Jump to content
IGNORED

HDTV a amplituner

lolekczq

Recommended Posts

witam

pomyliłeś pojecia

Takich wejść nie ma - chodzi Ci zapewne o HDMI.

Dźwięk z tunera HDTV możesz - połączyć światłowodem

Natomiast wejścia HDMI do amplitunertunera

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz tu . Nie wiem czy o to Ci chodzi

pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może koledze chodzi o to że coraz więcej amplitunerów ma dopisek kompatybilny z HDTV (np. Yamaha czy H/K)

i wcale te amplitunery nie mają HDMI

wszystkie nowe modele mają tor wizyjny przystosowany do przenoszenia sygnału HDTV bez utraty jakości.

jak nie ma dvi/hdmi to przez Component

przydatne jak ktoś ma wszystkie urządzenia podłączone do amplitunera

Z tego co się doczytałem nowe średniej kalsy ampli Denon, H/K i Onkyo przeniosą przez Component sygnał HD

Nigdy tego nie testowałem więc nie wiem jak to wygląda w praktyce

jak poznać bez instrukcji... chyba będzie ciężko

jak posiada HDMI to na 99% jest kompatybilny. Jak nie to chyba trzeba czytać instrukcję.

Starszy model yamahy 1500 miał już możliwość podłączenia przez component plazmy i jakiegoś źródła z sygnałem HDTV. Nie ma z tym większych problemów.

Wydaje mi się że wszystkie w miarę nowe amplitunery oferują taką możliwość

Poznać bez zaglądania do instrkcji czy chociarzby jakiejś ulotki będzie ciężko

dokładnie chodzi mi o HDTV doczytałem że amplituner ONKYO 503 jest z tym kompatybilny a przeciez nie posiada wejscia HDMI więc domiemam że to należy podłączyć w inne wejscie niż HDMI sam posiadam amplituner z troche wyższej półki niz ONKYO 503 w instrukcji nie wyczytałem nic o tym czy to u mnie zadziała

mam DENONA 2105 i wszystko mam podpiete do tego amplitunera a w przyszłości planuje kupić plazme i sie tak zastanawiałem czy da rade to do mnie wpiąć czy zapomnieć o tym

a to przepraszam w takim razie

wiem że component to nie HDMI i takiej jakości może nie będzie ale byłem pewnien że podłączając do ampli plazmę i jakieś źródło sygnału HDTV przez component to nie bedzie aż takiej utraty jakości żeby mozna było o profanacji mówić ;)

czyli podobnie jak w plazmach/lcd i tych znaczkach "kompatybilny z HDTV"

p.s. "HD Ready" w sklepie "nie dla idiotów" tłumaczą jako przystosowany do telewizji cyfrowej :) a na pytanie o HDTV odpowiadają że to jest przecierz telewizja cyfrowa ;)

a niektórzy sprzedawcy na pytanie o HDTV pokazują nagrywarkę dvd z wbudowanym twardym dyskiem :-)

ale wracając do tematu - łącząc przez łącze komponent :-) należy liczyć się ze stratami jakie powstaną w czasie konwersji sygnału przez przetworniki D/A A/D co odpada jeśli użyjemy łącza HDMI.

..wyświetlanie (umownie) HDTV a przesyłanie , to 2 rózne sprawy.

Co do straty jakosci, też bez przesady ...sporo osób obecnie oglada filmy HDTV na analogowym monitorze komputerowym (żadne HDMI) w odpowiednej rozdzielczości.

(sam bawiłem się w ogladanie 1920x1080 na zwykłym CRT PAL - oczywiście zeskalowane na wejściu do 720x... i już obraz zachwcał jakością)

Ciekawe jest pytanie np. :

Jaka jest różnica miedzy TV HDTV READY (z praktycznie normalna "matrycą PALowską" a nie HDTV ) i puszczonym na nim filmie w rozdzialce HDTV, a np jakimś odtwarzaczem HDTV , który zrobi to wewnątrz a wypuści do TV zgodnie z jego standardem?????

(przeczeż ekran i tak wyswietla swoje - tylko skalowanie .....raz tu , raz tam)

Uważam, ze by cieszyć się w pełni HDTV, to matryca musi byc HDTV a czy to :po analogu, czy HDMI...to wtedy można szukac drobnych różnic.

Hmm ja uzywam HDMI podlaczajac projektor do dvd i powiem szczerze ze roznica pomiedzy componentem a HDMI jest bardzo duża - nie wiem jak to sie ma do telewizorów, ale sądze ze jak ktos juz bedzie mial wysoka rodzielczosc, to tez bedzie widzial roznice. I nie mowie tu bynajmniej o programach HDTV (bo tego jest jak na lekarstwo) ale nawet o zwykłych filmach... Po prostu analog zawsze bedzie zniekształcał troche obraz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.