Skocz do zawartości
IGNORED

Motional feedback


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

a to sa rezultaty moich prac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala to oczywiscie 10db a fr tej tesli 20cm to 40hz bez obudowy. Po zastosowaniu mfb efekt rezonansu glosnika nie wystepuje pasmo jak widac jest liniowe ponizej 20hz. Te drobne wachania na basie troche mnie irytuja ale nie umiem sobie z nimi poradzic. Chyba warto stosowac mfb zrobione na byzzerze co? te dwa wykresy pokazuja roznice w promieniowanu po zastoosowaniu mfb czyli ok 20 razy i o tyle zmniejszaja sie thd i inne. A to jest tylko tesla w lepszych glosnikach a szczegolnie wiekszych np. 40cm stx wykresy sa wrecz idealne. Moze ktos z Panow pomoze dopracowac ten projekt do konca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej na temat tej tesli 20cm znadziecie na stronie www.motionalfeedback.com tam jest ciekawy wykres jak mfb poprawia pasmo tej 20 w malej komorze 8 litrow. Oczywiscie cos za cos. Wyrownanie pasma do 20hz powoduje bardzo duza moc podawana na glosnik. Oczywiscie te tesle do tego sie nie nadaja bo zaczynaja smierdzie spalenizna gdy sie chce glosniej posluchac muzyki. Njalepiej zrobic taki system na stx 42 cm i w stereo powinno sie uzyc 4 szt po dwa na kanal. Schodzi sie wtedy do 10-15 liniowej pracy. I thd spadaja ok 20 razy do poziomu np 0.05% dla 50hz oczywiscie thd ruchu membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej: trzeba zrobić tak, żeby bez tych wszystkich buzerów, bajerów, duperów pasmo było jak najbardziej liniowe bez zniekształceń i tyle. ...idiotyczne polepaszacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej: senicz, idziesz na straszne oszczędności! Aż strach pomyśleć o tych niskotonówkach które chcesz tu wypromować (low end)!

Tragedia! Przy naprawdę dobrych, nie trzeba robić takich ściemniactw jak proponujesz...

 

Pozdrawiam

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobere glosniki na basie? sredniej jakosci glosnik na basie np. 15hz ma nawet 70% znieksztalcen na 20 15% ma dobry lub hiend. jak wam to nieprzeszkadza te thd to wasza sprawa no te dudnienia tak podniecajace no nie? wy nigdy nie slyszeliscie napra3de dobrych kolumn macie czelnosc odzywac sie wt ym temacie i wysmiewac mnie specjaliste od mfb? To oczywiscie zart. Ja rozumiem, ze jak cos przekracza czyjes mozliwosci to najlepeij to "zabic" a to jest takie proste te mfb i tak niewiele kosztuje tylko 2zl - slownie dwa zlote polskie. I masz w domu cos co gra niesamowicie czystym i jedrnym basem. Chyba was przekonalem. No i roznica w cenie absolutnie doskonaly no dbry basowy kosztuje 3tys zlotych a lepszy do niego 100X stx z ukladem korekcji z obudowa wzm 200w raptem 350zl. I kazdy sluchajac jednego i drugiego wskaze na stx z mfb. Zalozymy sie?

ja wystawie swoje pudlo na stx za 200zl a wy swoje pasyfy za xxx i moj napewno wygra. No co ogony podkulone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja wystawie swoje pudlo na stx za 200zl a wy swoje pasyfy za xxx i moj napewno wygra"

 

przestań pieprzyć farmazony!!!

wszyscy wiedzą że nic nie wystawisz!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak cos

>przekracza czyjes mozliwosci to najlepeij to "zabic" "

myślę również, że to przekracza i twoje możliwości, bo jak dotąd NICZYM na tym forum nie błysnąłeś!

tylko pleciesz bez sensu czego ty nie potrafisz, czego ty nie zrobiłeś i nie słuchałeś.

