Jump to content
IGNORED

Pomoc w wzborze glosnikow (25 m2)

Taras27

Recommended Posts

Co jest najlepsze z tego:

1.Glosniki CAT model 401 (membrany poliuretanowe, gumowy tłumik, cewki beztlenowe)

2. Kolumny AudioMega BRX - 130

3. Tonsil SCHERZO 200 (Voyager) (wiem ze ostatnio wszyscy cieci na to...)

a ile chcesz na to przeznaczyć? bo po tych Kotach widze, że jakoś tak jak najmniej... sęk w tym że skrzynki w tej cenie rzadko mogą poprawnie nagłośnić 25m2. Była kiedyś w HfiM 04/03 recenzja Kody AV702F za 940PLN... może kupisz je taniej, jeśli jeszcze je produkują - bo Koda lubi sobie zmieniać katalogi...

moze tak bedzie lepiej pow. ok 25 m2 wydac na glosniki chce 1kzl. co tu wybrac?

a pozycja nr 1 jest na allegro. Oto link

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co sadzisz o tym

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O cholewcia te kolumny przenoszą od 20 hz !!! To wierutna bzdura-chwyt marketingowy mający za zadanie przyciągnięcie mniej doświadczonych klientów.

Proponuję raczej rozglądnąć się za sprawdzoną i na pewno lepszą parką kolumn spod znaku Kody.

Pozdrawiam i życzę owocnych łowów.

jaka tam bzdura... nie znasz się!

przecież to porządna markowa firma... swoje konstrukcje opierają na odgłosach towarzyszącym erupcjom wulkanów i trzęsieniom ziemi - są najlepsi! a do tego ta cena... 500 złotych... 20Hz-20kHz - całe pasmo jakie słyszy człowiek - to nie kit!

Audio Psychik ;) i inne wybajerzone lajk Viedeńskie Akustiki niech sie chowają... Cat forever! ;))))))))))))))))))))))))))))))

wlasnie wlasnie... oferta byla kuszaca 500 zl za glosniki od 20 hz. Sami przyznacie ze to dora cena.

Tak myslalem o glosnikach koda ale jakie wybrac. Mowisz o zestawie czy o 2 czolowych glosnikach? Na allegro jest kilaka zestawow np AV 850? co ty na to?

No i czym ja to zasile? (Ale to juz inna bajka)

ja tam bym kupił parke (jak papużki)...

jak chcesz słuchać muzyki to poco bajerować panienki pięcioma czy sześcioma? żeby perkusista grał z tyłu? nonsens... plus do tego cena amplitunera i dvd...

kup sobie te Kody i jakiś wzmak z CD (np. kilkuletni NAD)... dla wielu był to własnie początek zabawy z audiofilią... proponuje też zakup branżowego pisemka - tak na początek :)

acha, żeby rozwiać już wątpliwości... 20Hz to poprostu żart... prima aprilis...

kup coś co realnie zejdzie do 40-50 Hz a będziesz zadowolony jak nigdy... nie wiem jak tam u Kody z tabelkami, ale nawet zacne firmy kłamią, a co dopiero te o mniejszej magii ;) proponuje poleźć do audiofilskiego sklepu i posłuchać sobie to i owo w akceptowanej cenie, oraz popytać sprzedawce... jak mądry - to dobrze doradzi...

latwo napisac posulchaj w sklepie... pytam sie jakim? u mnie nie ma wiec pytam was. Poczytalem troche opinii i mysle ze dobry wybor to koda 702F.

Nic lepszego chyba w tej cenie nie znajde.

Nie znam sie ale mysle ze rodzime produkcje raczej odpadaja prawda??

Prawda. I zmien opis.

Oczywiscie bedziesz je zasilal z Diory a zrodlem bedzie cd-rom w komputerze.

Naprawde nie wiem skad ostatnio tyle podobnych, beznadziejnych tematow.

Az strach pomyslec, gdyby ktos gdzies nasze forum rozreklamowal. Sami Tonsilowce by sie pytali o rade. A co jeszcze lepsze, polecisz cos innego, lepszego a ten i tak pojdzie i kupi Altusy. Nie ma na to sily. Amen.

prawda :)

Koda zagra głośno, dynamicznie i (jak na tę klasę) bardzo obszernie... najlepszy wybór z dotychczasowych - i prywatke nagłośnisz i słuchu nie zmęczysz... a i może zasmakujesz mocniej w tej całej zabawie.. kto wie?

sam tak zaczynałem :)

życzę powodzenia :)

te kody AV 702F mam właśnie i testuję gdzieś za miesiąc szczególowy opis dam o nich w opiniach

Na szybko pierwsze spostrzeżenia - odsłuch w pokoju ok 26-27 m2

w konfiguracji z DVD-A JVC D723 i końcówką mocy ROTEL RMB 1066

- dużo góry - to ewidentnie wina kolumn ale ta góra nie jest jazgotliwa

- cofnięta średnica - żle wypadają z spokojną nastrojową muzyką -

- bas potężny ale słabo kontrolowany rozlazły i buczący

- wspaniałe efekty przestrzenne

Trzeba uważać na kable i na wzmaka musi to być klocek co epatuje średnicą i ma cofnięte górę i dół inaczej do muzyki za bardzo się nie nada ale do kina domowego -1 klasa

u mnie jako głośniki boczne

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.