Skocz do zawartości
IGNORED

Motional feedback


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej sie przyznaj. ze kompletnie sie na tym nie znasz!!!!!!!

A to oznacza kompletny brak wiedzy na temat glosnikow, wzmacniaczy, .......

no

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darkul

Co myslisz o triodzie E88CC w układzie WE-WA, która ma pracować jako przedwzmacniacz do wzmaka wg. Twojego projektu, tj. Drakuli (narazie w wersji niezbalasowanej) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem milej odpisać...

Twój problem.

Ja etap MF przeszedłem... włacznie ze speakami Philipsa MFB.

================================================================================

Jak do tej pory bijesz dużo piany i nadal nic z tego nie wynika.

Przerabianie wzmaka technicsa kojarzy mi sie z wkładaniem kwiatka w dupę świni... nadal mamy to samo ale jest[ moze]ładniej?

Negujesz chłopaków z d.i.y. i widzisz ich odzew... a co cih chwalisz,a jak im winszujesz zapału.

Mi to wisi serdecznie tylko z usmiechem obserwuje twoje wysiłki zwrócenia na siebie uwagi.

Juz wiesz dlaczego pogonili ciebie z innego forum?

Zacznij sie chłopie normalnie zachowywac to i może chłopaki jakoś wyciagną rączki...

Pochwal sie jakims schemacikiem,fotkami a nie wyimaginowanymi wartościami DF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyżej do >senicza.

================================================================================

>Magazynier

E88cc ma przyzwoity Ik więc może byc jako wtórnikowa... chociaż i na wejściu tez dobrze sie bedzie sprawowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sa jakies ciekawe inf. z dziedziny mfb w sieci? Wkoncu kazdy audiofil konczy na systemach glosnikowych z mfb. Nie wyobrazam sobie innego rozwiazania. Szczegolnie martwi mnie ostatnia niedogodnosc zwiazana z glosnikami - kompresja dzwieku na niskich i wysokich poziomach i zmiana barwy muzyki na niskich poziomach. Jesli sluchajac kolumny bedziesz zmniejszal poziom dzwieku to nastapi zmiana barwy dzwieku - znikna basy a potem wysokie a potem srednica stanie sie kapciowata i skrzeczaca. Straszne zjawisko. Moze mfb temu zaradzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że są, niektórzy stosują nawet akcelerometry, zamiast jakichś prymitywnych buzzerów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany barwy wraz ze zmniejszaniem głośności to zapoznaj się z badaniami Fletchera-Munsona na ten temat to może Cię troche oświeci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiesz to akceler. stosuja? z buzera mozna zrobic tez dobry sensor. Moje sa nawet lepsze od tych misy i podobnych. No i oni wyciagaja max -5db nfb/mfb a ja w porywach -20dB!! no i kto tu jest lepszy?

 

 

Czy radiator tda7294 moze isc na mase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy radiator tda7294 moze isc na mase?

Nie jeżeli tda7294 jest bez podkładki, tam jest(-), a tak z ciekawości, do czego ten scalak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki za info. Kupilem na allegro dwa stare klocki. onkyo i grundiga w obu padly stk wiec je wymienie na tda oczywiscie w pajaku na nogach namotam pajeczyne z podzespolow. masz jakas wiedze jak to chodzi czy sie wzbudza i jaki schemat najprostrzy?

 

Byc moze uda mi sie zrobic wstege z mfb? ciekawy pomysl co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakie akcelerometry? Typów alcelerometrów jest wiele, podobnie jak lamp, tranzystorów itp. To konstruktor wybiera sobie typ i rodzaj akcelerometru, jaki jego zdaniem będzie pasował do jego koncepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czujniki robie sam. Jak potrzebowalem do Cobry sensora to se sam zrobilem. Szkoda mi 2$. 5 minut roboty i juz sygnal jest. Podlaczasz ten syganal do wzm i juz jest mfb. Nie rozumiem jak Wy nie potraficie tego zrobic? to takie proste?

Oczywiscie przez te 7 lat pracy nad mfb zrobilem sporo roznych czujnikow ukladow itp. Np. hybryde wzm zrobilem aby wyciagnac z mfb wysokotowca na szczyt mozliwosci prcepcji ucha ludzkiego. Jedank udalo mi sie tylko tlumic jego rezonanas i tu w porywach mfb siega -20db ale wyzej mfb juz duzo gorsze. wstyd mi z tego powodu. Ze srednica jeszcze nie skonczylem ale basy odwalilem pokazowe. Kupilem w stx 38cm basowce 4szt i bede na nich plodzil. Dostane niezlych wibracji. !5hz murowane. I to liniowe!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby się ktoś bardzo uparł to i tranzystor może se w garażu sklecić, ale czy będzie on lepszy od produkowanych przemysłowo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje sensory sa lepsze od tych fabrycznych bo sa robione specjalnie do mfb. Dobrych fabrycznych nie ma bo nikt nie robi mfb a mfb nikt nie robi bo nie ma dobrych fabrycznych sensorow.