powtarzam jeszcze raz: pokaż swoje wielkie dzieła!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zaraz jak tylko podejmiecie decyzje o rywalizacji stx reszta swiata zadzwonie do stx w tej sprawie nich zasponsoruje ten pojedynek. Jesli da obudowy ja zrobie reszte i do ataku!!!!!!! no i co idziecie na to? tylko prosze mi tu nie wystawiadz jakis mikro pierdziawek na 16cm glos tylko cos poteznego. maluchow nie bede bil nie nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro kupilem stare mfb philipsa 544. Wymienie wzm na damfaki i bedzie ladnie gralo. tam sa srednice o ktorych pisalem. Cena 300zl. Troche drogo ale za takie glosniki chyba nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem tez w necie service do tych kolumn. Troche je przerobie i podam te diy na listy o mfb. Problem w tym ze jak wpiszecie motional feedback w przegladarke to wcale moje adresynie wyskakuja ale philipsa glownie wiec podlacze sie do nich jako philips i przemyce info/link o swoich stronach odrazu bede gosc w necie no nie? a i to forum przemyce jako zrodlo informacji o mfb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz ok, tylko uwazaj zeby Cie za ten przemyt nie wsadzili.... hi hi hi hi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Sam złom kupujesz na tym allegro. Muszę iść do piwnicy i poszperać to Ci coś opchnę :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie cos reanimowac.

544 kupilem bo -- a wyjsnilem to w innym watku o mnie.

co zmienie w tych mfb? a dam nowy wzm sensora bo ten fet n nim to troche pomylka. Zmienie wzm na damfaki zmodyfikuje srednice przez zmiany w wytlumieniu jego obudowy tak aby nie bylo sprezania za membrana. Zmienie tez filtry na lepsze tu pewnie mi pomozecie bo sie na tym slabo znam. No i te staruszki zagraja tak, ze niewiele wspolczesnych im podskoczy. No moze megaline? electry lub edytony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no to juz macie gotowca i teraz to tylko robic co?

mic. na schemacie to pewnie jakis czujnik piezo z buzerka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoncze z tymi glupotami na temat thd i biore sie za mfb. Zrobie tylko generator o najmniejszych thd i wracam na lono audio. No i miernik thd tez musze zrobic bo mi nie uwierza ze ten sengen ma tak male thd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Senicz !

Co pan za dziwne rzeczy wypisuje !

Czy pan słuchał w jakimkolwiek domu mieszkalnym uczciwy bas 20 Hz i to jeszcze na dodatek liniowy !?

Gdzie na czym i z czego !?

Pan pisze o rzeczach których pan chyba nie rozumie ?!

 

Powyższy wpis jest odnośnie pańskich fanaberii z głośnikami STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ale nie mam kabla do niego i nie mam pc z usb wiec sami rozumiecie?

a czy ktos z kolegow nie moze cos zrobic z mfb i pochwalic sie tu na liscie? no chyba wystarcza wam inteligencji co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz: Mam takie szczeeerrrrrreeeee pytanie i prosze o szczera odp?? czy ty nie widzisz za jakiego cie uwazaja i jaki ty głupi jesteś??Powiedz mi czy tak trudno zamiescici jakieś zdjecie, shcemat lub cos podobnego??Jak już wykonałes tyle rzeczy to walnij zdjecie!! Nawet jesli nie masz aparatu to przecież można pożyczc od kogos;) Ja jakbym na serio robił coś co jeste wspaniałe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematy prostych mfb latwych do zrobienia sa na mojej stronie a takze wyniki pomiarow mfb. A co by zdjecie dalo/ nic moge przeciez sfotg. wszystko. A ze robia ze mnie glupka? a to inna sprawa. To jest ich swoista obrona przed uznaniem ze sami sa zerami i nic nie potrafi przynajmniej w dziedzinie mfb. Bo w innych to i owszem.

Ale mfb tak malo kosztuje bo raptem max 2zl i juz cieszymy sie super basikiem ale widocznie zal tych 2zl??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mówie o mfb tylko o tych twoich"wspaniałych wzmakach i cudownych kolumnach" jesli ja byłbym pewny swojej racji to bym rzucił na forum kilka fotek. Ale jedno jest pewne-od poczatku twojej historii na forum nie zamieściłes zadnego zjdecia "swoich wyrobów" :). nieprawdaż że dziwne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.