Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjne wzmaki Marantza


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Mam takiego Marantza o którym marzysz.. Mogę Ci przesłać fotki... Czarną wersję europejską PM-90 SE. 99SE był robiony na Japonię..

 

Witam

Co do wzmacniacza to od jakiegoś czasu mam sony ta-f770es (przerobiony na wersję usa-nie gra ciemno), ale chętnie bym zobaczył zdjęcia w jakim stanie jest ten marantz pm-90se.... (a także jaką pojemność mają dwa główne kondensatory? - oraz zdjęcie najlepiej wnętrza...) tak więc chętne zdjęcia obejrze - prześlij mi na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Właśnie jest pm14 na giełdzie Hifi za śmieszne pieniądze, swoją drogą to był kiedyś mój wzmacniacz"- a czy dało by rade wkleić/przesłać mi linka do tej aukcji? bo nie moge znaleźć?

 

To powinno dać Tobie jakiekolwiek porównanie. Do ceny dolicz cło i transport.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

IMO 7-8k PLN za PM15.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

ile można dać za komplet PM-15 + CD-7? Stan praktycznie idealny (kartony, papiery).

 

Gdzie jest CD7???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

ile można dać za komplet PM-15 + CD-7? Stan praktycznie idealny (kartony, papiery).

PM15 to zadkosc. Sprzedaje takiego jeden z forumowiczow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ostatnio archiwalne rankingi Stereoplaya. Przedstawiam Wam wyniki jakie uzyskały wzmacniacze Marantza.

Dodam że argument o tym że testy są oszukiwane lub przygotowywane pod gusta producentów i dystrybutorów nie ma tutaj zastosowania - Marantz hojnie opłacał reklamy i był zawsze wysoko notowany we wszelkich rankingach.

Dla porównania - tani Rotel 930 mkII - 37 pkt, dobry Electrocompaniet ECI 4 - 52 pkt

Marantz :

PM 16 - 22 pkt

PM 17 - 22 pkt

PM 17 KI - 45 pkt

PM 66 KI - 17 pkt

PM 66 SE - 35 pkt

PM 68 - 18 pkt

PM 78 - 38 pkt

PM 80 - 35 pkt

PM 80 mkII - 39 pkt

PM 82 - 39 pkt

PM 94 - 35 pkt

PM 95 - 39 pkt

PM 14 mk II KI - 50 pkt

PM 15 - 47 pkt

Jak widać 3 wzmacniacze są naprawdę warte zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ostatnio archiwalne rankingi Stereoplaya. Przedstawiam Wam wyniki jakie uzyskały wzmacniacze Marantza.

Dodam że argument o tym że testy są oszukiwane lub przygotowywane pod gusta producentów i dystrybutorów nie ma tutaj zastosowania - Marantz hojnie opłacał reklamy i był zawsze wysoko notowany we wszelkich rankingach.

Dla porównania - tani Rotel 930 mkII - 37 pkt, dobry Electrocompaniet ECI 4 - 52 pkt

Marantz :

PM 16 - 22 pkt

PM 17 - 22 pkt

PM 17 KI - 45 pkt

PM 66 KI - 17 pkt

PM 66 SE - 35 pkt

PM 68 - 18 pkt

PM 78 - 38 pkt

PM 80 - 35 pkt

PM 80 mkII - 39 pkt

PM 82 - 39 pkt

PM 94 - 35 pkt

PM 95 - 39 pkt

PM 14 mk II KI - 50 pkt

PM 15 - 47 pkt

Jak widać 3 wzmacniacze są naprawdę warte zainteresowania.

Niezle porownanie PM68 do 78. Dzieli je dwa razy wieksza roznica w pkt z tym ze chyba zapomnieli ze to ta sama konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie zapomnieli. Równie ciekawe pary to wzmacniacze PM 17 vs PM 17 KI oraz (tu na odwrót) PM 66 KI vs PM 66 SE. No i PM 15 vs PM 16.

Ja ogólnie podzielam ich oceny co do wielu modeli które sam dobrze znam. Takie przeskalowanie ocen sam widziałem na przykładzie odtwarzaczy CD Yamahy - 880 i 890. Pierwsza oceniona dobrze, druga bardzo źle mimo że to niemal bliźniacza konstrukcja i następca okazuje się klasę gorszy. I w dźwięku słychać tą różnicę. Można się z nią zgadzać, można się co do jej wielkości nie zgadzać - ale jest.

Podobnie z Marantzem 63 mk II a 67 SE. Podobna konstrukcja - pierwszy oceniony bardzo dobrze, drugi słabo. Z kolej dużo wyżej od 67 SE są ocenione 67 OSE i 67 II. Dla kupujących to jeden i ten sam czort. Dla oceniających jak widać nie.

Z tymi testami trzeba się też uważnie obchodzić bo podają oni czasami np. zupełne inne oceny tych samych modeli - ale produkowanych w różnych latach. Można więc kupić dany model opierając się na wysokim wyniku w teście (o ile jest sens kupować coś opierając się tylko na takim wyniku) - i nie wiedzieć że ten sam model został bardzo nisko oceniony kilka lat wstecz. Przykładem odtwarzacz CD Rega Planet z 1997 roku (słabe 27 pkt) podczas gdy Rega Planet z 2001 roku to już bardzo dobre 53 pkt a wersja mk II z 2002 to już doskonałe 56 pkt.

 

I żeby nie było nieporozumień - nie jestem zwolennikiem kupowania urządzeń na podstawie jakichś punkcików. Ale te punkciki czasem doskonale tłumaczą dlaczego ktoś kupuje jakiś kultowy w jego mniemaniu " wzmacniacz marzeń" - a on mu gra beznadziejnie (przykładowo Roksan Caspian - 20 pkt czy Accuphase 206 - 37 pkt).

I zaczyna się narzekanie że audiofilizm to woodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.