Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta C. Bartoli


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też kupiłem i wczoraj dostałem przesyłkę.

 

Wersja 2CD Deluxe jest pięknie wydana, a co do muzyki to moim zdaniem (a że jestem fanem Cecilii to nie wiem czy jest ono obiektywne)to płyta na prawdę warta kupienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

ukazał się boks, w temacie kastraci - sakrificium

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

>broy, 17 Mar 2010, 09:33

 

>ukazał się boks, w temacie kastraci - sakrificium

 

To zdaje sie jakieś wydeło. Zdaje się hasło "kastraci" to takie nowe hasło marketingowe, jak np. "Dinozaury". Cecylka w roli maskotki reklamowej?

Własnie wpadł mi w ręce albumik "Kastracki" Cecylki w wersji De Luxe 2-CD Limited Edition. Zawiera ten bonus CD jeszcze 3 utwory (Broschi, Haendel, Giacomelli). Pomiedzy kieszonkami na CD 151 stronicowa książka. Z zewnatrz twarde okładki całości. W potrójnym tekście (ang., fr., niem.) sporo świetnych ilustracji z epoki. Abstrahując na razie od muzyki jestem zniesmaczony albowiem niestety podlano to niesmacznym sosikiem kastrackim: Oto na kiezonkach z CD sugestywne wizerunki narzędzi chirurgicznych z epoki. W książce zaś apetyczne obrazki: Verschiedene chirurgische Instrumente und eine Operation. Abbildungen in Bibliotheca chirurgica (Gent 1721) - str.139.

Operation de la gorgr, 1910, planche da l'Atlas-Manuel Chirurgie operatoire par le Dr. Otto Zuckerhandl (1861-1921). No może to, jako autentyki, dałoby sie wytrzymać. Jednak mamy też fotki alabastrowych rzeźb z głową Cecylki (że niby taki kastrat). Ujęła mnie zwłaszca ta, na której alabastrowej rzeźbie biegnącego antycznego młodzieńca z głową Cecylki w miejscu siusiaka gustownie wypada czarna kropka od litery i słowa Evviva (il coltellino!). Opodal rycinka Castrating set 1860( Containing Clams, Knife and two iroins in leather case (ale spokojnie czytelniku - veterinary use).

A dźwiękowo bardzo dobra: Nagrano w Centro Cultural Miguel Delibes, Valladolid, Spain, w styczniu, lutym i marcu 2009. Urządzenia z Emil Berliner Studios. Nagranie monitorowane głośnikami B&W. Fachowa i gustowna robota, szczególna pochwała za nagranie prawej (niskotonowej)części orkiestry. To na razie tyle. Jak mi przejdzie złość to może jeszcze sobie posłucham i napisze o muzyce samej. Jedno tylko: dałem sie wmanewrowac i te całe brednie o kastratach odebrały mi spontaniczność odbioru głosu Cecylki, która jaka jest każdy widzi i słyszy, że nie kastrat tylko ona - Cecylka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc słucham sobie Cecylki w repertuarze kastrackim. I czytam sobie wywiad jakiego udzieliła p. Danielowi Wyszogrodzkiemu dla Zwierciadła, a który załączyła do albumu znajoma, tegoż właścicielka. Na pewno zasługą C. jest przypomnienie repertuaru pisanego dla głosów kastrackich (główny producent Porporra). Słuchając płyt coraz bardziej przekonuję się, że kastrackie pochodzenie tej muzyki nie ma znaczenia i przypominanie tego jest dystrakcją wprowadzoną dla zainteresowania gawiedzi. To prowadzi do zastanawiania sie nad tym na ile C. majstrowała coś w swoim głosie. We wzmiankowanym wywiadzie twierdzi, ze nad tym pracowała. Po pierwsze czekała z tym projektem, chyba aby głos sie obniżył. Poza tym pracowała nad rozszerzeniem skali w górę (!) i w dół oraz przez parę lat nad swoja tessiturą, czyli dominującym zakresem głosu, jak mówi przypisek redakcji.

Mnie się zdaje, ze prawdą jest to co ona sama mówi, ze mianowicie z zachowanych próbek głosu kastrackiego śpiewaka Alessandro Moreschi wynika iż głos k. jest, jak sie wyraziła, prawdziwy,pełny. Nie kontratenor i nie falset. "Wysoki i silny, naturalny (...) połaczenie kobiecej skali głosu z męską siłą. Czy potrafimy sobie wyobrazić sopran z klatką piersiową mężczyzny - namiastkę kastrata." Na szczęście to wszystko chyba jej głosu nie popsuło , chociaż w porównaniu z Opera Proibita jakby znikła gdzieś jej niepohamowana żywiołowość (bo i skąd żywiołowość u kastrata...)miejmy nadzieję, że tylko chwilowo.

Jeszcze słowo o linku do YouTube zamieszczonego na forum przez kogoś. Zajrzałem, a tam niejaki p. Jarousski. Może nie kastrat, ale też bez... Śpiewając robił takie niesmaczne miny, że nie zdziwiłem się wcale, że natychmiast odezwało sie kilka zachwyconych, w tym kochający inaczej, który stwierdził, że chce pilnie tego pana f... Zapytany czy się zakochał odparł, że nie, chodzi mu tylko o to pierwsze. Zatem znowu tematyka nie muzyczna wychodzi niepotrzebnie na plan pierwszy. Utwierdza mnie to w przekonaniu o instrumentalnym eksponowaniu wątku kastrackiego do celów marketingowych.

