Skocz do zawartości
IGNORED

Poradzcie mi z kablami


eXtreman

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi...

Szukam kabli do głośników.

Mój zestaw to:

wzmacniacz Marantz PM7000

kolumny Tannoy fusion 4

źródł CD Marantz CD 6000

pokoj ma powierzchnie 15m kw.

preferowana muzyka to rock,

wysokich tonów w tym wzmacniaczu nie brakuje, chciałbym jednak wydobyć troche więcej basu, czy kable głośnikowe pomogą ??

cena za metr, do 20zł.

 

A tak przy okazji, to poradzcie jakis dobry kabelek do połączenia CD ze wzmacniaczem...

Co to jest INTERKONEKT ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekt czyli np. kabelek typu "czincz - czincz" tak go fachowo nazywają (tyle że kilka krotnie razy droższy :-)). A kable - jak możesz to najlepiej wypożycz z jakiegoś salonu audio... i posłuchaj zanim wydasz kase, przynajmniej ja tak zrobiłem.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do interkonektów miedzy CD a wzmacniaczem to zainteresuj się kablami wykonanymi z przewodników srebrnych, wbrew pozorom nie są aż tak strasznie drogie, a czasem efekty potrafią zaskoczyć i to nie tylko w drogich systemach - przykład poniżej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałbym coś dla Ciebie w sensownej cenie, jeśli byłbyś zainteresowany to pisz na priv. - adres znajdziesz w "o mnie".

 

Generalnie polecam Ci rodzimych producentów, jest tego troszkę - Albedo, Argentum, Sonus Oliwa ... (używając wyszukiwarki sporo się dowiesz o wyrobach tych firm) ,a co najważniejsze są to produkty na poziomie światowym za ułamek ceny produktów "zachodnich".

 

pozdrawiam

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jacch

 

Ooooo.

Skąd u Ciebie przekonanie, że srebro "gra" rozjaśnionymi wysokimi tonami, słabą średnicą i bez basu ??

Pytam z ciekawości, bo mam troszkę inne doświadczenia.

Zdaje się że to chyba wyroby firmy Siltech zaowocowały tym szeroko rozpowszechnionym mitem, że srebro jest be bo błyszczące w wyglądzie, metaliczne i nie przenosi częstotliwości niskotonowych. Nic bardziej mylnego !

 

Tobie również polecam odsłuchy kabelków srebrnych, ale tylko tych najlepszych - bo krajowych. Wypożyczyć nie problem, a nóż-widelec zmienisz zdanie.

No i najważniejsze - ile frajdy z odsłuchów.

 

pozdrawiam

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

>piotras77

Chciałbym zaznaczyć żę -

nie twierdzę absolutnie że kable ze srebra nie przenoszą niskich częstotliwości , ale raczej nie proponowałbym ich do "poprawy" basu - w sensie zwiększenia ilości owego :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jacch

 

Rozumiem, że zawsze sreberko "wyostrzało" brzmienie podczas Twoich sesji odsłuchowych ? Czy może jednak nie ?

 

Co do "dodania basu" to zawsze jestem zdania, że trzeba szukać rozwiązania w doborze sprzętu jak i kabli. Może w tym przypadku pomocna by była zmiana pm 7000 na inny wzmak i to nie koniecznie lampowy :)

 

Często odnoszę też wrażenie, że ludzie szukają basu a okazuje się, że to chodziło o coś kompletnie innego - mianowicie o muzykalność, liniowość bez większych przekłamań w całym paśmie.

Natomiast kabel jak to kabel - może być możliwie jak najbardziej neutralny, albo może podbarwiać i to zarówno wykonany ze srebra, miedzi, niklu, węgla czy innych mniej lub bardziej wyrafinowanych materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrego miło posłuchać.

Ja również nie polecałbym jakichkolwiek kabli do dodawania basu, sopranów czy średnicy. Kabel powinien pozwolić rozwinąć skrzydła systemowi (nie być słabym elementem toru) - ale nie powinien być "podbijaczem" jakiegokolwiek pasma, taki kabel z założenia byłby bardzo kiepski.

 

 

>> eXtreman - pomyśl nad zmianą wzmaka lub tunningiem - bo rozumiem, że grasz na tannoy M4 - a one do "ostrych" nie należą raczej.

 

Później poszukaj dobrych kabli - czy to srebrnych czy miedzianych.

 

pozdr.

 

Piotras

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> eXtreman

 