 

Czy ty wiesz ile wazy membrana kopulkowego? no a ile moze wazyc sensor do niego? no to teraz zdajesz sobie sprawe jak trudny to jest temat. A ja ciach i robie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możesz wiedzieć że są lepsze, jak kilka wpisów wcześniej nie wiedziałeś że wogóle są?? Są też takie z przeznaczeniem do mfb!!!

Sugerujesz że tylko Ty we wszechświecie i okolicach robisz ultralekkie sensory, a przemysł w tym zakresie jest 100 lat za Seniczem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przyklad? takiego lekkeigo? ba dobrego i nieciezkawego tez nie ma. Nie bede ci tlumaczyl o co w tym wszystkim chodzi bo i tak nie zrozumiesz. Gdys byl na tyle inteligentny dawno sam bys mfba zrobil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w googlach a znajdziesz. Dobre i nieciężkawe też są. Ale myślę że szkoda twojego czasu, skoro robisz lepsze. Tłumaczyć mi nie musisz, ponieważ z mfb zetknąłem się dawno temu zanim jeszcze powstała Twoja genialna strona, na której nic odkrywczego nie odkryłem. Jeżeli chodzi o idee mfb i praktyczną realizację to nie widzę tu nic niezrozumiałego. Czy ostatnie z Twoich durnych twierdzeń sugeruje że ktoś kto nie zrobił mfba ma niższą inteligencję niż ci którzy to zrobili??? Za grosz w tym logiki. Mfba, ani dużego DF nie będę sobie robił, nie z braku inteligencji, ale dlatego że to ślepa uliczka dla ślepych konstruktorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie chodzi o iq a tylko o ten instynkt konstr. jedni go maja a inni nie.

A co do mfb to nie ma dobrych konstrukcji na rynku. Tak jak i nie ma df duzego. Sa jakies dfki ale malutkie a nawet te po 800 tez niezbyt duze. Ostatnio na ebay byl nowy prod. bm za cholendarne pieniadze. uzyli ceramicznych glosn kopul. z doklejonymi sensorami. Ja to rozwiazuje inaczej. A strone zrobilem dla poczatkujacych chlopakow takich z liceum. Ktos kto nigdy nie slyszal tego zadziwiajacego wyczyszczenia dzwieku z glosnika podczas krecenia pot. dla ustalenia wielkosci mfb ten nic nie slyszal. Ja to robie tak. Uzywam podw. poten - zwykle stereo jeden wejsciu a druga sekcja w sprzezeniu i ustalam wiekosc mfb w trakcie krecenia slysze wyraznie jak poprawia sie jakosc dzwieku przy zachowaniu sily glosu. Ten efekt jest niezapomniany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najwazniejszy temat z dziedziny audio mfb jest tak pomijany w opracowaniach konst. czyzby ten temat byl tak trudny? dlaczego nikt nigdzie z amatorow nawet sie go nie dotknal? dlaczego nikt mi nie odpisal pochwalil sie swoim systeme? brakuje inteligencji? konstruktorskiego zapalu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie o mfb na wysokotonowym bo to jest wyzsza szkola jazdy czy na srednicy z ktora sam mam klopoty ale o glupi bas!!!! nic nie kumacie w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam temat dla was - isobaric z mfb! ciekawy pomysl co? duze pieniadze sie w nim kryja. Mysle ze 10hz da sie wydusic a to daje kupe kasy w usa!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ale zadanie!

sam sie zastanawiam ktory glosnik objac mfb a moze oba a moze tylny zasilac sygnalem bledu?

ciekawy temat. Wsam raz jak dla mnie. No oczywiscie panowie tez moga sie przymierzyc do problemu. Czemu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Senicz!!

Pozwolę sobie na mały cytat: "Oczywiscie nie chodzi o iq a tylko o ten instynkt konstr. jedni go maja a inni nie."

A kilka wpisów wcześniej zadajesz Pan pytanie o połączenie radiarora w TDA7294.

To sprawdza się zwykłym miernikiem z funkcją "pip, pip"

Widzę dwa rozwiązania, albo nie posiadasz miernika, albo piezo element z buzerka poszedł na czujnik położenia

mfb ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o ten instykt a widze ze Pan go posiada. jaka trafna uwaga!!

ja buzzerki kupuje po 10gr na sensory. I robie je malutkie i leciutkie. Kupilem kilka tak zwanych akceletometrow. Niestety syf. Ciezkie duze i slaby sygnal.

 

Nawet sobie nie wyobrazacie jak glosniki maja duzo thd i innych smieci w czasie grania. MFB wspaniale oczyszcza atmosfere zaczyna byc slyszalne powietrze. No.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.