Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta C. Bartoli


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywa się Opera proibita (Dzieła zakazane), anonsował ją Jacek Hawryluk w Gazecie Wyborczej. Ona + Les musiciens du Luvre Minkowskiego. Kupiłem ale nie mogę posłuchać bo to na prezent a jest zafoliowania (!???). Na folii jakies pretensjopnalne nalepki: RMFClassis, Gigant.pl, HiFi i muzyka. Jakieś to dziwaczne, nie znosze foliowania czegokolwiek. Prawie zawsze kryje się za tym jakieś oszustwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie CC... Nie zobaczysz w ten sposób, że na płycie nie ma znaczka-logo CD. Aż rozpakujesz, a wtedy przepadło.

 

Płytę wrzuciłem do 'schowka' jakiś czas temu i czeka na swoją kolejkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>inżynier

zaciekawiłeś mnie bo rzadko mi się zdarza nie rozumieć rozmówcy. Co chciałeś przekazać? Zrozumiałem tylko, że nie słuchałeś jeszcze tej płyty. Bóg zapłać za dobre (?) chęci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Przeczytałem co napisałem, ale rozumiem się ;))

Chodzi mi o to, że być może pod nalepkami jest dyskretnie ukryty znaczek systemu CopyControlled (CC), a Ty nie możesz tego sprawdzić ani na pudełku, ani na płycie. Na pudełku czasem logo CD Philipsa nie ma, ale na płycie powinien być. Ale też nie zobaczysz, bo zafoliowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kapuję. Przypomniałeś mi w ten sposób, że Philips nie godzi się na zabezpieczenia przeciw kopiowaniu, odmawia wtedy znaku CD. Swoja drogą byłaby to pierwsza taka płyta w moich rękach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No korci, korci. Dlatego wpisałem sobie ją na "listę oczekujących" :) W tej chwili są tam 44 pozycje. W tym także jeszcze dwie jej płyty: "The Salieri Album" i "Gluck: Italian Arias". Wszystkie muszą czekać na przypływy gotówki lub chwilę szaleństwa.

Teraz czeka na mnie w Gigancie "Tracing Astor" Gidona Kremera, jutro odbieram! Ta też zebrała świetne recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ta panna (nie wiem, panna nie panna) nagra na zywo cos ambitnego. juz na ostatniej plycie ciagnela resztkami. ta najostatniejsza jej plyta o czym swiadczy?! ze jest dobra ona, jej wytwornia, menago, czy... o so chozi??? przeciez ona juz nie spiewa normalnie od wielu lat. o ssso hoziii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płytcej est znaczek "compact disc digital audio"

a co do muzyki to chyba im się udała, ale jeśli spojrzymy na nią jako na dzieło komercyjne.

Utwory wyszukane sposród mniej znanych oper Haendla, Scarlattiego i mojego ulubionego ostanio Caldary są małymi klejnocikami. Smyczki w Caldara: Vanne pentita (track 4) przypominają mi na koniec utworu "You never give me your money" z "Abbey road". Ta płytka może zachęcić kogoś do muzyki klasycznej. Na pewno jest lepsza niz kolejne produkcje "boskiego Lucjana".

A track 10 sama słodycz . Można ją nazwać "Barock for lovers".

A co do ciągnęcia resztaki sił życzę takiego ciągnięcia każdemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki papkin za informacje o płytce. Hawryluk pisał o niej w Gaz.Wyb. 19 wrzesnia 2005 str.23. Tamze jego mały wywiad z C.Bartoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebyscie sie nie czuli osamotnieni to jeszcze ja jestem wielbicielem Cecylii. Nawet sobie zrobilem "system sound" do komputera z fragmenciku "La Ra La". Tra la la la ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką niecierpliwością oczekuję tej zamówionej płyty. Na razie znam ją tylko we fragmentach.

Być może mam komercyjny gust, skoro Papkin radził podejść do tej produkcji właśnie w takim komercyjnym aspekcie, ale to co słyszałam niezwykle mi się podoba i nic na to nie poradzę ;-)

Co więcej, mój przyjaciel, który śpiewa w różnych oratoriach i operach na całym Bożym świecie uważa, że Cecilię należy bardziej rozpatrywać w kategorii “wielka osobowość”, niż najpiękniejszy i najlepszy głos na świecie. Osobiście zgadzam się z nim w stu procentach.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to zupełnie nie wiem Profee, jak możesz mieć tę płytę i jej nie otworzyć. Ja bym nie wytrzmała. ;-)

Gratuluję cierpliwości ;-)

