Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta C. Bartoli


profee

Rekomendowane odpowiedzi

mam te płyte od kilku dni ale jakos nie mogę się przekonać. opera to dla mnie jakaś narracja. takie zbieranki są troche od czapki i co najwyżej pokazują genialny warsztat wirtuoza. taki sampler:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dużo racji w tym co napisałeś Parmenidesie, ale uważam, ze utwory na Opera Proibita są doskonale zestawione, a kolejność ich występowania jest głęboko przemyślana.

A już zestawienie Un Pensiero Nemico Di Pace, Haendla i Vanne Pentita A Piangere, Caldary, czyli utworów trzeciego i czwartego, to już czyste arcydzieło sztuki doboru.

Poza tym chyba nie powinnam już zabierać głosu na tym wątku, ponieważ jestem tak oczarowana tą płytą, że nikt i nic pewnie nie będzie w stanie mnie niej nie zniechęcić ;-)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkin, to co powiedzial Bregy o Cecylii, mowi dokladnie o kazdej spiewaczce nagrywajacej recitale. O wszystkich i kazdej z osobna. W ogole to on jest patologicznym milosnikiem nudnych recytatywow, wiec nie dziwota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwoch przesluchaniach: wrazenia BARDZO przyjemne, CB w swietnej formie, Minkowski i jego ekipa graja z duzym entuzjazmem, realizatorzy tez zasluguja na 5+. Nie ma co czepiac sie, ze to pociachane kawalki, bo na tym przeciez polega istota recitalu (w tym przypadku bardzo zreszta inteligentnie zestawionego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wreszcie CB dotarła i do mnie. Dla mnie bomba. I to mocna. Dwie refleksje:

1)Czy to już nie jest sopran lecz jeszcze nie alt? Niech mnie ktoś oświeci.

2) O stronie realizacyjno-technicznej. Jak tego słucham to na myśl przychodzi mi - prawem kontrastu - dźwięk ludzkiego (chyba) głosu towarzyszący reklamom w telewizji - ten jadowity brzęczący syk. To też wypuszcza ze swych rąk (czytaj procesorów) jakiś "dźwiękowiec" czy może raczej "komputerowiec". Tym ludzim zasądzałbym tyle a tyle (dużo, dużo!) godzin słuchania takich płyt jak będąca przedmiotem wątku. Jeśli zrozumieja swoją winę to się czegoś nauczą, jeśli nie, też dobrze - jako amatorzy szmiry i tandety - będą cierpieć karę za swe "dokonania".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>negra

Faktycznie, jakiś czar rzuca ta płyta. W moim otoczeniu uwiodła syna, mnie, a nawet synową ;-) zasadniczo nieufnie nastawioną do klasyki. Niezawodny Czujnik Jakości Muzyki czyli moja żona też daje wysokie wskazania (może słuchać długo i głośno). A Cecylia...cóż - wulkan temperamentu. Ale czy ktoś powie mi jaki to głos; mnie się prostodusznie zdaje, że to chyba mezzosopran, ale jestem profanem w tej materii, więc może alt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no! wreszcie mam!!!

Geeenialna jest Cecylia - najbardziej karkołomnie cyrkowe wokalizy w jej interpretacji brzmią zupełnie naturalnie i lekko. Jedno mnie tylko ciekawi - jak z takiego pączusia fotograf zrobił taką wystrzałową divę???

Same ciuchy od Vivienne Westwood oraz jedwabie na nie od Fabrica Frontline'a a także makijaże Roberto Pastore to chyba ciągle mało...

Pewnie jakiś geniusz fotokreacji komputerowej się wykazał. Anonimowo...

Całą płyta przykuwa uwagę od początku do końca.

Wspaniałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham sobie tej plyty dosc czesto od kilku juz tygodni i wg mnie jedno z wydarzen roku. Szczegolnie Haendel w interpretacji Cecylii mnie porywa. Jedno male, niegrozne wszak, "ale" - sa ne tej plycie momenty, kiedy Cecylia daje sie nieco poniesc wlasnemu glosowi - brzmi to tak, jakby sama sie nim zachwycala :-)

 

Generalnie - plyta z grupy tych 'obowiazkowych'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negra - nie znam łaciny, ale z tego co wiem to Opera jest liczbą mnogą od Opus, czyli tytuł byłby Dzieła Zabronione.