Upss .. moja pomyłka masz Fusion 4 - nie M4 - tych nie znam :) - ale znam doskonale wiele produktów firmy Tannoy - więc pewnikiem fusion również nie brzmią "ostro".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wogole w kwesti dzwiekowej nie odpowiada Marantz PM7000. Jak dla mnie, tragedia. Jesli mialbym cos doradzic to napewno wymieniajac kable kupic takie do Bi Wire. Roznica w basie zdecydowana, czasem daje to spektakularne wrecz rezultaty. Jesli cenowo byc wydolil to proponuje Audionova Moonwalk Bi Wi sam go mam i moim zdaniem rewelacja. Kabelek jest dosc jasny, wiec jesli ktos lubi cofnieta gore to raczej tani Cable Talk 3.1 bedzie swietnym rozwiazaniem. Polecilbym tez Kimbera 4 ale on w zaleznosci od systemu podaje ladny bas albo troszke go obcina od dolu. Dobry jest tez Reson ale basu on nie doda raczej wyrowna cale pasmo. Kwestia probowania, nie da sie powiedziec na 100 % ze cos zagra dobrze. Ja bym sie na poczatku pozbyl wzmaka, mi jego dzwiek nie odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poeksperymentowac z ustawieniem kolumn,wczesniej nie zdawałem sobie sprawy jak ogromny ma to wpływ na brzmienie!.Oczywiscie,wiedziałem ze wpływ na brzmienie ma,ale nie az taki!.Wczoraj sobie słuchałem muzyki,siedze,siedze,słucham i tak sobie mysle,a moze by to cos pokombinowac z ustawieniem,bo jakos scena na meblach mi siedzi za bardzo:) i ten bas jest taki mniej precyzyjny,typowe szukanie dziury w całym audiomana;).Wiec postanowiłem przesunac kolumny o około 30cm w głąb pokoju,i odstep pomiedzy kolumnami został zmniejszony o około 40cm.Scena przez to stała sie duzo lepsza,bas jest duzo lepszy,przestrzen i stereofonia nie do porównania!A to wszystko bez wymiany kabli na inne.tak wiec polecam moze wczesniej ustawic kolumny odpowiednio a potem wymiany kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe mam juz wybrane.

Teraz napiszcie mi czy te interkonekty cos mi pomoga ?

Jesli pomoga w lepszym transporcie sygnalu audio do wzmacniacza, no to jakie mam wybrac??

 

Nie pamiętam kto tu pisal, ze mam wymienic wzmacniacz, ale powiem tej osobie ze jest w błedzie, ten wzmak, to sprzet pierwsza klasa i moze mi zazdroscisz ze takiego nie masz!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

>>Nie pamiętam kto tu pisal, ze mam wymienic wzmacniacz, ale powiem tej osobie ze jest w błedzie, ten

>wzmak, to sprzet pierwsza klasa i moze mi zazdroscisz ze takiego nie masz!!!

 

Jeśli się tak będziesz odwdzięczał za porady , to chyba zostaniesz sam ze swoimi proplemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a co sadzicie o tym interkonekcie: LSC Mk II, kosztuje 49zl, jego producentem jest DNM reson, to jego krotka charakterystyka:

 

"To, co przykuwa uwagę już od pierwszych minut odsłuchu, to niespotykana w niedrogich przewodach swoboda prowadzenia basu. Słuchając dowolnego nagrania czujemy, że niskie częstotliwości nie są w żaden sposób tłumione czy filtrowane. Zawsze zachowują oddech, wybrzmiewają na czas, a kiedy trzeba potrafią dynamicznie uderzyć. Ten przewód bardzo dobrze prezentuje również średnicę i przestrzeń. Zarówno głosy jak i instrumenty pozbawione są ostrości i jakichkolwiek śladów agresji, zaś ich umiejscowienie na scenie jest bardzo precyzyjne. DNM reson jest świetnie zrównoważonym kablem za naprawdę małe pieniądze."

 

czy ktos moze poprzec ta opinie poniewaz sam szukam ciekawych i tanich interkonektow pod moj "nieszczesny wzmacniacz" (niedlugo zostanie poprawiony) i tuner, ktory jest w fazie zakupow (pioneer f301 lub f551)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> extreman

 

moze warto zainteresowac sie tymi kabelkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a co do interkonnektow to sam poszukuje... w cenie naprawde budzetowej bo w koncu od czegos trzeba zaczac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXtreman

 

 

To ja pisalem ze masz zmienic wzmacniacz. Pozatym napisalem duzo, dozo wiecej ale twoj rozumek przetworzyl tylko jedna informacje ktora potrafil zrozumiec. Niczego ci nie zazdroszcze ( bo to kiepska integra ) i napewno wiecej ci nie doradze. Jesli tak bedziesz sie odnosil do ludzi ktory chca ci pomoc to nie wroze ci przyszlosci na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnikowy i IC Reson roznia sie z tego co wiem odlegloscia przewodow od siebie. Oryginalny IC jest bardziej scisniety ( z tego co pamietam jak mialem ) Ale mozesz uzyc glosnikowego na IC, raczej nie bedzie roznicy, gorzej bdzie go wcisnac we wtyki. Wazne jest zeby zastosowac dobre wtyki. Problem w tym ze glosnikowego kupisz najmniej 2 x 1.5 m. Ale zobacz na allegro, tam jakis koles sprzedaje kiepsko zrobione konekty z glosnikowego Resona. Jest tez jeden oryginal za ponad stowke, moze warto sie zainteresowac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade :) mowisz zapewne o tych kabelkach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , niestety nie stac mnie na zaden z nich bo jestem w fazie budowania zestawu w ktorym cena wzmacniacza nie przekracza 250zl, do tego jestem uczniem i nie dostaje kasy od rodzicow, sprzet kupuje za pieniadze ktore udalo mi sie zarobic przez wakacje, mysle ze do podlaczenia tunera wystarczy mi ten inter:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z serii exclusive,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych kabelkach ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.