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - płyta jest znakomita i nawet myślę, że określanie jej jako „komercyjna” - nie jest do konca właściwe. Komercyjny jest tytuł, może okładka i cała otoczka wokół płyty - ale jej rzeczywista zawartość jest jak najbardziej ambitna. Przecież arie z dzieł Caldary i Scarlattiego są całkiem nieznane. Bartoli „przywraca je życiu”. Moim zdanie TO właśnie jest ambitne, a np. mało ambitne było by nagranie po raz setny 51 kantaty Bacha. I to jest coś, za co ją cenie (oprócz tego jak cudownie śpiewa) - odkrywanie nowej muzyki. Choć do Caldary to i ja już byłem przekonany ( tu się z >papkinem< całkiem zgadzam ) to te cztery arie znam tylko dzięki Bartoli... i inne wykonania już mi nie są potrzebne ;-))))

 

 

i na koniec coś komercyjnego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5559-100002323 1170276212_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negra,

 

jest to dobitnym przykladem na to, ze mezczyzni wslutek mlodzienczych doswiadczen pewnego rodzaju, nabyli umiejetnosci panowania nad soba, kobiety niestety nie, a moze stety bo ma to swoje zalety ;)

A co do glosu Cecylii - Callas tez nie miala wybitnego glosu, w kategoriach absolutnych, byly glosy piekniejsze ale byla wlasnie najwieksza osobowoscia. A taka Gheorghiu ? Nie musi wcale najpiekniej spiewac, uroda, temperament...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudivan-

w XVIIIw w Rzymie zakazano wystawiania oper i nie pozwalano śpiewać kobietom. Stąd ten przekorny tytuł Opera Proibita, choć na płycie żaden muzyczny fragment nie pochodzi z opery.

Tyle wiem z pr. II, ale wolałabym, żeby wypowiedział się w tym temacie ktoś, kto ma większą wiedzę ode mnie.

Sama chętnie dowiedziałabym sie czegoś jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ha, ha ;-)

 

dzieła są jak najbardziej obyczajne - to są dzieła religijne! Choć w stylu nieco świecko-operowe. Taki chwyt marketingowy :-)))

 

link do tekstu Hawryluka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i do tekstu z samej płyty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie, piszcie...

O Cecylii powinno się pisać dużo, by nie zapominać, że istnieje!

Jest wspaniała i ma cudowny głos, pełen namiętności i temperamentu.

Ja kupuję w ciemno wszystko, co ona robi...

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie artystki, ktore nagrywaja wylacznie recitale i nie pojawiaja sie w operach na zywo - wydawaly sie zawsze bardzo... niepelnowartosciowe:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>negra

Faktycznie ciężko było wytrzymać, ale czego sie nie robi dla swych dzieci - to był prezent na Michała. Niestety przy wręczaniu zdołałem posłyszeć tylko kilkadziesią sekund, więc dalej nie mogę nic powiedzieć. Co do Opera proibita to ja rozumiem ten tytuł tak jak napisałem w pierwszym poście, jako Dzieła a nie opery zakazane. Podobnie Opera omnia - rozumiem jako Dzieła wszystkie. Oczywiście mogę się mylic bo nie znam włoskiego, tylko coś kiedyś zasłyszałem z łaciny.

Przy okazji - czy można dostać te płytę za mniej niż 62 zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gigant.pl za 50.99 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta w końcu do mnie dotarła i muszę przyznać, że jestem tą muzyka i tym wykonaniem zachwycona.

Tym, którzy się jeszcze wahają nad zakupem, szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Płytomanii PR 2 W.A. Bregy omawiając tą płytę wyraził życzenie, aby Cecylka przestął nagrywać płyty - składanki, które z racji, że Cecylka - będąc geniuszem - jest w stanie zaśpiewać kazdą muzykę doskonale, stają się hitem. W to miejsce p. W.A. Bregy chciałby usłyszeć nagranie całej opery, oratorium itp.

Sądzę, ze w przypadku płyt Cecylki to najwłaściwszy komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że płyta OP jest bardzo ciekawa i fajna, a na dodatek perfekcyjnie zrealizowana muzycznie i pozamuzycznie. Jest to oczywiście "opera" w wersji przystępnej i dla ludzi, ale podana w sposób topowy. Klasa mistrzowska. Godna uwagi rzecz.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji, patrząc na reprodukowane tu zdjęcia, można mniemać, że Boska Cecylia znacząco się odchudziła - i na szczęście nie wpłynęło to ujemnie na jej głos...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.