Skocz do zawartości
IGNORED

focal audiom 7k2 + raven R1+2x 12vx


windboy100

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa pierwsza

poszukuje focalowych omnibusów, chodzących encyklopedii którzy moga mi pomóc w kwestii tych niby audiomów 7k2 które posiadam zdjątka załączone. dokładnie nie jestem pewien co to za model wygląda inaczej niż 7k2 inna guma zawieszenie kształt mebrany, może ktoś cos wie.

sprawa druga

czytałem na zagranicznym forum o połaczeniu audioma 7k2 z raven r1 może ktoś już to zrobił z was - podzielcie się refleksjami

sprawa trzecia

czy może ktoś zrobił kostrukcję na vx12 badz vx15 także urzywająć 7k2(a może ktoś porownywał do zwykłych poliglasów 10v... 11v... 12v... 13v...

sprawa czwarta

czy może ktoś orietuje sie jaki audiom siedzi w zoller evolutiom 98- jest to takze 7" kevlar

pomóżcie please

matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-193-100002632 1170275744_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie Audiom 7K2 i na pewno nie midrange. Focal nie robił midrange w serii Audiom na zawieszeniu gumowym ( poza ostatnim lipnym Audiom 6WM). Albo coated foam albo coated fabric. Ostatni tego typu głośnik to 7K6411 - identyczny z Audiom K2 ( fotka )

To co jest na zdjęciach to pewnie Focal 7KR40, bass - midrange. Kształtu membrany nie widać dokładnie ale chyba to jest "semi exponential". Membrana K pewnie zmieniła kolor - głośnik ma pare lat i prawdopodobnie był narażony na słońce. Jedyne podobieństwa do Audiom K2 to magnes 134mm i korektor fazy. Raczej ciężko będzie zdobyć do niego papiery chyba, że u samego Focala.

Co do dalszych pytań to w Polsce zapewne nikt się nie bawił takimi rzeczmi jak 12VX czy 15VX i pewnie długo nie zabawi. Masz te woofery ?

W Zoller Evolution na midrange był 13 cm 5K4411. Może chodzi o Solution ? Tam jest właśnie Audiom 7K2 i wyżej także 5K441. Co do reszty pytań - nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź, oto właśnie chodzi że focal robił tak dużo głośników na rynek profesjonalny że nie ma ich w archiwach focala i to ból dlatego miałem nadzieje ze ktoś może gdzieś cos wyszperał co do srednio nisko to nie- jestem przekonany ze jest to średniotonówka co do moich doswiadczeń to jestem przekonany ze w solution nie siedzi 7k2 chyba że zmodyfikowany przez zollera dlatego ze go mialem w rekach wymontowywałem go też nie jestem w stanie powiedziec co to za głosnik natomiast ja posiadam zollery evolution 98 to sa głosniki na innych przetwornikach ty mialeś na myśli evolution 2002 gdzie jest faktycznie 13 cm sredniotonówka i kevlarowe niskotonówki ale to całkiem inna konstrukcja ja mam evolution 98 tam jest jakiś głośnik 7k???? taki sam jak w solution widze że chyba jedyna możliwośc poznania co jest co to pojechać do zollera i pogadać z nim a w nastepnej kolejnośći do focala... w każdym razie dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam i szukam i nic nie moge znaleść na temat tego 7kr40 jeśli posiadasz jakiś link z parametrami bądz zdjęciem to proszę pozdrawiam matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo stary i rzadki model. korespondowałem kiedyś z jednym gosiciem który aplikował ten głośnik z swoich kolumnach diy na focalach. napisz via email, podam Ci namiar, może on coś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies nowe focale chyba 6 ale jakie nie pamietam. Kupione do utopi celuloza i karbowana membrana chyba niskasrednica jak kogos ineteresuja to sprawdze numeracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.