Skocz do zawartości
IGNORED

Denon 1055R


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, Denon 1055R, prosze o opinie o tym klocku (jaki ma dzwięk czy wart tej kasy niecałe 2000, jakie monitory do niego i przede wszystkim czy dobrze brzmi w muzyce szeroko rozumianej jako Rock). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam PMA1500R, dla mnie i nie tylko, jest to rewelacyjny wzmacniacz, mocny, z wyśmienicie kontrolowanym basem, przestrzenia i detalicznoscia. Co do 1055R nie słuchałem, ale ponoć jest gorszy od 1500R, ale również wart polecenia. U mnie 1500R gra z monitorkami AE AEGIS ONE i jestem zadowolony w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli decydujesz sie na wylozenie 2000 PLN za 1055R, to zapewne po przemysleniu sprawy dojdziesz do wniosku ze warto dorzucic 400 PLN i wejsc w posiadanie 1500R MK II, "prawdziwego" Denona made in Japan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że 1055 jest robiony gdzieś w "namiocie" u azjatów i w związku z tym lepiej dołożyć te 400 zeta? napiście prosze jeszce tak po prostu - monitorki mają być tzw. jasne czy ciemne żeby to dobrze brzmiało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jgx

Znasz to?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wczesniej, 1500R jest dużo lepszy od 1055R, ale to nie znaczy, ze 1055R nie jest godny uwagi.

Faktycznie 1500r jest produkowany w Japonii i wykonany jak czołg: metalowa obudowa, toczone gałki, gniazdo IEC ( 1055R ma zwykły kabel zintergrowany ), bardzo solidne złocone porty głośnikowe ( 1055R ma plastikowe ).

Jakie monitory to juz tylko od Ciebie zależy. Jesli lubisz detaliczny, jasny, ekspresyjny dźwięk, z dobrze kontrolowanym basem i leciutko wycofaną średnicą to AE AEGIS ONE beda jak znalazł. Jesli lubisz cieplejszy, z troche schowana góra, swietnymi wokalami to np Kef Q1. Musisz wziac wzmacniacz pod pache i pobawioc sie w odsłuchy- tylko tak mozesz znalezc cos co Ci bedzie w 100% odpowiadac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.