Leżą sobie w pracy i wychodzi to pracy tylko na dobre, bo nastraja ta muzyka pozytywnie do wszystkiego. Nawet do pracy!

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soso

Więc jednak. Tak mi sie wydawalo, ale Inzynier był inego zdania więc jako profan sie zgodziłem z nim. Ale jak powiadam ucho mowiło mi, ze mezzo. Z tym, ze akurat na Opera Proibita nie było na ten temat nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dowod!

 

...The Italian mezzo-soprano Cecilia Bartoli (born 4 June 1966) is a popular opera singer and recitalist. She is best-known for her Mozart and Rossini roles as well as for her performances...

 

kopiowalem z encyklopedii! Ha!!!!

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Slucham od wczoraj - wciaga :) Bardzo piekna plyta. A na dodatek wygrana w konkursie giganta... az zdebialem gdy przy odbiorze innych plytek mila Pani dolozyla Cecylie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki temat był ten konkurs? T.zn. chodzi mi o to w czym jesteś taki dobry, że zwyciężasz ;-)

A właściwie to pisze po to żeby powiedzieć, że po pierwszym nasyceniu się Opera Proibita wykonałem zerknięcie do reklamy znajdującej sie u dołu wątku. Tam była masa innych nagrań "boskiej" Cecylii. Może ktoś z was zechciałby tam zajrzeć i pojasnić mniej oblatanym, jak ja, na które z nagrań warto ew. zwrócic uwagę ?

Wielbicielom Cecylii - Wesołych Świąt !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niczym, glupie szczescie :) gigant przy kazdej zamowionej plycie z udzialem CB (a byl to akurat Solti i Requiem Mozarta) dawal info o konkursie... no i dali plyte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadła mi ostatnio w ręce płyta "Vivaldi - Opera Arias and Sinfonias w wykonaniu Emmy Kirkby i The Brandenburg Consort pod Royem Goodmanem i czułem się, jakbym się napił cienkusza po tokaju. Po wokalizach Cecylii Bartoli inne panie smakują zdecydowanie gorzej, mają mniej ciekawy bukiet, z lekkim posmakiem nudy...Cecilia Divina!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta reklama o której pisałem 20 grudnia to chyba musiala zaraz potem zniknąc bo nikt nie napisał co mysli o tym co tam bylo. A teraz tej reklamy juz nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się zakładać nowego wątku - miłośnicy Cecylii pewnie tu i tak trafiają...

Otóż w najbliższy czwartek w TVP Kultura będzie dzień Bartoli - zostaną nadane trzy pozycje: film dokumentalny o Cecylii, recital Viva Vivaldi oraz opera Mozarta Cosi Van Tute z Cecylią wśród innych gwiazd - razem dobrze ponad 5 godzin, czyli potężna dawka!

Powodzenia w słuchaniu i oglądaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam dostępu do tego kanalu! A co do tej reklamy to zaraz potem ona znikla i gdy zacynalem to pisac dalej jej nie było. Czy ktoś wie jaka jest filozofia doboru tematu reklamy do tematu wątku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórka w niedzielę:

11:00 Cecilia Bartoli; film dokumentalny Wielka Brytania 1992

12:00 Cecilia Bartoli oraz Il Giardino Armonico - Viva Vivaldi; program muzyczny

 

film o Cecylii zapowiada się interesująco - w zapowiedzi widziałem i ciekawe zdjęcia młodziutkiej Cecylki i fragmenty występów. Anglicy potrafią takie dokumenty robić - dobra szkoła BBC...

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy - bądź precyzyjny - Bartoli NIE DZIŚ tylko w czwartek, a powtórka w niedzielę!

 

05.01.2006 (Czwartek), godzina: 17:05

film dokumentalny, 1992, Wielka Brytania reżyseria: David Thomas

czas trwania: 50 minut

Film dokumentalny poświęcony Cecilii Bartoli - włoskiej mezzosopranistce uznanej za najlepszą i najpiękniejszą wykonawczynię dzieł Rossiniego.

 

Jak widać z tej informacji film będzie sprzed 14 lat, więc z początku bartollimanii, z czasów, gdy tylko o Rossinim w jej interpretacji wiedziano...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.