Skocz do zawartości
IGNORED

Koda f51 brak basu


MarekP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanko.Kupiłem niedawno zestaw Yamaha rxv 657+Koda f51 +sw1000. Wszystko było by ok gdyby nie to że gdy subwoofer jest wyłączony to zestaw ten nie ma prawie wogóle basu .Co może byc tego przyczyną? A może te kody tak mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj ustawienia w amplitunerze, jak wyłaczasz suba w rzeczywistośąci to wyłacz go też w ampli i puśc niskie na kolumny.

(Kolumny frontowe --> Large, sub --> none)

A poza tym to tylko 2*13 cm - więc nie spodziewaj się trzęsień ziemi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zamówiłem JBL E-90 bo przez około miesiąc szukałem kolumn. Przesłuchałem praktycznie wszystkie Kody za ponad 1kzł i powiem szczerze że wszystkie grały gorzej niż źle a zwłaszcza kiepskie okazały się SL-600 i 800, jako takie były 306F ale to zupełnie inna półka brzmieniowa niż JBL:( Słuchałem też Paradigm Monitor 7 i 9, AEGIS EVO 3, Dali 6006, Mission M35 więc myślę że po tak wnikliwym rozeznaniu mam prawo wyrażać swoje poglądy co do poszczególnych firm i ich wyrobów...Powtarzam!!! Koda to straszny syf i radzę od niej z daleka...Ja mam już za sobą fascynacje sprzętem za grosze--niedawno pozbyłem się Tannoy M1, Mc, Tonsil Cz@t 130 i Cz@t Center właśnie żeby kupić porządne podłogówki. Nie chcę nikogo dołować ale za mniej niż 2kzł to właściwie nie ma dobrego brzmienia. Oczywiśćie nie twierdzę że JBL są dla każdego i że są najlepsze bezwzględnie ale jak dla mnie były bo ja lubię słuchać muzyki rockowej i hałaśliwych koncertów na DVD:) Perkusję oddają jak żadne w swojej cenie. Paradigm wymięka!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że coś u McGyvera?- mnie nie odpowiadał element niewiadomej w sensie estetycznym bo nie mogłem się doprosić chociażby zdjęć kolumn dokładnie takich jakie chciałem zamówić. Nie krytykuję ale ja lubię wiedzieć jak to coś ma wyglądać- nie mówiąc już o tym jak ma grać:) Miałem trochę za daleko żeby sobie ot tak pojechać żeby tylko posłuchać a pewnie i tak bym nie zobaczył jak to coś będzie wyglądało w wersji jaką ja zamówię. Do tego było drożej niż te moje JBL:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos JBL!!!! przeciez mówiłes kiedys ze nie kupisz zadnych za około 2000zł kolumn bo Tonsile Czaty sa najlepsze???:) Powiedziałe ze słuchałes JBL i dla CIebie to nie to.....nagła zmiana zdania czy przypływ gotówki po sprzedaniu tamtych gratów??;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL-i odsłuchałem w dobrych warunkach( podobnych do moich) a Tonsil Czaty grały nieźle chociaż ich estetyka mnie wkurzyła, do tego potrzebowały tuningu wysokotonówek więc olałem sprawę i sprzedałem ( całkiem z resztą korzystnie). Nadal twierdzę że poza wysokimi tonami są lepsze od Tannoy Mercury, więc tu zdania nie zmieniam. JBL potrzebuje dobrych warunków odsłuchowych ale jak już są to wymiatają jak szalone:)) Za kilka miesięcy jak mi się znudzą JBL to kupię sobie inne kolumny i tyle"))) Ostatnio nieźle zarabiam więc mogę się tylko cieszyć że stać mnie na ciągłe zmiany sprzętu ( jak i opinii). Wogóle odnosi się wrażenie że jesteś drogi elfanie jakimś strasznie ograniczonym gościem, tzn. ciągle próbujesz się doczepić do człowieka a lepiej byś się wziął za odlewanie tych swoich standzików:D

Kończę już bo mi szkoda czasu na bezmózgie dyskusje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie typowo w twom stylu zakonczyłes swój wpis..... chłopie ales ty wybuchowy,domyslam sie ze tylko tak przez neta bo na zywo pewnie inaczej bys gadał.......no ale cóz,ja tez koncze dyskusje,bezmózgie to one sa, masz racje,ale napewno nie z mojej winy,trzymaj sie...............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za kilka miesięcy jak mi się znudzą JBL to kupię sobie inne kolumny i tyle"

 

nie zapomnij przy tym o słuchaniu muzyki,bo ponoc Ty audifolem nie jestes jak kiedys to nie jeden raz napisałes;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym się spotkał na żywo więc napisz kiedy będziesz w Wawie.... Nie próbuj przerzucać na mnie winy za żałosną tyrradę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie............. jesli ktoś chce kupić w miarę tani sprzęt bo taki mu wystarcza to od razu trzeba robić z tematu "żałosną i bezmózgą" dyskusję...........??? toż to Panowie głupota totalna.....!!!

