Jump to content
IGNORED

Micromega Stage4, NAD541-pomocy


amin

Recommended Posts

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Właśnie stoję przed dylematem wyboru odtwarzacza CD. Nie wiem na co się zdecydować. Słucham głównie jazzu, małe składy, ładne wokale. Mój wzmak to CA A500, CD CA D300 a kolumny Avance sig 3 MkII. Zgadzam się z forumowiczami że przydałoby się w Avancach więcej średnicy, może nie więcej ale pewnego wypełnienia dźwięku w tym zakresie ( występuje pewna dziura wśrodku pasma) i sądzę, że wybór odpowiedniego CD-ka mógłby coś wtej kwestii poprawić. No i bas. Chciałbym go poprawić w zakresie rozciągnięcia i kontroli - w stosunku do CA D300. Właściwie byłem zdecydowany na NADa, miałem możliwość go posłuchać i wiem że na pewno bardziej mi odpowiada od CA. Ale mogę też mieć Micromegę Stage4. Poradźcie coś.

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Micromega gra bardzo detalicznym dźwiękiem z dużą ilością powietrza. Z obecnie produkowanych odtwarzaczy jej brzmienie przypomina Usher CD-1. Kupując ją zyskasz na pewno na kontroli dźwięku i wręcz zjawiskowej przestrzeni. Na wypełnienie średnicy bym nie liczył. Ach ai jeszcze jedno - sprawdź tą micromegę - niektóre sztuki bywały bardzo kapryśne.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Share on other sites

>amin

 

Ja używam Thule AudioSpirit CD100 i uważam, że gra on dźwiękiem bardzo masywnym, wypełnionym. Jego współpracę z małymi składami również oceniam jako lepszą niż dobrą ;-)

 

Jeżeli jesteś z Warszawy albo w niej bywasz to zapraszam, wpadnij posłuchać. Może to akurat będzie "to".

 

Pozdrawiam,

Olo

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam NADa C541 i średnicę to on ma piękną! Naprawdę. Bywa kapryśny jeżeli chodzi o odtwarzanie cdr-ów, więc jeżeli słuchasz/posiadasz dużo płyt cdr to warto najpierw sprawdzić czy z twoimi płytami pojedzie. Zdarzały się sytuacje, ze przez jakis czas czytał konkretne cdr-y a potem nagle przestał. Pomimo tego ja osobiście jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia. Detaliczne bez podbarwień, z piękną średnicą - w swojej cenie myślę, że dobry zakup. Zdaje się, że na wyjściu daje sygnał ponad 2V więc w bezpośrednim porównaniu z innym cd może zagrać głośniej. UWAGA! U mnie gra to ze wzmakiem NAD C370 - podobnież Nad-y lubią się ze sobą i razem grają lepiej niż każdy z osobna ze sprzętami innych marek.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jako ze jestem posiadaczem Stage4 musze dodac swoje 3 grosze. Micromega ma sporą "masę" instrumentów, że jest detaliczna i tworzy na prawdę dobrą scene to fakt, ale pierwsze co słyszymy, to to że np. klarnet jest masywny, właśnie wypełniony, po przesiadce z rotela 951 tuningowanego to była przepaść na korzysc Micromegi. Bas jest również "gruby" i co ważniejsze dość szybki. Oczywiście polecałbym odsłuchać jeden i drugi player na wlasnym systemie i wtedy zdecydować.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.