A Cecylia niezmiennie mimo swoich braków świetna.

PS Wywiad był w Z. październikowym i podano tam, że C. ma dostać w 2010 ważną nagrodę Sonning Award. Czy juz dostała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Jestem zaniepokojny, bo Cecylia wydała płytę The Salieri Album, a nikt o tym nie napisał w naszym wtaku... Co to może oznaczać? Jak dostane ja w swoje ręce (płytę) to może coś napiszę. Nie musze byc pierwszy ;-) może ktoś juz zna i zechce napisać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaniepokojny, bo Cecylia wydała płytę The Salieri Album, a nikt o tym nie napisał w naszym wtaku... Co to może oznaczać? Jak dostane ja w swoje ręce (płytę) to może coś napiszę. Nie musze byc pierwszy ;-) może ktoś juz zna i zechce napisać ?

 

 

Niech Cię!;) Podejrzewałem newsa o ostatnio wydanym CB, a tu alert w innej sprawie...

Standardowo - album miał zdjąć odium z postaci i twórczości Salieriego, co - biorąc pod uwagę - i postać wykonawczyni i rzadko grywany repertuar (ten z płyty w większości bodaj jest premierowy) wcale się udało. Najlepsze momenty albumu: aria Palmiry, królowej Persji i `non vacillerà...Sukke mie tempie` z opery La Secchia rapita.

 

Zawsze Czujni!

 

Będzie nowa płyta -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś na kształt składaka, ale i Ombra mai fu i Voi che sapete i coś z Caldary dla Negry ;):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię!;) Podejrzewałem newsa o ostatnio wydanym CB, a tu alert w innej sprawie...

Standardowo - album miał zdjąć odium z postaci i twórczości Salieriego, co - biorąc pod uwagę - i postać wykonawczyni i rzadko grywany repertuar (ten z płyty w większości bodaj jest premierowy) wcale się udało. Najlepsze momenty albumu: aria Palmiry, królowej Persji i `non vacillerà...Sukke mie tempie` z opery La Secchia rapita.

 

Zawsze Czujni!

 

Będzie nowa płyta -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś na kształt składaka, ale i Ombra mai fu i Voi che sapete i coś z Caldary dla Negry ;):)

Czuwaj Kezlok,

pod podanym linkiem otrzymuje się taki komunikat: Sorry, that item is no longer available. Co jest grane?

pozdro

profee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwaj Kezlok,

pod podanym linkiem otrzymuje się taki komunikat: Sorry, that item is no longer available. Co jest grane?

pozdro

profee

 

Czuwaj Profee :)

 

Podsyłam linka z innego źródła, na stronie presto sprawdzałem zapowiedź płyty CB w chwili pisania poprzedniego posta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś juz czasu mam wreszcie w rękach płytkę Cecilia Bartoli: The Salieri Album (Decca). Na razie tylko takie ogólne wrażenie, które mnie samego zaskoczyło: Słucham sobie i słucham i powoli dochodzi do mej świadomości, ze właściwie nie wsłuchuję się w "pracę" Cecylii lecz...w "narrację" Salieriego. To był jednak "któś". Bez bajecznej i niewymuszonej pomysłowości Amadeusza W. Mozarta ale duży format, skoro odwrócił moja uwagę od CB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB: Sospiri - Caldara · La Morte d'Abel [figura di quella del nostro Redentore , Quel buon pastor son io] - 1 płyta (bo dwupak)i utwór #5 czyli coś dla Negry ;):)

Co do Caldary, to nie dość, że na jego postaci na ostatnim albumie skupił się boski Jaroussky, to jeszcze za tydzień ma się ukazać najnowsza propozycja tak lubianego przez nas wykonawcy "Opera Arias" czyli przywracanie światu zapomnianych arii z oper Antonia Caldary (większośc nagrana po raz pierwszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwaj Profee :)

 

Podsyłam linka z innego źródła, na stronie presto sprawdzałem zapowiedź płyty CB w chwili pisania poprzedniego posta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr

Dzięki Kezlok. Zajrzałem. Tak jak przypuszczałem składniki tej składanki były juz wczesniej opublikowane;podobno Decca to ukrywa (?). Przy okazji: Czy amazon często podaje mylne informacje? Oto wśród wykonawców i kompozytorów nie ma (!) Caldary, wcale. Dopiero ty zwróciłeś mi/nam na to uwagę, ze jest. Caldara intryguje mnie jeszcze dawniej niz Salieri. Dzięki jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A koncert Cecylki, który miał się odbyć w FN w maju przyszłego roku, odwołano :-(.

A taką miałam ochotę posłuchać Sacrificium na żywo. Czy ktoś zna szczegóły odwołania koncertu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

No nie wiem, co teraz powiedzą krytycy pani Cecilii Bartoli?

 

Cecilia Bartoli została księdzem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-98630800-1349383437_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A propos Caldary - to jest świetne, choć dawno nagrane. Kapitalny Scholl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.