto. Czekam na następną płytę z niecierpliwością ale także z wielką obawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pete>

Może czas, by zamiast czekać na następną sięgnąć po poprzednie;-)

 

I jeszcze jedno - być może z mojego ograniczonego światka muzyki, przy dość świadomych zakupach (nawet tych w ciemno) tego nie widać, ale... jeśli LM gra jazz (bo w większości gra), to gdzie ta jazzowa tandeta? Oczywiście nie wszystkie płyty są dobre, jednakże nawet ograniczając się jedynie do propozycji tegorocznych oraz raczej mogących znaleźć szerszego słuchacza (mainstream?;-)) sporo ciekawych rzeczy wyszło. To, że są także tandetne płyty, które są nam wmawiane jako jazz, muzyka wysokich lotów, "wyższa sztuka";-) itp, to inna sprawa. Nieco świadomości i... tandety nie ma;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sięgam po poprzednie, trudno byłoby wyrabiać sobie opinie na temat jakiegokolwiek artysty na podstawie jednej czy dwóch płyt. W większości poprzednie płyty to raczej muzyka poważna w interpretacji LM. Napisz proszę, które płyty uważasz za jazzowe z jego twórczości, bo faktycznie części jeszcze nie dane mi było słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna płytka. Może dla niektórych zbyt płytka;) Tak się składa, że nie mam teraz czasu na słuchanie ambitniejszych kawałków. Za dnia dzieci harcują, a wieczorem śpią i nie można swobodnie posłuchać... Ale cóż taki los ojca;)

Opakowanie jest za to oryginalne. Za bardzo oryginalne. Gąbeczka fajnie wygląda, ale w użytkowaniu porażka. Do tego, chyba dzięki niej, płytka była nieco porysowana po wyjęciu z pudełka (mikroryski) i będę musiał ją reklamować, bo mi popierduje i psuje przyjemność słuchania. Miał ktoś z was coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.