 

jesli masz norwidos kasę to swietnie... obyś miał jej jak najwięcej ale jesli masz zamiar tylko zbluzgac tanie firmy twierdząc że to syf itd... zamiast pomóc komus w doborze sprzętu... to po co w ogóle zabierac głos... ja się pytam ???

 

jasne..... ja mam audi i ono jest piękniutkie a Wacuś ma forda ale ford to syf i kicha bo Wacuś go ma.....;) a Wacuś nie ma kasy na audi więc ma forda który mu wystarcza i według niego jest git.........;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos>..................."nie lubię małych ludzi"

 

jak ktoś ma mniej od Ciebie to jest dla Ciebie kimś gorszym..........????????

 

 

 

 

 

nie lubię materialistów........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ochoty się tłumaczyć ale odnoszę wrażenie że zbieram cięgi nieuczciwie:(

Po pierwsze to nie mam nic do ludzi którzy mają mniej...czegokolwiek:)

Po drugie to gdyby dokładniej odczytać to co piszę można byłoby zauważyć że mam swoje typy właśnie w najniższej półce cenowej ( nie jest tak że nie pamięta wół jak cielęciem był)---odpowiedzią jest Tonsil Cz@t a nie Koda. Takie jest moje zdanie. Co do samochodów to ja np. mam Tico i wolę zmieniać sprzęt niż samochód bo to mi sprawia większą frajdę a do tego Tico b. mało pali. Sam nie jestem też najwyższy bo mam tylko 180cm ale przynajmniej się do tego auta mieszczę:)))

Ja już luzuję ale nie zmieniam zdania że Koda to syf bo sam byłem w rozterce czy nie kupić tańszych kolumn a resztę przeznaczyć np. na jakiś odtwarzacz i kabelki....

trochę sobie posłuchałem, przemyślałem sprawę i wybrałem kolumny które mi odpowiadały...ot tyle...przecież te JBL-e to jest budżetówka...

Elfan zwyczajnie działa na nerwy ( nie tylko mnie-wystarczy poszukać na forum ciekawych dyskusji z jego udziałem i jakim jest dla wielu "autorytetem".)

Ja wiem że mam nazbyt bezczelną naturę żeby dało radę mnie lubić i nie krytykować ale uwierzcie mi że jestem szczery i przynajmniej jak palnę to od serca:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaku działam ci na nerwy...ehh,tobie duuuzo tu ludzi działa na nerwy(tez polecam przegladnąc wpisy norwidosa...) jesli ktos ci juz cos zarzuci to od razu podskakujesz...a ze znów ja dla kogos nie jestem autorytetem,wiesz zbytnio mnie to nie rozczula ,w koncu to tylko forum internetowe,wiec przez tez dosc długo czas przebywania na tym forum troche juz niektóre sprawy traktuje z dystansu:),tobie tez tak polecam......a tak poza tym,to odebrałes mój ostatni wpis jako forma spotkania z toba i jakiejs zadymy???? tak tylko pisza ci co sie nie chca spotkac na zywo,ale mniejsza z tym,chyba mnie poprostu nie zrozumiałes,chodziło mi o to ze ciekawym jest czy w rozmowie face to face tez taki jestes wybuchowy.....mniejsza o to,ja ze swojej strony koncze,i ide posłuchac muzyki,tobie tez to polecam,bo tak ogólnie to szkoda gadac...............jak i zasmiecac ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S odnosnie tematu,miałem keidys Kody F51 i jak dla mnie grały super w tej cenie oczywiscie.Ba,powiem nawet,ze jak kiedys słuchałem JBL-i chyba nawet wyzszej serii od E to srednie tony były gorsze od tych Kody.Bas był lepszy jak i wysokie ale srednie to porazka(wokal taki wykastrowany :) ) .A co do basu w tych kodach.To zalezy od wysterowania tych kolumn,ale tez za sprawa samego ich charakteru brzmienia,poniewaz dosc mocno faworyzuja srednie tony ala angielskie brzmienie,przez co bas moze zdawac sie ze jest za mały,ale jest super jakosci bo bardzo punktowy.Poza tym jak juz było powiedziane,to w koncu 2x13 cm,i 1 x 16 cm w moich obecnych kolumnach podstawkowych ma wiekszy bas,ale to inna historia:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze do kogos o nicku norwidos cyt:

 

 

"nie lubię małych ludzi ( nie chodzi tu o wzrost) (chociaż niscy bywają bardziej wredni):("

 

 

 

wiesz mam 193 cm wzrostu wiec wieksza szansa ze nie jestem taki znów wredny............;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś kibolem żeby się na zadymy umawiać- też źle mnie zrozumiałeś.

