Skocz do zawartości
IGNORED

GS-424 Tuning optyczny i nie tylko...


Gość G.Mark

Rekomendowane odpowiedzi

hmm generalnie wątek troszke ginie ale.... ortofon 510? słucham dużo tzw "klasycznej" (Bach itd) oraz sporo bluesa (tego przy którym masz ochotę zwinąć się w kłębek w koncie) i spiewaków (Wysocki np ) oraz troche rockowego ale z pogranicza bluesa tzw hmm Clapton np oraz starszy jazz tzw przy takich upodobaniach pewnie warto mieć parę wkładek tzw jakich i wiele słyszałem dobrego o tym ortofonie tzw (jakość/cena) może sie spotkałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>skorek,

".... i wiele słyszałem dobrego o tym ortofonie tzw (jakość/cena) może sie spotkałeś?...."

 

Owszem, spotkałem się....w moim własnym gramofonie.

Ortofon 510 i AT 110E to wkładki podobnej klasy. Są pewne różnice pomiędzy nimi (Ortofon jest ociupinę jaśniejszy, przynajmniej tak to u mnie wychodzi), ale przepaść ich nie dzieli. Obie te wkładki mają prawidłowe, porawne brzmienie, niczego nie robią specjalnie źle, ale też niczego w sposób jakiś szczególnie wyrafinowany. Grają dźwiękiem generalnie czystym, ale nie do końca otwartym, dają dobrą stereofonię (ale już nie bardzo dobrą), są dość uniwersalne jeśli chodzi o odtwarzany repertuar. Wychwytywanie na siłę jakiś bardzo dużych różnic pomiędzy nimi nie ma większego sensu.

Bez trudu natomiast stwierdzisz różnice pomiędzy wkładką "bazową" w danej serii (np. Ortofon 510 Mk II czy AT 95E, AT 110E, Goldring 1006, Goldring 2100), a wkładką najlepszą (odpowiednio: Ortofon 540 MK II, AT 440 MLa, Goldring 1042, Goldring 2500). Czy zatem jak się kupi np. Ortofona 540 MK II, to już nie ma powrotu do Ortofona 510 MK II ? Wcale nie. Trzeba tylko pamiętać, aby od tych prostszych, tańszych wkładek nie wymagać tego czego one nie potrafią. Tak zwanej "żylety" nie bedzie, ale jest przecież masa płyt z których nie otrzyma się jakiegoś wyjątkowo spektakularnego brzmienia, nawet gdybyś nie wiem co do gramofonu założył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.