Co do Twojego wzrostu:

Czyli wyjątek potwierdza regułę?:)

Całkiem serio to Twoje ostatnie wpisy są jakby bardziej merytoryczne i rokują nadzieję na przyszłość:)

Ja założę sobie chyba jakiś tłumik na nerwy albo najlepiej filtr trzeciego rzędu:)

Mnie w tych JBL-ach podobają się wysokie tony i bas a środek jakoś nie przykuwał mojej uwagi czyli nie jest ani zły ani dobry...Wiem że co do Paradigma ( chodzi głównie o serię Monitor) zdania nie zmieniam i nie zmienię. Dla mnie grają jazgotliwie i mają zbyt nisko strojony bas-ogólnie taki kinowy dźwięk. Jedyne fajne Kody jakie słyszałem to były NT-306F-miały niezły wykop!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ją ściskam!

Po tym co teraz zrobiłeś uważam że jesteś fajnym gościem-potrafisz mieć dystans:)

Obiecuję że zadbam żeby już się nie spinać.

Podyskutować zawsze warto, byle ad rem, niestety nie zawsze się udawało, ale jestem pewien że będzie dobrze:)

Więc zaraz wracam do tematu bo mieliśmy komuś pomóc a tu nasz osobisty wątek zagłuszył poważne sprawy:(

Ważne że wszystko co złe mamy za sobą:)

...jeszcze raz powtarzam że Kody w moich uszach grały kiepsko ale co do ilości basu to aż dziwne że jest go mało bo niemal wszystkie pod tym względem są ponadnormatywne( chociaż trochę buczą-w tej klasie to niestety standard). Może założyciel tego wątku zastanowi się nad aspektem akustyki pomieszczenia. U mnie ona okazuje się kluczem do sukcesu, chociaż nie jest tak że jak akustyka super to zagra wszystko. Natomiast prawdą jest że jak akustyka do bani to nawet najlepszy sprzęt nie zagra...W całej tej sprawie obawiam się że może też chodzić o set-up w amplitunerze, jeśli nie to trzeba pochodzić z kolumnami po pokoju. Jak to nie pomoże to należy postawić suba tam gdzie stoją kolumny i sprawdzić czy basuje tak dobrze jak tam gdzie stał wcześniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oczywiście może być wskazówką że akurat miejsce kolumn jest wyjątkowo niebasowe, chociaż z drugiej strony jest różnica w promieniowaniu fal z suba ( różnica konstrukcji, regulacja wzmonicenia) niż z kolumn więc może wystarczy pobiegać z kolumnami, albo zrobić tak jak ja, czyli zamiast ruszać kolumny, ruszyć siebie i zmienić miejsce odsłuchu:) U mnie przody zawsze i jakie by nie były grały kiepskim basem ( było go za mało) ale gdy odsunąłem kanapę pod samą tylną ścianę to doznałem olśnienia a dokładniej zbasowienia że aż nie potrzeba do muzyki subwoofera. Teraz będę go używał raczej tylko do zastosowań 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojojojoj........... mam nadzieje norwidos że nie odebrałeś tego tak bardzo do siebie.....??? napisałem poprostu co myslę........ nie chcę być wrogiem............;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie odebrałem tak bardzo do siebie, choć fajnie że sprostowałeś:)

Nie jesteś bynajmniej moim wrogiem:)

Ani Ty ani Elfan!

Kurcze, nawet nie wiecie jak ja strasznie lubię osoby z tego forum, ogólnie lubię to forum:)

Życzę wszystkim MIŁEGO DNIA ( mam szansę być pierwszy z takim życzeniem bo mamy nowy dzień dopiero od 38minut:))

Zawsze piszcie co myślicie bo inaczej całe to forum straci sens...no chyba że jak ktoś o mnie myśli to musi przeklinać ( wtedy lepiej nie pisać).

Wielkie THX za całą dyskusję-nie czuje się dotknięty:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.